Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Evo da se i ja prikljucim temi , doduse nisam vlasnik al` zato radim na njima.

Dakle ovaj Apollo spremam za kupca i to izgleda otprilike ovako :

 

Za pocetak sam ga raskupusao po radionici:

 

5xubg_201012100015.jpg

 

Prva stvar koju sam mu preporucio a kupac prihvatio je zamena onog cudnog zelenog antifriza.

Kada sam otvorio vodenu pumpu imao sam sta i da vidim, neke bote nekog zelenog necega na elisama pumpe.

Umesto tog zelenog nazovi antifriza nasuo sam Total Glacelf G12

 

khU3o_201012100009.jpg

 

Posle zamene antifriza upalim motor i pustim ga jedno 10 min da radi na leru , da malo okrene taj antifriz i po potrebi da dospem.

 

Kad sam prisao s desne strane motora imam sta da vidim:

 

ivTn1_201012100031.jpg

 

Onda sam to isekao , izbacio katalizatore koji izgledaju ovako:

 

CSL4c_201012210190.jpg

 

Pa malo reda radi ispolirao izduv:

 

ECCD6_201012210187.jpg

 

Malo ispoliran izduvni lonac i uklonjena nazovi zastita :

Zalepicu s unutrasnje strane plastika jos izolacije tako da nece biti topljenja plasike.

 

kDbNl_201012210189.jpg

 

E a onda sam ispolirao i rub felne:

 

Gz161_201012210186.jpg

 

I to na motoru izgleda otprilike ovako:

 

eMfJB_201012210185.jpg

 

Ostalo mi je da uradim zadnju felnu , i musterija zeli da se stapovi ofarbaju u crno.

Izmedju ostalog u proseku svaki drugi sraf koji sam izvrnuo imao je preglodan navoj , tako da

su ureznice i nareznice radile punom parom.

E da ostane mi jos i da osmislim neke nalepnice i tuto finito.

Vidim u pozadini raptor daytona ,jel bi hteo zamenu za apollo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Apatin

@Skemba

Hvala na komplimentima , toplo preporucujem svima koji voze apollo da zamene antifriz.

 

@novi u ovom svetu

Pazi ne odstupam od zvanicnog cenovnika servisa :takoje: Inace trudimo se da pruzimo sto bolju uslugu.

 

@Tamanitu

Hvala druze , vidi iskreno cesto puta su mosterije zadovoljne odradjeniom poslom a ja nisam , i dok god je tako mislim

da cu dobro raditi.

 

@Vava

Procedura je sledeca:

Smirglanje vodenim smirglama i kreces redosledom

500

1000

2000

i onda zavrsavas pastom za poliranje hroma , preporucujem purol pastu.

Naravno ovo vazi za rucno poliranje , kasnije samo odzavas povremeno tj bacis malo polirke po njemu.

Za masinsko poliranje ide za nijansu drugacija procedura jer moraju ici i paste koje su namenjene za masinsko

poliranje.

 

Inace radio sam svasta kako s Apollom tako i sa drugim modelima motora , bavim se i autima pomalo itd...

Pokusacu da iskopam slike prvih Apolla koje sam radio pa cu okaciti.

 

Ako imate bilo kakvo pitanje slobodno pitajte. :takoje:

 

@Dunja 07

Daytona jutros odvezena novom vlasniku u SUboticu za kes lovu ! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Apatin

Dobije se sledece:

Malo lakse "dise"

Malo ozbiljniji zvuk

Snaga je relativan pojam , subjektivno imas osecaj da imas daleko vise snage sto u realnosti i nije slucaj.

Pomak je mali ali ga ima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

E sada da li to steti masini, tj ne razradjenoj (novoj). E da, posto si serviser verovatno znas cenu, i ako mozda znas kolika bi cena bila na sajmu tj da li bi bila manja. uzecu ga samo da ne bude preterano velika cena. Da, ovde po kraju ima dosta motorista, posto inace u Lazarevcu ima dosta motora, i neki likovi koji voze ozbiljne masine mi pricaju da ne uzimam apolla i stalno me odvracaju recima da je to kinez, i da oni jedu pirinac i ono u sustini gluposti, vise se isplati da uzmem polovnog tuarega ili pegasso ne znam ali ja kazem ljudi NOVO je NOVO, ima jedan pametan decko koji mi kaze da ja sa apollom moram da predjem 20 000 minimum da ga je*em svaki dan. I vise sam za opciju Apollo nego polovnjak, e da nisam uopste sedao na motor sa brzinama pa bih bas zato i uzeo Apolla da se naucim godinu, dve, pa posle ako Bog da da idem jos koji stepenik vise ka enduro motorima do naked-a. :D E, sad izvinite ako skrecem sa teme ali jbg, necu vise obecavam :D heheheh Pozzz svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Naravno da ne steti, masina bolje "dise" a za razradu je glavni vozac, teranje do odredjenog broja obrtaja i predjenoj kilometrazi.

 

 

 

 

Masina kao i svaka druga kineska masina je dobra, ako se redovno odrzava nece biti problema, nego imao ostalih sitnica koje se kvare, cdi, bobina, regler itd... zavisi kako naidje, skoro sam otvarao jednu masinu na 4000km iz radoznalosti i nema sta, sve cisto kao suza i bez zazora, redovno menjanje ulja i sve sto ide uz servis.

 

 

 

 

Pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Apatin

@Skemba

 

Vidi kao sto sam napisao motor lakse dise , manji je otpor na izduvu lakse izduva gasove kroz izduv , cinjenica da se usijao je bas zbog toga sto se tu gasovi gomilaju i zagrevaju matal samim tim zakljucujemo da sporije izlazi iz masine i da se izduv greje.

Kad to eleminises lakse tera gasove napolje imas malko bolji odziv na gas i neznatno vise snagr.

Lose bi bilo da sam sasekao i lonac pobacao pregrade napolje jer kao i svaka druga cetvorotaktna masina i on mora imati

kontra potisak zbog pravilnijeg rada ventila.

To sto tebe drugovi odgovaraju od Apolla je iz prostog razloga sto verovatno nisu vozili kineza i ne znaju sta je to ( ne krivim ih i ne pljujem ih ) ali recimo primera radi u radionici imam jedan ZXR750 riknula mu elektronika , 250 eur novo , 140 polovno , i eto ti djavla a motor se nije posteno ni vozio.

Sve je relativno , i sa apollom sam imao nekih sitnica i to tipa bombina , svecice , i jedan lik koji je slomio donji deo sasije.

Mislim to je vec ultimativni slucaj koji je zabelezen samo kod mene u servisu.

Stojim iza cinjenice da je to dobar motor , odnos cena/ kvalitet sasvim na mestu.

 

@Damir

Koliko sam skapirao ti vozis apollo ?

I da slazem se za redovno odrzavanje to je ono sto cuva motor , i generalno pokazalo se da su kineske masine dobre , njih sitnice ubijaju.

Sitne elektronike i gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

A nisi mi rekao nista oko cene, da li znas kolika je sada i prognozu kolika bi trebala da bude na sajmu i ako znas kolika je sa zimskim snizenjem. Hvala unapred. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Cuo sam da bi cena trebala da bude oko soma evra znaci oko sto hiljada dinara to mi je rekao jedan covek koji radi sa tim motorima. I rekao mi je da obavezno sacekam sajam automobila kao da ce tu biti bas bas jeftinije :) e sad ne znam kome da verujem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: Apollo Orion RX 250 Supermoto

Pozdrav svima, Imam pitanje za sve apollaše koji su se upustili u rastavljanje motora. dali neko zna raspored zica po boji za kontakt na kljucu i za start anlasera. trebalo bi mi jel namjeravam stavit paljenja da daljinski. unaprijed hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Malopre sam zvao mastehnik u NS i ne mogu da verujem da je cena 140 soma dinara nema ni zimski popust nista joooooooooj, a zvao sam i neku radnju u arandjelovcu i covek mi kaze da su pred kraj leta prodali apolla za neku sicu jer je bi na popustu jooooooooj sta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ja za 10-ak dana prodajem Apolla.

Još ne postavljam nikakve oglase nigde, samo u ovoj temi našoj to sad kažem.

Kad prođe ova ludnica oko Nove Godine i svirki, tad ću da se organizujem da ga dam u oglase sa svim detaljima. (ako ga i pre toga ne odvezu oni što su se raspitivali unapred).

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

Ja za 10-ak dana prodajem Apolla.

Još ne postavljam nikakve oglase nigde, samo u ovoj temi našoj to sad kažem.

Kad prođe ova ludnica oko Nove Godine i svirki, tad ću da se organizujem da ga dam u oglase sa svim detaljima. (ako ga i pre toga ne odvezu oni što su se raspitivali unapred).

:takoje:

 

A cena? :D ako nije tajna? mozda bas od tebe uzmem apolla :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Strpljen-spasen. :takoje:

U toploj garazi spava, ne bih ga budio na -15C.

Pogledah sad cifre po Net-u, i svakako ce biti motor *sa mnogo vise ulozenog od mene, a povoljnije po kupca* nego ostali. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ajd Tamanitu ko da prodajes Konkord reci cenu 1000 eura i da se smejemo. :lol:

sa novim vlasnikom. Ja prodajem 1100 eura. :lol::lol: i nije tajna sta natezes te ljude ili prodajes ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Gilera Runner 180

E pa super mogu samo da vas zamolim da ubacite neku slikicu od vasih motora ali u sadasnjem stanju cisto da se vidi pa nikada se ne zna mozda sklopimo nekakav dogovor :D Imam ja pola kamiona krompira pa ako je neko zainteresovan za zamenu :D :D :D salim se naravno :D E, i recite mi kilometraze koje ste presli ako nije problem :D Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Ajd Tamanitu ko da prodajes Konkord reci cenu 1000 eura i da se smejemo. :lol:

sa novim vlasnikom. Ja prodajem 1100 eura. :lol::lol: i nije tajna sta natezes te ljude ili prodajes ili ne.

Samo se ti opusti :zdravo:

 

Biće mi dovoljno i 880€.

Tehnički sređen, ima hand-guards, crvene reflektujuće trakice na felnama, registrovan do sledećeg avgusta, ja sam vlasnik, 2009. godište je naravno, servis sad obavljen. Crne boje bez onih gadnih nalepnica, i cargo-net mrežicu crvenu dajem gratis. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja