Jump to content

Moto Zajednica

ARDIE WERK BD 175 Restauracija

Recommended Posts

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Pozdrav svima..naime..poceo sam restauraciju dedinog starog motorcikla iz 1952.  pre par godina(kada sam imao 17 godina,sad imam +3)..Tj samo ga rastavio i poceo da smirglam i tako je ostalo..Pa sam resio da nastavim zapoceto..Pre svega me zanima..posto nemam papire da li postoji moguconsta da uopste izvadim saobracajnu tog motora kako bih kasnije mogao da ga vozim,a drugo svaki savet je dobrodosao..ukoliko neko zna gde ima ili neko zna nekoga ko ima slican motor ili delove za njega jer mi je masina ne kompletna neka pise..da br telefona. bilo sta..evo nekoliko slika za pocetak...Dobre volje imam samo jos malo vremena i jos novca da prikupim pa ce i biti necega :)

post-7411-12879060121602_thumb.jpg

post-7411-12879060122286_thumb.jpg

post-7411-12879060123256_thumb.jpg

post-7411-12879060126445_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Moze to da se legalizuje[da dobijes saobracajnu],to je sigurno,a kakva je procedura to nek kazu ljudi koji su pametniji od mene,posla imas na motoru jako mnogo ali ako imas vremena,strpljenja,novca,i znanja,uspeces sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Za papire bi bilo najlakse kad bi imao bar registarsku tablicu, pa po njoj u policiji nadju vlasnika. Ako nemas tablicu, pokusaj bar da nadjes neku sliku motora gde se vidi registarski broj. Ovako po imenu i prezimenu tesko da ce ga naci , jer motor ocigledno nije davno vozen, pa verovatno i nije u kompjuterskom sistemu vec ima samo dosije u papirnoj fascikli.

 Ako imas nekog prijatelja u policiji koji bi bio voljan da ti pomogne, mozes mu reci da je najlakse da ga trazi u registru izdatih registarskih tablica, jer se to najlakse pregleda ( ko ce da vadi jednu po jednu fasciklu i da gleda ). Jos ako znas kad je otprilike zadnji put bio registrovan - potraga se pojednostavljuje. Naravno, treba traziti tamo gde ti je deda ziveo i registrovao motor !    Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Tablicu nemam,niti bilo koju sliku,po mojoj proceni motor je bio registrovan poslednji put pre 25 godina ili vise.Deda je dao HOREX REGINU i lik mu je dao ARDIA i doplatio to je sve sto znam.Druge informacije nemam jer je deda umro pre par godina...Da li mozda postoji mogucnost dobijanja sasvim nove saobracajne(recimo vozenjem motora na ates ili tako nseto)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Cuo sam za nekog lika iz panceva koji ima svoj muzej od 50ak motorcikala..Kada bi uspeo da nabavim njegov broj kontaktirao bih ga i naravno posetio da malo popricamo i da mi objasni kako sve to ide..Ako neko ima neke informacije o njemu neka pise..Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

sto se one silne rdje tice to ti je naj bezbolnije peskarenje  i to za ceo motor sve ono sto imas bice oko 20e a zavrsices za jedno popodne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

napomena. ja sam pesak sam kupovao jer je majstor imao samo neku ludu granulaciju kojom je radijo sasije kamijona...ima po radnjama boje i lakova da se kupi pesak kupis naj finiji koji nadjes i odneses SVE sto imas od motora i skratis sebi muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

mislim da motor mozes legalizovati sa dva svedoka,koji ce potvrditi da je to tvoj motor,pre se moglo sad da li moze,ne znam,raspitaj se u sup-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: nsu 175 Pretis
http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42691.0 ne treba ti 988 sve imas ovde a za registraciju sa dva svedoka moze do 50 ccm ( sve zavisi od supa do supa ) i jos  jos jeda zanimljiva prica http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=42822.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

napomena. ja sam pesak sam kupovao jer je majstor imao...

Meni je nekako veci smek da ja to sam uradim..nego da placam nekome nesto da odradi..Pre bih platio za savet i znanje..Ipak bi zeleo da to bude moja restauracija "da pokazem dedi da ja to mogu"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

evo tako bi trebalo da izgleda kad bude gotovo

 

Znam :)  hvala na slikicama...Imam ih i ja ali ih nisam upload-ovao

 

Svo vreme ovog sveta je pred amonom,ne zuri mi se..makar ga sredjivao 10 godina,ali dovescu ga u prvobitno stanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Поздрав.

Агрегат са тог мотоцикла у многоме подсећа на Јавин 175 (JAWA 175). Код нас су је звали "Тотица".

Ко зна, можда неки делови одговарају...

Знам, у том случају не би био 100% рестауриран са оригиналним деловима, али бојим се да ћеш оригиналне веома тешко наћи.

Желим ти пуно среће и успеха у даљим радовима!

 

Можда ти нешто од овога буде од користи:

post-4992-12879060439685_thumb.jpg

post-4992-12879060440159_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Поздрав.

Агрегат са тог мотоцикла у многоме подсећа на Јавин 175 (JAWA 175)....

 

 

Cak sta vise mislim da je identichan..ukoliko bih ga nasao(Ili ceo motorcikl) uzeo bih ga i ako odgovaraju poklopci motora sa Ardia stavio bi ih na Javin motor i bilo bi extra..Sta mislite o tome?

 

Uzgred koliko java ima brzina..ovaj moj je imao 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

У колико нађеш Јаву 175 (али баш Јавин модел 175, са два ауспуха) јави и мени!  ;D

Јава има четири степена преноса.

У први степен преноса се "убацује" померањем полуге мењача на горе...

Е, сад...

Код Јаве се секундарни ланац (погонски) налази са десне стране...

Ово наглашавам, јер нисам сигуран са које стране је код Арди-а. А чини ми се да је са леве... :-\

 

post-4992-12879060480582_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 299 postova
  • Lokacija: sabac

da bi odradio perskarenje kako treba bolje odnesi nekome ko se time bavi i ko im opremu za to.nije samo uzeti pesak,spric i zpojiti na kompresor veruj mi.to sve zvuci lako ali kad pocne da ti leti prasina po selom dvoristu videces (provereno :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja