Jump to content

Moto Zajednica

VFR V-TEC/Ne V-TEC

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Poveden komentarom dvojice kolega u onoj nekoj temi, učini mi se nešto čudno, pa rekoh da priupitam. Vjerovatno bi to moglo još nekoga interesovati, pa sam se odlučio da postavim temu, umjesto da njih dvojicu pitam privatno preko PP...

 

LM, pitanje se povelo oko motora/agregata, tačnije kao naslov ove teme, dakle - V-Tec ili ne V-Tec.

 

Hajd' sad budite dobri i objasnite u čemu je tu razlika (osim one očigledne vezane za varijabilni razvod ventila), jer me mnogo interesuje... Ne razmišljam se još o promjeni motora, ali kada taj momenat dođe, biće ili op ili trop (čitaj ili VFR ili 800/1200 GS)...

 

Fala... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ne VTEC ima pogon bregastih preko zupcanika, VTEC preko lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ne VTEC ima pogon bregastih preko zupcanika, VTEC preko lanca.

Po ovome je bolji ne VTEC (kakav izraz: ne VTEC  :D), jer eliminise eventualni problem zvecanja/zamene lanca.

 

True or false?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ne VTEC ima pogon bregastih preko zupcanika, VTEC preko lanca.

Po ovome je bolji ne VTEC (kakav izraz: ne VTEC  :D), jer eliminise eventualni problem zvecanja/zamene lanca.

 

True or false?

 

True. Svi padaju na to kako je taj sistem "ne sajebiv". U principu je tako, ali ako bi birao izmedju 2001 (poslednji ne VTEC  ;D) i 2004 VTEC, pogadjajte sta bih izabrao.  :)

 

 

E, da, pre neki dan sam skontao da je jos jedna prednos VTEC modela sto ima izduvni sistem ispod sedista, pa ne moras da skidas top izduva da bi skinuo zadnji tocak!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2667 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Jednom prilikom sam rekao da je prilicno grub prelaz (za Hondu) u momentu ukljucivanja dodatnih ventila .pa me jedan urednik zamalo banovao.

Do juce sam vozio sa osrednjom gumom i svako ukljucenje je znacilo proklizavanje točka, a ni malo prijatno u nagibu.

Danas montirao novu gumu i prilično ga maltretirao (po krivinama) i bolja je prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

E, da, pre neki dan sam skontao da je jos jedna prednos VTEC modela sto ima izduvni sistem ispod sedista, pa ne moras da skidas top izduva da bi skinuo zadnji tocak!  ;D

 

Ne-iskustvo na delu, ja uspevam da provucem tocak izmedju, sa standardnom zadnjom 180/55.  :D

 

Po meni ne vtec, jer pored toga sto nema lanaca, udobniji mi je za put. Heblovi su kod starijeg ne vtec (RC46) modela postavljeni visnje nego od 2002-e.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Jednom prilikom sam rekao da je prilicno grub prelaz (za Hondu) u momentu ukljucivanja dodatnih ventila .pa me jedan urednik zamalo banovao.

Do juce sam vozio sa osrednjom gumom i svako ukljucenje je znacilo proklizavanje točka, a ni malo prijatno u nagibu.

Danas montirao novu gumu i prilično ga maltretirao (po krivinama) i bolja je prica.

 

Bio sam zagrejan za kupovinu nove VFR-ke pre Suzukija, i citao sam o ovome, i dosta ljudi se zali na to kao i na CBS.

 

Vozio sam stari VFR 800 (da, NE VTEC  ;D) i ipak je to vise turing nego sport masina, nevoli bas tako da se vrti ali zato uvek vuce ko lokomotiva.

 

Ne-iskustvo na delu, ja uspevam da provucem tocak izmedju, sa standardnom zadnjom 180/55.  :D

 

Jedino da obrusim malo brezone, je*o mater, fali mm da prodje felna.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Jedino da obrusim malo brezone, je*o mater, fali mm da prodje felna.   >:(

 

Ernesto je vjerovatno razglavio svoju viljušku, a malo i top, pa može da prođe... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Nego, kolika je ta razlika između ta dva agregata po aspektima kvaliteta, pouzdanosti i iskoristivosti? Očigledno (barem meni) je da je pozudanost na strani starog, a iskoristivost na strani novog motora u smislu aktivne reakcije na dodavanja gasa i samo ubrzanje, disanje motora...

 

Koliko se generalno razlikuju u ponašanju tokom vožnje - gradske, opuštene turing/malo oštrije turing i kako se ponašaju u sportskom smislu? Da napomenem, ne interesuje me prvenstveno sportski aspekat, već ovaj redoslijed koji sam naveo, ali pokušavam da zaokružim sliku što je više moguće...

 

Naravno, hvala svima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2667 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Sto se skidanja tocka tice, prvi put posle 25/30 godina odem motorom kod vulkanizera i on sve odradi. ;)

Po pitanju brze voznje mislim da ne zaostaje za snaznijim motorima, vrlo tecno se vozi.

A dizajn - prica za sebe. Svaki dan me odusevi iz nekog novog ugla.

 

DVqON_vfr1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2667 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Za razliku od 6-ice koju vozim u obrtajima , VFR se najbolje ponasa u brzini vise. Sve nekako teče,nema na kočenju tada onog efekta kao V2.

Stariji model je kao elektromotor,linearno vuče od nule,čak malo monotono. Vtec mi je zato intersantniji.Dok lagano krstaris ,ispod 6700 obrtaja miran kao jagnje,tih,ugladjen.Kad sastavi obrtaje skroz se transformise. Ko god ga je probao ne veruje da ima samo toliko konja.Solidno guta loš asfalt,lezi 90% kao R .

Stari model je vozio DanTe i X puta sam ga gledao po Vencu kako fuzasterima unistava asfalt.Lezi kao pegla.

 

Nova guma je odmah deflorisana, do ivice, a poluteretna je.

 

ohDgp_vfrguma.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

 

Ernesto je vjerovatno razglavio svoju viljušku, a malo i top, pa može da prođe... ;D ;D ;D ;D ;D

 

Pa ko da se hebava svaki put...  :D

 

Nego, kolika je ta razlika između ta dva agregata po aspektima kvaliteta, pouzdanosti i iskoristivosti? Očigledno (barem meni) je da je pozudanost na strani starog, a iskoristivost na strani novog motora u smislu aktivne reakcije na dodavanja gasa i samo ubrzanje, disanje motora...

 

Sto se tice RC46 (ne vtec) moj ima vec 10 godina i agregat ne pokazuje znake starenja. Potrosnja ulja ne postoji, ma kako ga vozio. Neke sitnice doduse tipa alternatora sam popravio u hodu.

Za novijeg ne znam, nisam ga dovoljno vozio ali sumljam da bi nesto tako skoro proizvedeno moglo da pravi probleme.

 

 

Koliko se generalno razlikuju u ponašanju tokom vožnje - gradske, opuštene turing/malo oštrije turing i kako se ponašaju u sportskom smislu? Da napomenem, ne interesuje me prvenstveno sportski aspekat, već ovaj redoslijed koji sam naveo, ali pokušavam da zaokružim sliku što je više moguće...

 

Naravno, hvala svima...

 

Zavisi sta zelis od motora. Ako zelis tuning masinu, koja moze da predje boga-oca-kilometara, a da pri tom mozes bez problema da ga vozis 8h onda definitivno ne-vtec.

Po meni jedini problem vteca je sto polozaj vise kao na R motoru, a ispod tebe "samo" 100-110 ks.

Mada kao sto ninja kaze, nikada nisam ostao ravnodusan na dizajn ovog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja