Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

Doslo do nekakvog problena danas, posto je suncano, otisao sam se provozat par kilometara i pri kraju voznje na displeju di pisu okretaji, poceko pokazivat da vrti preko 20 000 okretaja :zbunjen:. stanem sa strane, u leru pise normalno, 1500-1600, dodajem gas, opet skace preko 20 000. krenem vozit, do pol gasa sve normalno, a vise od toga, pocinje se gusit, ne vuce i puca iz auspuha. sta bi moglo bit? jel imao neko takva iskustva? svjecina je normalna, nema gareži. CDI mozda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Zanemarite, rijeseno :zvizduk:

 

 

Daj podeli s nama, to se i nama može desiti....

 

 

 

Osim ako nisi bio na nečemu pa ti se prvidjalo pa si to rešio detoksinacijom. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Zanemarite, rijeseno :zvizduk:

 

 

Daj podeli s nama, to se i nama može desiti....

 

 

 

Osim ako nisi bio na nečemu pa ti se prvidjalo pa si to rešio detoksinacijom. :jee:

 

Stoka pijana :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

 

 

Daj podeli s nama, to se i nama može desiti....

 

 

 

Osim ako nisi bio na nečemu pa ti se prvidjalo pa si to rešio detoksinacijom. :jee:

 

Skroz je bio poludio kad su se svijetla palila, a razlog je bio jer se nije dosta punio akumulator, prvo sam mislio da negdje nije bio dobar spoj, al sve je bilo ok. problem je bio sto mu se na magnete nakupila neka siva masa (najvjerovatnije fine strugotine pomesane s uljem). sve sam to obrisao, vratio nazad i bilo sve 5.

 

A sto se detoksikacije tice, nema potrebe za tim, jos kolko tolko dobro funkcioniram :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Drzao sam celu zimu bateriju u garazi koja se greje, i sad kad sam ga vratio na motor imam sta da vidim motor mi je presao celih 0 km.

 

 

Prosli vikend Apolo pripaljen iz prvke - posle zimskog sna. Jednom promesao ulje pomocu kurble, sauh i kres na struju!

 

Baterija je provela zimu na sobnoj temperaturi, povremeno dopunjavana digitalnim punjacem (nastelovano max. 0.45A/14.6V).

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi, zovem se Nebojsa i od pre 2-3 meseca sam vlasnik apolla sprint 250, nisam presao 200 km kad su poceli prvi problemi sa paljenjem,(bendiks je u pitanju) medjutim u medjuvremenu su se problemi umnozili...sada uopste nece da upali, cak me i ostavio u gradu pa sam gurao na drugi kraj grada, a ako mi se i posreci da upali, radi normalno sednem, dam gas 1-2ga brzina i odjednom se ugasi...posle tog gasenja ma ni da cuje da upali. Takodje mi se desilo da sam dao gas u leru na 5 k rpm, i pustio rucku a gas ostao na istoj turi, pritom rucka za gas na volanu nije zaglavljivala, pomislih unutra je gde je ona neka igla i opruga, medjutim tu radi sve ok...da li neko mozda ima ideju sta da gledam sta da pocnem da skidam /rasklapam...hvala unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Pozdrav ljudi, zovem se Nebojsa i od pre 2-3 meseca sam vlasnik apolla sprint 250, nisam presao 200 km kad su poceli prvi problemi sa paljenjem,(bendiks je u pitanju) medjutim u medjuvremenu su se problemi umnozili...sada uopste nece da upali, cak me i ostavio u gradu pa sam gurao na drugi kraj grada, a ako mi se i posreci da upali, radi normalno sednem, dam gas 1-2ga brzina i odjednom se ugasi...posle tog gasenja ma ni da cuje da upali. Takodje mi se desilo da sam dao gas u leru na 5 k rpm, i pustio rucku a gas ostao na istoj turi, pritom rucka za gas na volanu nije zaglavljivala, pomislih unutra je gde je ona neka igla i opruga, medjutim tu radi sve ok...da li neko mozda ima ideju sta da gledam sta da pocnem da skidam /rasklapam...hvala unapred :)

 

Prodaj Apolla ili upisi automehanicarski zanat!

 

Ili radi neki drugi profitabilni biznis da bi mogao da kupujes delove za Apolla i placas majstore.

 

Salu na stranu, ako je nov sa 200km, najpametnije je otici u servis.

 

Ako je polovan, kreni iz rezervoara, preko filtera za gorivo (zameni) i rasklopi karburator. Usput prekontrolisi kako radi sajla gasa. Da li pravilno rukujes sa Sauhom?

 

Drugi pravac krece od svecice, preko bobine i CDI-a. U tom lancu struje je i mikroprekiadc na "copavoj".

 

 

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Hvala na odgovoru, zaboravih da napomenem polovan je 2010 godiste, presao satro 7000 km mada kad sam uporedio gumu sa drugarovom koja je presla 17000 moja je u gorem stanju...:) elem, sto se tice pravilnog rukovanja sauhom, kad ga palim hladnog sauh do kraja na gore, posle 2 minuta na sredinu i onda ga ugasim, al eto sad se setih i tu imam problem...ja sauh dignem do kraja i upalim motor, medjutim kada upali ako ne drzim gas ugasice se...sauh znam da radi jer ima drugaciji zvuk spusten i dignut...posle kad ga vratim u skroz donji polozaj tj ugasim mogu da pustim gas radi na 1200-1300rpm, to naravno pre ovih problema pricam, svecicu sam vadio gledao dal baca varnicu, tu je sve ok, bobina ok, za taj mikro prekidac se ne razumem bas, tj sta se desava kad on ne radi? A karburator i ovo sutra rasturam sve...pa da vidimo dal je tu problem...hvala jos jednom.

POZZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1913 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Normalno je da treba drzati gas kada je saug skroz gore, tako je i predvidjeno. Na Apolu saug samo menja smesu ali nije napravljen tako da sam dize obrtaje 0takoje.gif

Za ostalo ce vec neko sa vise znanja od mene (to bar nije problem) morati da ti pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

ko god da je kupio apolla imao je obiman kurs automehanicarskog zanata... polako gubim strpljenje i mislim da je pobedio i da ce u najskorije vreme da ode na udaju :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Nisam znao za to gligo, ja sam mislio da je i to neispravno :) hvala na info, a slazem se sa miki PA, za jako kratko vreme postalo mi je jasno kolko je sati...u utorak bi trebalo da se tera motor kod majstora, kad ga sredi covek motor 99% ode na dobos...POzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Можете да се организујете, напишете и потпишете једно писмо "Масатехнику", у коме апелујете да бирају шта ће да увозе,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@altafino

 

17" sa gumom 110....

 

@3orge

 

Jasno je njima sta uvoze, bilo je prihvatljivo dok su im cene rezervnih delova bile niske naravno onih kojih su imali na lageru, sad recimo za zadnji tocak umesto 3000 rsd traze 12000rsd van svake pameti......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Hvala za info,pravim neku kopiju (nestasica novaca) tog motora pa mi je zbog toga trebala informacija.Receno mi je da je zadnja 130/16",ispravi me ako nije tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@altafino

 

Prednja je 2.50x17" sa gumom 110

Zadnja je 3.00x17" sa gumom 130

 

Kao sto ti rece Gliga, pa brate da pravis kopiju nekog ktm-a, ili husaberga pa da te razumemo ali apolla.......

 

U masstehnicu prednja felna sa lezajevima i semerinzima je oko 3500 rsd, a zadnja kao sto vec rekoh celih 12000 rsd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja