Jump to content

Moto Zajednica

Osiguranje

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Karlovac/Zagreb

Kako stoje stvari sa osiguranjem za Engleze kod ulaska u Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju, BiH i Albaniju. Lik na AdvRideru kaže da mu osiguranje ne pokriva te zemlje. Vjerojatno se može dobiti kod ulaska u zemlju, ako netko zna kakva je procedura i koliko to košta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Pudla, sad sam proverio moj zeleni karton i on vazi za GB. S obzirom da kod takvih stvari vazi nacelo reciprociteta, siguran sam da zeleni karton (ili neka slicna vrsta osiguranja) iz GB vazi i u Srbiji. U najgorem slucaju, osiguranje moze da kupi na ulasku u zemlju za neke smesne pare tipa 10-20EUR.

U onoj ekipi IB Stromera bilo je i nekoliko Engleza i svi su usli bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Karlovac/Zagreb
Pudla' date=' sad sam proverio moj zeleni karton i on vazi za GB. S obzirom da kod takvih stvari vazi nacelo reciprociteta, siguran sam da zeleni karton (ili neka slicna vrsta osiguranja) iz GB vazi i u Srbiji. U najgorem slucaju, osiguranje moze da kupi na ulasku u zemlju za neke smesne pare tipa 10-20EUR.

U onoj ekipi IB Stromera bilo je i nekoliko Engleza i svi su usli bez problema.[/quote']

 

Meni je isto èudno, gle što lik kaže: "I looked into this last year and as the others say, I had cover for Croatia and Solvenia as standard and none for the others and the suggestion was buy on entry."

 

Možda samo bezveze kompliciraju, pitao sam isto i na motori.hr, èekam da se Igor javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Guru ti zna odgovor! :lol: Onak iz sjeæanja mi se æini da je prièal o obilaženju osiguravatelja od strane Gashe!Morti bi Ministar turizma CG znal nekaj više o tome! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Mi smo prosle godine upoznali dvojicu engleza iz GB i oni su isli motorima na put od 10k km. Obisli sve okolne zemlje ( posle Rumunije su isli za Bugarsku, pa Albaniju, Makedoniju, pa dalje na istok) , ali u Srbiju nisu dosli. Kad smo ih pitali zasto, i oni su odgovorili da im ne pokriva osiguranje i nisu hteli dodatnu papirologiju da traze odvojeno. Moguce da je to 5 min posla, i moguce da je samo 20-tak € ali je dodatna zajebancija u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

nebih da sirim dezinformacije i negativnu energiju ali kad sam ja dolazio sa USA tablama bogami trazili su mi oba puta kad sam se vracao sa tare preko bosne pa rep.srpske i morao sam na grani da kupim za 70-80- eura. a za celu zap.evropu je kostalo 15-20 za mesec dana i za svicu odvojeno 15 eura , za cro je bilo oko 15 eura. takve su bile cene u maju-sept 2006. iz prve ruke i sigurno tacne, 6 puta sam iz zg-za bg i nikad mi nisu trazili nista ali na manjim prelazima su uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
Siguran sam da su te svi razumeli :mrgreen:

 

Pisi na engleskom' date=' keve ti[/quote']

 

izvinite gospodine DR. MR. stosvenijeuformiukojojceteivivisokicinovnicidarazumete...dacusledeciputsekretaricidaprekuca

 

:twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

na granici su gualvnom dosta dosta dosta skuplje zelene karte nego u osiguravajucim drushtvima, recimo kod nas je zeleni karton 12 eura na godinu, kad uzimam ga na granici sa hrvatskom koshta 50 eura na 45 dana , kad ulazim u bosnu koshta 20 eura na mjesec dana ;) eto prbably takav cjenovnik jeste kad neko ujdje u Cg i trazi karton

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Mislim da je za ulazak u CG potrebno na granici platiti osiguranje za GB-ovce, koje je mislim bilo oko 40 eura za 15 dana. Ovo prièam po sjeæanju, ali æe sigurno IB znati taèno. Nisam èuo od Stromera da su nešto platili, ali je kasnije jedan Britanac to morao da uradi, što me je iznenadilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Da potvrdim...

 

UK osiguranja obicno ne pokrivaju Srbiju, vec morate uzeti osiguranje od neke domace kompanije (npr DDOR, Dunav, ...).

 

Procedura nije komplikovana i zavrsava se na granici.

 

Meni niko nije trazio zeleni karton kad sam dolazio u Srbiju, ali verujem da su kazne paprene ako vas organi reda i zakona ufate bez tog papirica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja