Jump to content

Moto Zajednica

CBR 600 F4i - skidanje blokade

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Zdravo svima,

 

pazario sam pretprošle godine motor u Švici, kome je ograničena snaga na 34KS (pri nekih 6000 obrtaja)

Sad, u početku mi nije smetalo, čak sam zaključio da je dobro - neće mi dati da divljam, s' obzirom da par godina nisam vozio motor...

I tako - kotrljao sam se ja lagano, kotrljao, i onda je lagano počelo da mi smeta.

 

Nije mi falila snaga da bih divljao, već jednostavno kada želiš nešto malo brže da uradiš... Nekad bih "razvukao" motor, a ne do 6000 pa menjaj ...

Išao sam par puta za Aranđelovac i malo smara krajnja brzina...

 

Elem, pre nekih mesec dana uhvatim vremena da odem dogaraže i skinem blokadu.

Našao sam još ranije opasno "uradi sam" uputstvo na netu

http://forum.cbrforum.de/viewtopic.php?t=25982&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=260e3289de2ae963bfba4a6c060149c6

koje je dosta pomoglo.

 

Poskidam difuzore sa usisnika, bacim pogled - nema graničnika za sajlu i - sve spakujem nazad.

Provozam motor - neće preko 9000 obrtaja.

Par dana kasnije raskupusam ponovo sve - misleći da sam ipak prevideo graničnik sajle, ali - nema ništa. Lepo se vidi da se leptiri potpuno otvaraju (pod 90 stepeni) kada odvrnem ručicu gasa do kraja...

 

I sad?

 

Pitao sam švabe na gore pomenutom forumu da li postoji neki drugi način (npr elektronski) da se ograniči snaga, još pre nego što sam skinuo blokadu, čisto da bih znao šta me čeka.

Oni su eksplicitno odgovorili da ne postoji. Samo skinem difuzore i blokator sajle i to je to.

 

Sada kada motor i dalje neće preko 9000 objasnio sam im šta se desilo i pitao da li neko ima neki savet.

Svi ćute.

Sad - postoji verovatnoća da ima ljudi koji znaju rešenje ali ne znaju ni da postoji problem jer - ne znaju engleski (ja sam im pisao na engleskom)...

 

Ovde kod nas to nije česta pojava sem ako ne dotera neko motor iz Nemačke ili Švice, pa nisam ni pitao na BJBu, ali reko  - ajde da pitam - ima li neko neki savet...

 

p.s. - dobio sam predlog da pozajmim od nekga ko vozi F4i kompjuter i probam da zamenim, čisto da vidim da nije elektronski ograničeno, ali mi se čini da neKJe da može - ako sam dobro obavešten, H.I.S.S mi neće dati da nakačim drugi komp - morao bih da menjam i bravu i ključ... :(

 

Dakle - ima li neko neki savet..?

 

Hvala unapred...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

u pravu si za komp neces moci.

trebas da proveris da nisu manje dizne.proveri da nisu chepovane izduvne grane?kod mene na suzani u na granama  do glave bile navarene reducir podloske,a motor je isto bio uvezen iz svice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

eh da,nema veze ako ti leptiri otvaraju do kraja,pitanje je dali se siberi podizu do kraja?ako nemaju onaj prste iznad,mozda imaju rupu sa strane gde prolazi vakum pa nemoze da ih podigne do kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Zdravo drugari, evo mene posle vikenda provedenog van Beograda (čitaj: van interet sveta..)

 

u pravu si za komp neces moci.

trebas da proveris da nisu manje dizne.

uh, ovaj deo će verovatno ipak morati majstor da proveri... Nisam siguran da bih znao sam da odradim.  :-\ Koliko je teško/nepristupačno? Da li se vrši "sinhronizacija" i kod injectiona, kao i kod karburatora? Mora li u tom slučaju da se radi?  ???

proveri da nisu chepovane izduvne grane?

E, vidiš - ovo je ideja. Pogotovo što ima ARROW izduv. Hm... Proverićemo...

kod mene na suzani u na granama  do glave bile navarene reducir podloske,a motor je isto bio uvezen iz svice

 

i koiko si dobio na brzini posle intervencije?

Ma skoro ništa. 10tak km... Ali je definitivno ubrzanje bolje - u stvari, razlika je bukvalno kao kada prvo menjaš brzine na 6000 rpm, a onda na 9000. Ipak - krajnja brzina iz nekog razloga je skoro ista...

 

eh da,nema veze ako ti leptiri otvaraju do kraja,pitanje je dali se siberi podizu do kraja?ako nemaju onaj prste iznad,mozda imaju rupu sa strane gde prolazi vakum pa nemoze da ih podigne do kraja

 

Hm. Izgleda da je ovo isto posao za majstora...  :-\

 

Momci, hvala na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

kad si postavio temu nesto sam svrljao po netu i nasao za to tvoje da ima i elektronsku blokadu, bar jednu zvaku o dve zice "viska" sa brzinomera.

zato sam te pitao jel se krajnja brzina promenila znacajno. mozbit da imas problem sa tim "zicama".

stagod otkrijes, bice zanimljivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Eeeeeeeeeeee - pa čekaj malo - neću tako da se igram! Kako to misliš

kad si postavio temu nesto sam svrljao po netu i nasao za to tvoje da ima i elektronsku blokadu,

Gde si bio? Jel' daleko? Postoji li neka prečica? (link, key words...? ???)

bar jednu zvaku o dve zice "viska" sa brzinomera.

A to da li je žvaka - to ćemo na licu mesta da proverimo - čim saznamo o čemu je reč. Link...?

zato sam te pitao jel se krajnja brzina promenila znacajno. mozbit da imas problem sa tim "zicama".

stagod otkrijes, bice zanimljivo :)

Sad se nešto razmišljam... Meni nije radilo pozadinsko osvtljenje na tabli, pa sam zamenio celi snop žica (sa strane table 2 džeka, sa druge strane 1), i isto mi se dešava. Tako da - izgleda da nije to u pitanju, ali sve jedno - da neki pdatak kako da naletim na te informacije da se malo bolje upoznam sa materijom...  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Јесам, скинуо дифузоре са усисних грана и променио комп (у комплету и: кључ, јер је кодиран, брава, брава резервоара и брава гепека). Иде дама као невреме...

 

<div><br></div><div>Ипак, ја бих ти саветовао да се распиташ за своје годиште и по броју шасије (и ознаци компа) да ли је и код тебе исти случај, јер су неке ограничаване класично - само дифузори и физички граничник хода сајле гаса. Нисам код куће још пар сана па не могу да ти пустим интересантне линкове, где доста тога можеш да сазнаш. Ако не урадиш ништа,јави за пар дана...</div>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja