Jump to content

Moto Zajednica

Prijedlozi su sakupljeni, sada treba izabrati pravo...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Podstaknut razgovorima sa vama, citanjem raznih clanaka i najvise od svega jednom porukom RSVMilenian-a, odlucio sam se za sledeci redosljed kupovine opreme (parice se polako taloze :D ):

1. Jakna - kozna, sa sto vise protektora, ne mora jedino onaj za ledja jer je sledeca stvar:

2. Kornjaca - za cijela ledja sa tregerima

3. Pojas (bubreznjak) - on mi najvise treba za suvozaca i kada vozim skuter, bitno je da je kvalitetan i da ne pucaju konci tako lako

 

Svi pricmo o svakakvim markama, najvise Dainese, IXS... Koliko zakljucujem taj IXS je dosta povoljan, ali Daineze je izgleda definitivno neprikosnoven. Po nekom mom misljenju radije bih sacekao pa dodao jos za nesto Daineze-ovo nego da se zaletim na nesto ne provjereno. A recite mi sada koliko kostaju te Dainese jakne? Nisam uspio da nadjem nikakve cijene na netu, ali sam zato dobro procesljao modele. Koliko kostaju i sta mislite o sledecim (sve su kozne):

Racing:

cKo2J_gindyfrm9cg.th.jpgIndy

iphUv_vulcan2fy.th.jpgVulcan

kPZgS_scudb0cu.th.jpgSCUD-B

bspcJ_monza7dm.th.jpgMonza

MjFsY_mako4oj.th.jpgMako

Touring:

U45q2_charger1qz.th.jpgCharger-V

5Lujz_traxs4ed.th.jpgTrax-S

Ni jedna od navedenih jakni nema zastitu na ledjima tako da mi treba kornjaca!

 

Sto se tice Dainese kornjaca, imam da izaberem izmedju:

404.jpgBap2000/8-9 i

BJKFV_wavert8lf.th.jpgWawe Back Protector-a

Valjda ce se skupiti za Wawe :D

 

Uh, zamalo da zaboravim. A dje je u svoj toj prici Suomy? Bacio sam oko na ovu jaknu. Po specifikacijama mi odgovara (ona isto nema protektor na ledjima). Da li neko zna koliko kosta i kako se pokazala kvalitetom? I kakav je generalno kvalitet Suomy-a?

404.jpgSuomi Racing 05 Red XECG07RD

Sto se Suomy-jevih kornjaca tice, imaju samo jedan model u ponudi

kIJXa_backprotectorhighbackprotector.th.jpgkakva je?

 

Sto se bubreznjaka tice, izbor sam napravio od:

KsQmQ_belttiger7rk.th.jpgDainese Belt Tiger

Dgv3v_beltlyon15pz.th.jpgDainese Belt Lion

DLtHc_wave2003b5ao.th.jpgDainese Bap2000/3

mTjBF_wave23rt1bf.th.jpgDainese Wawe23

OIUiL_backprotectorlowbackprotectorb.th.jpgSuomy (jedini njihov model)

Za ono sto meni treba kao sto sam i napisao interesantni su mi ova prva dva, ali ako ovi drugi nisu nesto extra skupi uzeo bi neki od njih (ipak moram da pazim na djevojku) :D

 

Opet, ne znam koliko sta kosta pa molim da mi kazete ako znate.

 

Ako neko ima bilo kakav drugi prijedlog za bilo koju od ovih stvari ili neku preporuku u vezi sa ovim prijedlozima, molim da mi izadje u susret. Uh, dobro sam se oznoio dok sam ovo sastavio :|

 

Ako sam nekoga smorio ovim postom, izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Dainese je dobar ali skup, takodje Vanson je odlican (iskustvo iz prve ruke) ali takodje skup, IXS je dobra marka, Hein Gericke odlican, Joe Rocket je dobar, Speedy je odlican, Alpine Star odlican doduse skup ali dobar. Icon je marka koja se pokazala kao sasvim solidna marka i po cenama i po kvalitetu. Hein Gericke za koji sam vec rekao je takodje odlican i po cenama i po kavlitetu.

 

A gde to mozes u Srbiji da kupis o tome nemam pojma!

 

Dejan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Dainese je dobar ali skup' date=' takodje Vanson je odlican (iskustvo iz prve ruke) ali takodje skup, IXS je dobra marka, Hein Gericke odlican, Joe Rocket je dobar, Speedy je odlican, Alpine Star odlican doduse skup ali dobar. Icon je marka koja se pokazala kao sasvim solidna marka i po cenama i po kvalitetu. Hein Gericke za koji sam vec rekao je takodje odlican i po cenama i po kavlitetu.

 

A gde to mozes u Srbiji da kupis o tome nemam pojma!

 

Dejan[/quote']

Hvala Deki, vazda si pun nekih dobrih informacija :D :kul:

Od svega sto si naveo, kod nas ima da se pazari samo Dainese i IXS. Ako grijesim neka me neko ispravi.

 

Nisi mi nista rekao u vezi Suomy opreme? O njima niko nista ne zna :?

 

Kod nas osim gornja dva napomenute mozes uzeti kojekakve marke: Longview Pakistan (kompletna oprema), Diadora (cizme i obuca), Caberg (kacige), Neowell (kombinezoni, jakne, pantalone, rukavice, kornjace, stitnici,...), AGV (kacige), Orina (cizme, rukavice, bubreznjaci) i naravno SUOMY (znam da imaju dobre kacige, ali vidim da imaju i dosta zanimljivih i lijepih stvari (za kvalitet ne znam)). To bi ti bila kompletna ponuda kod nas. Ako sam nesto izostavio neka me neko nadopuni, ali mislim da nisam. Tuzno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Danas sam bio na www.mlol.de i nasao sam sve Dainese cijene. Ima jakni od 300 pa do 450, a samo par komada je 600+. Ono sto cu odmah kupiti kod nas je bubreznjak, saznao sam da je:

njjm8_beltlyon15pz.th.jpgDainese Belt Lion - 45eura!

fBgWe_belttiger7rk.th.jpgDainese Belt Tiger - 25eura!

Jedan pada sigurno!

 

Sta kazete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nazalost, imam losu vijest, evo iskustva jednog vlasnika bubreznjaka:

 

"dw9de_belttiger7rk.th.jpgDainese Belt Tiger - 25eura!

 

Za navedeni bubrežnjak mogu sa žalosti konstatirati da je ali totalno sranje. Ja ga imam i kupio sam ga zato što sam sa jaknom koju nosim veæ 8 godina stvarno zadovoljan (evo neki dan se desila prva mana, a to je da je pukao jedan dio od one ruækice na cifu ali se još uvijek da otvarati).

E sada zašto ne. Zato što je pre krut i ne oblikuje se dobro po tvojoj kiæmi tj bubrezima pa ti puse ispod njega, na sto bih još i pristao ali èièak je totalna nula. Non-stop se otkopèava a i nemožeš ga pošteno napeti jer ne drži.

Za firmu Dainese :palacgore: ali za najjeftiniji model u asortimanu :palacdolje:

Savjet: kupi skuplji i obrati pozornost na èièak i dali ti je odvojen od tijela kod riti ili na vrhu....."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Taj za 25e mi sasvim pristojno deluje...

 

Pablo, pomozi (kao i uvijek :D) koji ti rece pojas da imas? I naravno, kako si zadovoljan?

Molim i druge clanove da se izjasne po ovom pitanju :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Auu brate napravi ti slona od komarca!

 

Kupi bre bilo koji sto ti se svidja. Ja imam onaj najobicniji/najbudjaviji kod Sube sam ga platio 10 maraka(ili 20 ne secam se) pre 4 dogine ako ne i vise i nista mu ne fali radi svoj posao lako ga smotam i stavim u kacigu ili dzep. Ima malu funkciju prilikom pada ali stiti od zimoce dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Evo iskustva sa ovim modelom:

 

"Z7758.jpg

IXS Uni-Belt II

 

cijena: 26 eura

• Mješavina tkanine i imitacije kože

• Velièine: S-XL

 

zadovoljan, a kupio sam ga jer je stari isti takav koristio jedno 4-5 godina i isto tak je bio ful zadovoljan, ne puše, èièak drži a i nije tak puno love..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Mislim da ti je najbolji izbor da kupis jaknu kao sto ima Dirty.Trazi mu sliku.Pojas uzmi bilo koji,ni najskuplji,ali ni najjeftiniji.Zaboravio si rukavice,a one su vrlo vazne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Mislim da ti je najbolji izbor da kupis jaknu kao sto ima Dirty.Trazi mu sliku.Pojas uzmi bilo koji' date='ni najskuplji,ali ni najjeftiniji.Zaboravio si rukavice,a one su vrlo vazne.[/quote']

Rukavice imam. Ona Dirty-jeva jakna je kombinacija koza-textil, vidjeo sam sliku. Ja bih uzeo Dainese cisto koznu. Ali cu prvo kupiti Ixon Diablo, a za koznjak kad skupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Ja imam Ixon Hacker i jaknom sam potpuno zadovoljan.I samo da ti kazem.Proveri cene u Markosu da te ne bi odrali za Diablo 11,12k.Kod nas kosta oko 9,10 k.Za sutra ti ispitam cenu Diabla.Uglavnom ako bude dosta jeftinije bolje kupi u Pancevu(ako je 2000 jeftinija).A ako dolazis znas kome da se javis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Ja imam Ixon Hacker i jaknom sam potpuno zadovoljan.I samo da ti kazem.Proveri cene u Markosu da te ne bi odrali za Diablo 11' date='12k.Kod nas kosta oko 9,10 k.Za sutra ti ispitam cenu Diabla.Uglavnom ako bude dosta jeftinije bolje kupi u Pancevu(ako je 2000 jeftinija).A ako dolazis znas kome da se javis.[/quote']

Naravno :wink:

Ako ti nije frka raspitaj mi se za cijene i boje za: Diablo,Power, Olimpic i Carbonik modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Živela tako jednom jedna tema van svoga foruma koji se zove MOTO OPREMA :x

 

Lazo' date=' sine :wink:[/quote']

Viðe li ti ovo, ja, onako nov i jos neiskusan, napisao temu oðe, a Pablito i Dirty nikako da je prebaèe tamo ðe joj je mjesto :mrgreen:

 

Uh, zamalo da zaboravim da ti javim, viðiš li kako sam odluèio da te poslušam za Ixon Diablo i da se i ja pridružim BJB tradiciji 8) Kada æemo u kupovinu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Evo prebaceno,da ne kazete posle da ne radim svoj posao... :D :wink:

 

 

Ako dolazis,na mene racunaj za vikend,zauzet sam radnim danima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja