Jump to content

Moto Zajednica

Koji enduro do 500 kubika i do 1.500 evra

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pozdrav svima koji . Rešio sam da u narednih par meseci nabavim neki enduro model (do 500 kubika) pa me interesuju preporuke za sledeće modele: YAMAHA XT 500, HONDA NX 500 ili LX 500, SUZUKI DR 500, KAWASAKI KLE 500.

Motor bi koristio za svakodnevnu vožnju na relaciji 50-60km (lokalni putevi, a  tokom cele godine), povremeni izleti udvoje do 500km (uglavnom regionalni i lokalni putevi) i povremeni silazak sa asfalta na neuređene puteve. Brzine preko 100km/h, vožnja autoputem i zahtevne offroad vožnje nisu mi interesantne kao ni izgled i starost motora.

Bitna mi je pouzdanost. ekonomičnost i udobnost motora kao i dobar obrtni moment na niskim obrtajima.

Ja imam 54 god., visok sam 194cm i težak 95kg. poslednji motocikl koji sam posedovao (pre dvadesetak godina) bio je TRIJUMPH THUNDERBIRD 650. Pre tridesetak godina sam ELEKTRONIKOM 90 za dva dana vožnje prešao skoro 2500 km (i to udvoje). Sada vozim ženin skuter od 50 kubika, ali to ne računam za vožnju motocikla mada često sa njim dnevno pređem i više od 200km. Kako sam ja "krakat" a skuter je mali i ima nizak upravljač samo je pitanje vremena kad ću da se unesrećim sa njim.

Molim sve one koji imaju neka iskustva sa enduro motorima od 500 kubika da mi daju preporuku za izbor, uzimajući u obzir podatke koje sam dao. Lepo bi bilo da cena motora ne bude veća od 1500 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

ovdje se prvo predstavis i napises nekoliko rijeci o sebi,pa otvoris temu u Forumu "motori" i to pitanje tamo postavis...

Dobrodosao!

Tako je !! >:(

DO 500ccm ces tesko naci, zato , po meni je bolje da se fokusiras na 600ccm, imas veci izbor, Honda XL, NX Dominator, Yamaha XT, XTZ, Kawasaki KLR, KLE, Suzuki DR. U sustini ovo su sve slicni motori, ali ja bi ti preporucio, sto se kvaliteta tice i cene, Hondu XL600R, RM, LM ili Yamahu XT600R, XTZ660Tenere.

Nadam se da sam bar malo pomogao. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Izvinjavam se što je ova tema stigla na ovom mestu. Prvi put sam na forumu pa mi je poruka "pobegla" ovde. Temu sam postavio i na forumu MOTORI. Hvala na razumevanju i na odgovorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Požega, Raška

Od ovih gore kubikaža neverujem da ćeš išta dobro naći za 1500 evrića. Ili diži budžet ili obaraj kubikažu, treće, bojim se, nema.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3515 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Zahvaljujem svima koji su dali preporuke i komentare. Molim vas da ubuduće ne šaljete poruke na ovaj forum (jer sam ovu temu ovde otvorio greškom), već na forumu MOTORI, a sa istim naslovom (Koji enduro do 500 kubika i do 1.500 evra).

S obzirom da je teško naći nešto u klasi 500 ccm, otvorio sam i temu za enduro od 250 kubika. Unapred hvala na pomoći i razumevanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

imam Dominatora 650 92god. u super stanju, registrovan, samo su gume lose 1300e. prva boja.

 

Od Dominatora nema bolji za te pare.......kupis gume nove i bog da te vidi......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja