Jump to content

Moto Zajednica

Gilera DNA 49ccm

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Probao ja. Isla je užasno, ali sa tim motorom definitivno nesto nije bilo u redu. Ona ima ubrizgavanje, da li je zezala struja, ili sta se desavalo pojma nemam, 30km/h nije mogla da predje. Kažem struja jer joj digitalna tabla i obrtomer uopste nisu radili... U to da ne ulazim, pojma nemam oko toga, bila je pokvarena i isla je lose.

 

Inače užasno zanimljiv motor, za mene mnogo bolji od skutera. Lepo izgleda, interesantan polozaj u voznji, baš zujka... Kao neki mali namunjeni naked. Ima i vodeno hladjenje. Ako je dobra i ako nisu neke velike pare, moj savet uzmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Mislim da je unutra klasican Gilerin agregat koji ide i na Runner-a tako da je i budzenje lako jer ima delova. Bio je davno jedan u Zrenjaninu ali ga nisam video vec dugo. Ne znam da liu se jos uvek pproizvodi, znam da postoji vec dugo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

Lijep motor, ali moj ti je savjet da ga ne uzimaš  ;D .

Davno mi je jedan nudio zamjenu za Peugeota.... baš davno, pa se sjetih tog motora. To ti je automatik. Ako hoćeš već da voziš "takav tip" motora, što ne uzmeš Apriliu RS50 ili Yamahu TZR50 ili.......tako nešto manualni mjenjač.....bolje nego "naked automatik" !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja bih baš uzeo ovo umjesto TZR-a, baš zato što je automatik. S TZR-om kreneš sa semafora i izšaltaš 6 brzina dok stigneš do 40km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

pa neznam meni je ono ok. .  .jos je automatik sto je meni bolje i bezbolnije :)

 

samo neznam posto su delovi za njega . . . :/

Pa delovi bi po nekoj logici trebali biti isti kao i za runnera, sto se same masine tice. Jedino ako ne daj Boze polupas plastike i ostale delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Gledah po oglasima, imaju dve od 1200 i dve od 1500. Recimo da toliko kosta i neki noviji skuter. Ja bih uvek pre vozio DNA, za iste pare budeš drugačiji od ostalih.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd, Herceg Novi
  • Motocikl: Hyosung GT250R`10, Gilera Nexus 250ie SP, Peugeot Speed Fight 2 206 WRC

S TZR-om kreneš sa semafora i izšaltaš 6 brzina dok stigneš do 40km/h

 

  ;D  ;D  ;D

 

Ako ti automatik više ogovara ili tek počinješ da voziš,  pa zbog toga misliš da ti je "sigurnije" autamatik, onda ga uzmi....vidi šta tebi najbolje odgovara, ti ćeš ga voziti  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Kao i sve sto bi kupovao od ovlascenih distributera-mnogo. Tako je i za sve ostale marke i modele. A sto te to odmah zanima? Da li si nasao neki skucan ili pravis racun unapred?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja