Jump to content

Moto Zajednica

Honda Evo 6

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

boxer 6 cil....... roadstar, konkurencija za Vmax , ali bolja od yamahe , po meni...

ako je suditi po novoj hondi vfr , tj ako ima i kardan.... prava stvar

 

izgleda mocno nema sta

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Izvinjavam se što kvarim zabavu ali meni je ružna na "keca", ko iz transformers crtaća. Soićiro Irimađiri se verovatno okreće u grobu od muke  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Koliko je meni poznato radi se o konceptu Honda Amerike , ocerupan Goldwing od kojeg je motor i kardan . Ni ja nisam preterani obozavatelj takvog tipa motora , ali jeste BRUTALAN , ko sto neko rece .. Cini mi se da sam procitao u MCN , da za sad nece da ga rade , mada moze da dode do promene stava za koju godinu ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Velimlje

Evo link za vest o ukidanju planova za izradu ovog motora

 

http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/New-bikes/2009/August/aug1409-Honda-bin-Evo-6-production-plan/

 

i kopija nekoliko redova za prvi prototip Goldwinga , jos tamo davne 1974 , i tada je imao kardan

 

Prototype

The flat-4 999 cc Gold Wing debuted at the Cologne Motorcycle Show in October 1974. Technical highlights were:

 

Water cooling; the second water-cooled Japanese model after the 1972 Suzuki GT750 Straight-three engine two stroke).

Fuel pump, a motorcycle first. What appeared to be a fuel tank was actually the electronics bay and radiator overflow. The real fuel tank was placed under the seat.

Shaft drive. German BMW bikes were noted for using this on touring motorcycles, but it was a first on a large capacity exported Japanese motorcycle (Marusho, a Japanese manufacturer of the 1950s and 1960s used shaft drive on all their models).

 

 

Plus link za citav clanak

http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Gold_Wing

 

Pozdrav

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

motopuls , br 71 iz 2006 godine

testirali su honda gold wing 1800, i lepo pise u tekstu da finalni prenos na tocak ide preko lanca.

verovatno su pogresli....... al nebitno da ne skrecemo temu ....

 

 

poZz

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja