Jump to content

Moto Zajednica

Problem - velika potrosnja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Kupio sam nedavno Suzuki GS 500 e 1995 god. extra ocuvan....

Sve je OK, pali dobro, ima snagu, brzinu itd...

Jedino sto mi trosi mnogo, ispod 6,5 - 7 litara ne moze.

Vozio sam ga 100 km po magistrali, sve u 5 i 6-oj brzini (nisam ga davio), i trosio mi je 6,5 L..

Dali je to moguce...mnogi na forumu pisu kako je mali potrosac..a kod mene suprotno ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa i jeste mnogo....kakve boje ti je auspuh?svecice? verujem da ti karburatori nisu dobro nastelovani,ili ti je mozda filter vazduha prljav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Filter vazduha mi je cist, izduvavao sam ga kompresorom, nisam imao sta da izduvam.

Svecica ima boju braon-narandzasta. Auspuh: nije bas da se beli, kako bi trebalo...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

I moja Suzana toliko trosi, doduse po gradu. Zamenio sam filter za vazduh, svecice, sinhronizovao karburatore i nista i dalje 6,5-7. Stvarno neznam sta dalje. Ako neko ima neku ideju neka predlaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Kawasaki ER-5 na otvorenom (isli smo put srebrnog jezerqa, golupca...) brzinom oko 100 osim preticanja kola i kamiona od cepa do cepa punjenjem rezervoaRA USTANOVLJENA POTROSNJA 4,3 l/100 km :o

i ja sam ostao bez teksta... U gradu zavisi od ruke 5 do 5.5 l/100 km.

Ne vidiim razlog da Suzuki trosi tolliko vise kada su kubikazom i snagom motori tu negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Stvarno neznam zasto toliko trosi. Pali ko mina, lep rad ima, lepo vuce, ja je vozim iskljucivo penzionerski. Doduse volim da joj se izradujem po gasu, ali to je retko i kratko. Cak sam ga dao i prijatelju koji je duplo laksi od mene da ga proba i opet isto 6.5-7 po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Da ti prodam moj motor?  ;):D ;D

 

Ne ozbiljno, zaista mi nije jasno tolika razlika u potrosnji... Bilo bih merodavnije videti sa kolegama sa istim masinama uporediti potrosnju, da ne bi cackao mecku bezveze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Meni CB400N isto tako 5.5-7l/100km i neznam kojom mukom da ga muchim. Pogotovo shto ima KN filtere tako da uvek kada nekoga pitam on sumnju stavlja na njih, a ne mogu da vratim na orginal jer je prethodni vlasnik isekao orginal filter box kako bi udenuo KN :(  Mozda je kod tebe slichno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Kad sam menjao filter pre jedno mesec dana hteo sam da stavim KN i svi su uglas rekli NE, kao vise ce da ti trosi,i ja stavim original medjutim isto. Pricao sam sa ljudimo koji su vozili GS-a i svi kazu da je to mnogo za njega, kao ne bi smeo da predje 5.

Darkman- moze samo kazi cenu. Ionako sam bacio pik na ER-5 ili CB500!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7125 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moguce da mu je neko budzio karburatore i povecavao mu snagu, proveri vrednosti na diznama, i uporedi ih sa onima od standardnog, moguce da ima razbusene dizne, jeste jaci ali i vise posrce goriva..

Greota prodavat motor zbog neke cake sitnice, jer je kako kazes u exrta stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

previse je to za gs-a . Moj TA trosi od 4.5 do 6 litara i to sa saputnikom i pun tereta a ima 100ccm vise,vecu snagu i vecu tezinu. Najbolje bi ti bilo da uporedis vucu sa istim takvim motorom i ako tvoj mnogo bolje vuce,bice da su karburatori naspricani debelo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Koliko treba da mu je fabricka potrosnja?

 

Ok pronasao sam da je normalna potrosnja 4.7 L/100km, naravno to je dobrog goriva.  Sto je gorivo losije veca i potrosnja, takodje sto je motor stariji vec i potrosnja.  Takodje mislim da bi trebalo da malo nastelujes karburatore moguce je da je smesa prebogata gorivom.  Ako kad ga razvuces izlazi crni dim onda je toto.  U svakom slucaju neverujem da ces moci bolje od 5.5 l/100km da nastelujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

Odradio sam veliki servis....tj nastelovao ventile i sredio karbburtatore u servisu....menjao sam ulje, filtere i jos nekih sitnica....

Sipao sam pun rezervoar....

1.) Krenuo na put od 120 km....potrosnja mi je bila 3,8 litara na 100 km...pri brzini od 80 do 110kmh u 5-6-oj brzini...PREZADOVOLJAN SAM ;D

 

2.) Gradska voznja...upali, zagrej ga koji minut, malo sauh...i tako 3-4 puta dnevno, a relacije su sve kratke(kreni, stani...itd).....potrosnja mi je bila 5,5 litara na 100km...NISAM BAS ZADOVOLJAN AL AJDE :o

 

3.) Sledeci put merim isto po gradu i veoma slicni uslovi....potrosnja 6,5 L/100km....HMMM  :(>:(

 

SVE U SVEMU OVO SU DETALJI... ZADOVOLJAN SAM MOTOROM...  :) :) :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

 

Darkman- moze samo kazi cenu. Ionako sam bacio pik na ER-5 ili CB500!

 

 

Pa da ti pravo kazem nisam nesto razmisljao o prodaji motora, a lagao bih kada bi rekao da me nisu uhvatili pundravci da uzmem nesto vece...

Javi se na PP smislicemo nesto, ako ne ja znam jednog prelepog er-5 koji se prodaje...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja