Jump to content

Moto Zajednica

sledeci motor?? molim pomoc :)

Recommended Posts

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

e ovako, dok se gpz ne sredi i dok polako ne nadje novi dom ja bih trebao polako da razmisljam o sledecem motoru. dvoumio sam se izmedju R-ova i naked-a. ali ipak sam odlucio da je za mene bolji neki 'golac' jer nisam bas toliki ljubitelj jurcanja ;) . treba mi motor koji ne trosi previse, udoban za neka malko duza putovanja i  da moze da drzi koliko toliko korak sa nekim jacim trkalicama. nije mi bitno da li ima 2 ili 4 cilindra, volim oba zvuka  ;)  motori koji dolaze u obzir:

Honda CB600 hornet - prelep motor i jak. ali slabo mogu da nadjem neki u dobrom stanju za pare kojima raspolazem...

Suzuki Gsf600n bandit (2000-2003) - isto jako lep motor ali ima samo 77ks, a hornet ima 98 valjda. pitanje je da li se BAS toliko primecuje razlika od tih skoro 20 konja?

Kawasaki ZR7 - ne znam skoro nista o ovom motoru, sem tehnickih podataka. ali kako sam skontao ima nekako cudan zvuk za 4 cil. ( mozda zbog 2 ventila po cilindru ???)

Suzuki SV650n( do 2003)- jako mi se svidja i zvuk i sam izgled motora. sto se tice odrzavanja ne znam kakvi su v-twinovi... ali SV mi je tu jos i favorit.

Ducati monster 600 - slabo da znam ista o ovom modelu. ne znam ni da li su delovi skupi-dukati je to ipak...

 

nisam vozio ni jedan od gore pomenutih modela, tako da bi svaka pomoc bila dobrodosla. hvala unapred  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kazes da zelis motor koji ne trosi previse, da je udoban, da nisi ljubitelj jurcanja, ... Upravo jedan takav imas. I onda kazes da bandit ima "samo" 77ks?

Hornet=>skup i odlican,

SV650=>jeftiniji i dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7145 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Glasam za Bandita, on ima masinu uljaru od GSX600F koja je pouzdana i proverena jer se vec dugo godina proizvodi, i tu nema puno sta da se prica, znaci delova ima-mogu se lakse naci,  jedina mana mu moze biti to sto nije BAS puno jaci a ni puno brzi od GPZ-a ali posto rece da nisi ljubitelj jurcanja to ti onda nece puno smetati, pogotovo kad cujes onaj magicni zvuk cetvorocilindrasa... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Bandit ili Monster.Licno,ja bih Monstera,zbog nezamenljivog L2 zvuka i potezanja iz veoma veoma niskih obrtaja...Ludog potezanja...Ipak,za neki put ti je bolji Bandit,lakse ga je natovariti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

a sto se tice odrzavanja Monstera? Delovi i ostalo ? I posto vidim da Monster ima 50-ak konja(ne znam kako se to racuna posto je drugaciji raspored cilindara), jel ce mi to biti napredak u odnosu na gpz-a? posto ipak hocu jacu masinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Kazes da zelis motor koji ne trosi previse, da je udoban, da nisi ljubitelj jurcanja, ... Upravo jedan takav imas. I onda kazes da bandit ima "samo" 77ks?

Hornet=>skup i odlican,

SV650=>jeftiniji i dobar.

 

pa pazi, ja sam zadovoljan gpz-om. ali mi fali jos malo snage, duza prva brzina, da se ne muci toliko na brzinama od oko 140-150, da je visi, i najvaznije da je noviji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

monster ili pak raptor(sv)=diskutabilno priustljiva cena  i pre-odlicno..... jefitno i dobro mi pada na pamet comet 650(sv)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Govori vlasnik Honde Hornet.

Extra sprava.U krivinama,ko ume,domaci za R-ove iste kubikaze.Malo se pati na velikim brzinama,al' to je "naked"

SV je odlicna sprava.Neunistiv agregat (kao i Hondin).Manji je od Honde,tako da nekome ko vec ima iskustva,vrlo brzo dodje zelja za necim vecim.Verzija S,kao i svaki drugi motocikl,pruza vise zastite od struje vazduha

Monster,narocito ti stariji koji su dovezeni u Srbiju,znaju da budu problematicni,jos ako je slabo odrzavan...Japance mozes malo da zapustis,Dukati nikako.Jeste trip zvuk,masina,itd. al' se skupo placa.

Sta si jos ono rek'o Bandit i ZR,isti trip dve razlicite firme.Jednostavni agregati,malo odrzavanja,puno kilometara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kazes da zelis motor koji ne trosi previse, da je udoban, da nisi ljubitelj jurcanja, ... Upravo jedan takav imas. I onda kazes da bandit ima "samo" 77ks?

Hornet=>skup i odlican,

SV650=>jeftiniji i dobar.

 

pa pazi, ja sam zadovoljan gpz-om. ali mi fali jos malo snage, duza prva brzina, da se ne muci toliko na brzinama od oko 140-150, da je visi, i najvaznije da je noviji  ;)

 

Sto ne vidis nesto od 750ccm. Ne trosi vise od 600tica. Registracija ista. Imaces vecu rezervu snage. Veci obrtni moment. Na b rzinama 140-150 km/h rastereceniji nego 600ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Kazes da zelis motor koji ne trosi previse, da je udoban, da nisi ljubitelj jurcanja, ... Upravo jedan takav imas. I onda kazes da bandit ima "samo" 77ks?

Hornet=>skup i odlican,

SV650=>jeftiniji i dobar.

 

pa pazi, ja sam zadovoljan gpz-om. ali mi fali jos malo snage, duza prva brzina, da se ne muci toliko na brzinama od oko 140-150, da je visi, i najvaznije da je noviji  ;)

 

Sto ne vidis nesto od 750ccm. Ne trosi vise od 600tica. Registracija ista. Imaces vecu rezervu snage. Veci obrtni moment. Na b rzinama 140-150 km/h rastereceniji nego 600ccm.

 

pa nemam bas neki izbor nejkeda od 750. jedino zr7, ali i on ima nekih 70-ak konjica ... a i od trkalica imam samo gsxr750(srad) koji mi je ruzan, i mozda vfr750 koji mi se takodje nesto bas i ne svidja  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Pogledaj i Fazera, imas jednog lepog u oglasima, mislim da ga kolega Danijel prodaje. ;)

 

+1  ;)  Ako su ti putovanja prioritet,sa ovim motorom nema greske...

 

Sto se tice delova za Ducatija,imas ovlasceni servis u Novom Sadu,a i nije vise tolika frka za delove.Uostalom,i ne kvare se  ;)...Pitaj Djusija sa foruma,on vozi (cini mi se) 916,pa ce ti sve natenane objasniti oko servisa,odrzavanja i sl ;)...Sto se snage tice,tacno je da ima nesto preko 50 KS,ali je takav gust voziti ga,da je tih njegovih 50 KS nemerljivo sa recimo 50 KS koje proizvode redna 2 cilindra...Imas jednog u oglasima,prosetaj se,pogledaj,probaj,a ne sumnjam i da ce ti se dopasti  ;).Jedino,kao sto vec rekoh,nije to motor za duze ture,zamara,a i neces imati kako da se napakujes.Ali je kao gradska jurilica nenad*ebiv (naravno,u svojoj klasi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Verovatno i najjeftiniji motor od ovih nekoliko koje si nabrojao je sv, trosi ispod 5 litara normalne voznje, konja (72) ima taman onoliko da ne mozes da kazes kako je "slab", a opet ne mozes da kazes ni da je neka azdaja, ako mene pitas, taman. Ono sto ga izdvaja od ostalih konkurenata je kilaza, suv ima oko 160 kg, jako je lagan, zato do 100 sigurno povlaci bolje i od bandita i od kawe i od monstera. "Mane" kod sv-a su sto nema sat za temperaturu vec samo lampicu za pregrevanje i sto je prednja viljuska ljigava i potpuno ne podesiva, ostalo je sve manje vise ok.

 

Pre dve godine, kada sam resio da ga pazarim, prelistao sam net uzduz i popreko, 99% ljudi je imalo pozitivna iskustva sa masinom, svi je hvale uglavnom, jedan amer je na nekom forumu pisao kako je prevalio sa njim oko 150000 milja (~ 240000 km  :o ) , nije zaribao ali mu je tada vec trosio dosta ulja pa je morao da ga otvara (prvi put).  :)

 

Ne mogu ti reci da je sv pravi izbor jer ostale motore nikada nisam vozio u zivotu pa ni ne znam kako se ponasaju i sta pruzaju, ali ako trazis jeftin i pouzdan bajk neces pogresiti.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

hvala svima na odgovorima. Izgleda da cu prvo traziti Horneta. Ako ne nadjem valjanog, SV je tu a njih vala ima dosta kod nas  :)  pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Drug moj, zaobidji Bandita i Zr-7, nije to za tebe, jako su slabi i ne vole zustru voznju, biraj izmedju Horneta i SV, sve zavisi dal vise volis redni4 ili V2!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja