Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Jel neko stelovao ventile?

Zmaju vozi taj motor sta ga stalno nesto cackas, :neznam: postadosmo garaza i forum za opravke.

Usisni 04,izduvni 07. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Људи, не знам како ви, али од овог чуда, очекивао сам много више.

 

Све је тако обећавало, па онда почело лињеницом да је живља "Ћингђијева" 200-ка ваздушара од ове "водене" 250-ке, па онда амортизери, хладњаци, да би дошло и до рамова.

 

Ова тема убија колико је занимљива - власници вазда откривају "нове моменте"....

 

Зна ли неко шта се продавало ове сезоне? Искључиво стари модел?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@3orge

 

Pa sta da ti kazem izgleda da su uvezli motore bas loseg kvaliteta + servis koji je u startu los = dobijas mnogo muke jbg nije da se zalim, ali posle silnih opravki sad ga celog rasklopim za 15 min, po meni sad kad bi neko kupovo novog moze da procita temu i da otkloni sve boljke on je u startu konstruisan za offroad pa kao motor za blato sa malo truda moze da bude odlicna masina, vidis da Tom nema problema sa hladnjacima i amortizerom a hladnjaci su mu krivi kao popusena pakla cigara, a meni jednom padne sa copave i procuri.

 

Sve u svemu kad se sumiraju utisci navozao sam se sa njim al sam ga i opravljao ko ima smisla za mehaniku moze da mu bude lep uvod u motociklizam, nego ljudi ocekuju sedi i vozi a to kod motora nije slucaj ni sa mnogo skupljim masinama......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Занимљиво је да "Аполо" на своје моделе уграђује (бар је раније чинио), осим овог "Лонциновог" мотора, и, да л' "Зонгшенове" 250-ке, али старије конструкције, "ваздушаре" и по речима неког лика на једном страном форуму, у "Орионовој" фабрици су му рекли да су ти мотори много бољи од "Лонцинових". :stabre:

 

 

Не знам како и зашто, али некако као да фабрика веома споро исправља недостатке о којим им вероватно јављају одасвуд.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@3orge

 

Pa ja bih bre rekao da je loncinova masina slucajno zavrsila na Apollu, u startu je bio konstrisan za vazdusaru e sad koji su im motivi bili da ugradjuju loncina i to jos sa vodenim hladjenjem ko zna :neznam: . A sto se samog motora tice pa dal je losi od zagosena? Ja bih bre rekao da su oni u zurbi sklopili Apolla sa loncinovom masinom tj. da su nabavili neku kolicinu i oni su zavrsili "slucajno" u Istocnoj Evropi....

 

To za otklanjanje nedostataka pa dok masstehnic neproda i zadnji primerak ovih sto je uvezao nista od toga fabrikaje mozda otklonila najbolji primer su motori u Hrvatskoj, na nasem trzistu se prodaje sve i svasta bolje reci uvaljuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Apollo je najbolji motor u istoriji kineske manufakturne proizvodnje motora. Odize inpresivnim izgledom, zvukom koji podseca na motore od 600 ccm, opremljen led diodama, digitalnom tablom, gumama koje se prosto lepe za asfalt ispod sebe... ajmo malo OPTIMIZMA!!!!!!!!!!!! samo mracite iz dana u dan i zato vam i crkavaju djunte!!! Sta mislis da Japanci i Nemci ne riknjavaju, znam primer jedog Kavasa koji se bio u servisu 45 dana!!!!!!!????!!!!!!! i jel neko prica da je Kava losa zbog toga?? jbt sto volim da se iznerviram ovako od ranog jutra >:(:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Apollo je najbolji motor u istoriji kineske manufakturne proizvodnje motora. Odize inpresivnim izgledom, zvukom koji podseca na motore od 600 ccm, opremljen led diodama, digitalnom tablom, gumama koje se prosto lepe za asfalt ispod sebe... ajmo malo OPTIMIZMA!!!!!!!!!!!! samo mracite iz dana u dan i zato vam i crkavaju djunte!!! Sta mislis da Japanci i Nemci ne riknjavaju, znam primer jedog Kavasa koji se bio u servisu 45 dana!!!!!!!????!!!!!!! i jel neko prica da je Kava losa zbog toga?? jbt sto volim da se iznerviram ovako od ranog jutra >:(:zbunjen:

U jbt pa i ja znam za tu Kavu,mozda znamo istog lika?

Samo maliZMAJ je u pravu treba ljubavi prema motoru.

ZMAJU kojem delu motora ovoga meseca poklanjas najvise paznje i ljubavi,radilici,klipnjaci,klipu ili ? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Аполо 250 ер-икс

Чини ми се да се ово још никоме није десило :/ Пре неки дан при покушају да упалим мотор, поче нормално да окреће и одмах престаде а настави неко "цактање". Упали из другог пута сасвим нормално. Како томе нисам придавао већу пажњу, одвозах се још пар дана, а јутрос од паљења мотора - ништа, само цактање. Нешто врло слично оном звуку кад се не укључи бендикс (дал сам се правилно изразио ил нисам, свакако, ко је возио заставина возила зна о чему причам). Летимичним прегледом (ослушкивањем одакле допире звук) установим да звук допире од неког кондензатора/реглера, ил шта год било, а налази се одмах иза акумулатора од кога директно долази плус. Видећу касније да поставим и неку слику, а сад одох да покушам да нађем решење :)

Иначе мотор веома лако пали на курблу али само док је хладан :/ врућ још увек нисам успео да упалим, па не знам дал је то нормално код апола или треба неко штеловање (карбуратора, паљења или чега год)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@dunja

 

Makina se sprema za zimske uslove rada :zvizduk:

 

 

Dunja stvarno si neupucen!!!!???!! maliZMAJ mu sada stavlja zimske gume, maze glicerinom gumene povrsine, nov antirfiz.... pretvara apola u motorne sanke :takoje::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPz 550 uni-trak, Bt 50s

Moram da lupim jedan off :)

 

Ma svaka cast momci, znaci vama nikad nije dosadno, pratim ovu temu i uvek ima nesto zanimljivo :D

 

(Morao sam da comm :P )Pozz... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Moram da lupim jedan off :)

 

Ma svaka cast momci, znaci vama nikad nije dosadno, pratim ovu temu i uvek ima nesto zanimljivo :D

 

(Morao sam da comm :P )Pozz... :)

I mi tebe volimo!! :zdravo: Made in CHINA!!! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Pozdrav Apolasi, interesuje me da li je neko 'cupao' sadrzaj iz auspuha i da li se menja zvuk, da li je ozbiljniji zvuk ili je bezveze i jel utice na performanse? Pozdrav svima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Oko 136 soma to je 1300 evra 1400 zavisi kako gde :) U sustini ja bih pre uzeo apolla nego onaj tomosov model sa Yamahinom masinom jer je duplo skuplji a slabiji i AC je nije vodeno 'ladjenje :D Ima ovde kod mene u Lazarevcu i taj tomos i sprint ali Apollo mi je lepsi pa makar 3 puta vise nego tomos :) Jel neko budzio prenos na apollu jel moze na zadnji jeste li probali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja