Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Аполо 250 ер-икс

Имам утисак као да се задњи део мотора спустио пар сантиметара. Чини ми се да седим доста ниже и кад паркирам мотор на потпуно равној подлози, он стоји вертикално уместо да је мало нагнут према ћопи.

Услед чега може доћи до тог спуштања мотора, да ли је у питању подешавање амортизера или је могуће да је добио луфт у неком лежају задњег ослањања?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

@ Zorge to pismo mogu da posaljem samo u Japan.... dosta mi je zutih i njihovih remek dela, mada kako je kriza udarila pitaj boga sta mi je ciniti. <_<:stabre::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Boze miki pa nisu ga japanci nego kinezi napravili, sa japancima ne bi imao morao da ucis automehanicarski zanat........ :nanana:

 

 

@purebg

 

Vidi amortizer nemoras nista da skidas samo zaviri sa desne strane i vidi sta je posredi.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

@ Zorge to pismo mogu da posaljem samo u Japan.... dosta mi je zutih i njihovih remek dela, mada kako je kriza udarila pitaj boga sta mi je ciniti. <_<:stabre::zbunjen:

Stvarno Zmaju citaj izmedju redova!! :ooo::stabre::zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма пусти их Змају, навукли се Панчевци којечега из азотаре, па им мисаони процеси крећу неким сасвим неочекиваним стазама. Сва је срећа да је ружа ветрова таква, па је мој крај поштеђен. :lol:

 

И Јапанце рачунају у "жуте".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

Ma vidim da su neozbiljni, ko zna sta bi bilo da azotara radi punom parom ccccccc.

Nego koliko vam trose masine ili je gorivo toliko skupo ili mi je busan rezervoar, jbg ne mogu dva dana da sastavim a da neodem na pumpu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Zorge,KGB trazi tebe i tvog ujaka posto ste izbacili prototip motora *Рига Д8* na forumu,mislim da ste njb. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Ma vidim da su neozbiljni, ko zna sta bi bilo da azotara radi punom parom ccccccc.

Nego koliko vam trose masine ili je gorivo toliko skupo ili mi je busan rezervoar, jbg ne mogu dva dana da sastavim a da neodem na pumpu......

Ja na pumpu idem i kada trebam da napumpam gume.Mislim da je to glupo od tebe sto svracas samo kada ti nestane goriva ili kada mislis da ti je busan rezervoar ili da je gorivo skupo :neznam: ili svaki drugi dan, nije lepo od tebe! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Zezanje s "šumarom" je završeno..

 

Stavio sam dva zuba manji prednji zupčanik, bolesno kako kida ! :staa2:

Max brzina je sad po satu oko 98 km/h što je meni sasvim dovoljno

Odsekao sam višak delova u repu u cilju olakšavanja..

post-1574-0-12682600-1332512779_thumb.jpg

post-1574-0-66074100-1332512781_thumb.jpg

post-1574-0-67926900-1332512784_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Išao šumar ko nenormalan, koči ko lud leži za medalju i nakon 30 km akanja po kross stazi poče da štuca, trokira i na kraju se ugasi....

 

Probao drugu svečicu nije, par puta je dao zanke zivota i onda se ugasio.

Varnica mi nešto slaba, mislim da se skupio splet okolnosti oko carba i struje. Gde prvo da gledam ? Ili da teram kod nekog majstora ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • zaludan, 383 postova
  • Lokacija: Tamo Negde

@dunja

 

Vidim ja danas da su pancevci poceli da rade sa flasama ko u dobra stara vremena, imam kuci kompresor tako da trosim samo domaci vazduh :nanana:

 

@johan

 

 

Zameni bobinu mada, ako baca varnicu nije do nje mozda nebaca kako treba ali bi upalio kako tako to vazi i za cdi idi redom, struju je lako resiti.......zamoli nekog iz ns-a ko ima apolla da ti pozajmi par delova na test :staa2: ,obavezno isprati prekidac kod copave pa onda predji na karburator.

 

 

Jel bas suvo vergla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Štucne povremeno kanda će da proradi....

 

Probaću u toku nedelje oko elektrike, javljam šta je uzrok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Danas sam ga upalio iz prve !? :stabre:

 

Radi kako treba, al definitivno ima neki problem kad se zagreje.

 

Jedan loš video :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Brate ako si resio da uzimas kineski supermoto uzmi bolje qingqi 200 gy , osim sto ide brze i manje trosi ne kvari se skoro uopste delovi su boljeg kvaliteta ...

 

na primer apolo ima probleme sa hladnjacima koji procure vrlo cesto jedan ti je oko 5500 dinara , karburator je no name za razliku od qingqi 200 koji ima mikuni ;)

 

ja imam qingqi i dobro me je sluzio :P sto se tice ekonomicnih motora on je best buy ...

 

Ja prodajem moj imas slike na oglasniku na sajtu , a ako si bas resio da uzmes apolo ima ga moj drugar 2010 godiste ...

 

moj telefon je 063/7678843

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pogledaj predhodnu stranu....

Ja već imam apollo koji je preradjen.

Za potrošnju me baš zabole patka jer ionako se ne vozi po javnim putevima već u kombiju do odredišta (staza, šuma).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Operater, 77 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Apollo RX 250cc

E Johann ako nekad pali a nekad neće proveri kablove od CDI do bobine. Ja imao taj problem pali kablovi na hladnjak i istopili se napola kad dodirne masu žica neće da upali, guraš ga malo ona se odvoji on upali ide 100 m i ugasi se itd. Muka živa dok nisam provalio koja je glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Brate ako si resio da uzimas kineski supermoto uzmi bolje qingqi 200 gy , osim sto ide brze i manje trosi ne kvari se skoro uopste delovi su boljeg kvaliteta ...

 

na primer apolo ima probleme sa hladnjacima koji procure vrlo cesto jedan ti je oko 5500 dinara , karburator je no name za razliku od qingqi 200 koji ima mikuni ;)

 

ja imam qingqi i dobro me je sluzio :P sto se tice ekonomicnih motora on je best buy ...

 

Ja prodajem moj imas slike na oglasniku na sajtu , a ako si bas resio da uzmes apolo ima ga moj drugar 2010 godiste ...

 

moj telefon je 063/7678843

Brate Vito, KIKI (ili vec kako) je na drugom forumu,ako ces da reklamiras motor za prodaju za to ima oglasi, a za tvoju informaciju Apollo ima mikunni karburator ako vec neznas nemoj ni da pises!! Ovde su ljubitelji Apolla pa tako ne pljulj po necemu kada neznas.Nemoj da ti motor radi dugo u mestu da ne zavari klip zbog temperature ili duvaj preventivno u cilindar,aj ZDRAVO!! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: SUZUKI GS-500

Oslobodite svoga Apola suvisnog tereta - (trna u nozi)!

 

 

Od kako sam kupio motorcikl, imao je tendenciju da poskakuje pri brzinama vec preko 50Km/h. Na 60...70 je to vec bilo nepodnosljivo - do vratolomno. Pokusao sam da balansiram prvo prednji pa zadnji tocak dodavajuci tegove od po 50 gr (majstor), ali skoro bezuzpesno...

 

I na kraju resih, iscupah ovaj tumor sto je rastao u prednjoj i zadnjoj gumi!

 

post-3073-0-53497100-1332771391_thumb.jpg

 

To su komadine gume koje tehnicki na SM gumama nemaju efekta, a teze preko 50-60gr. Ponasaju se kao debalans opterecenje + "bajlak" preko koga tocak skakuce, kad god naidje.

 

"Operacija" je bez anestezije trajala oko 1h - bez skidanja tockova (mada za neiskusne amatere, potraziti pomoc vulkanizera ili prijatelja). Nije skidana ni guma sa bandasa. Procedura zapocinje izduvavanjem gume, zatim pazljivo pajserom odvojiti falc spoljasnje gume od bandasa - obostrano (ovo je i najtezi deo posla)... Kada guma bude slobodna u bandasu, dugackim kombinirkama se relatvno lako odstrani nepotrebna gumena sapa, cija funkcija bi bila da na raspumpanoj krampon gumi ne dozvoli da se okrene oko bandasa.

 

Novonastalu rupu, treba zacepiti na odgovarajuci nacin (plasticni cepic za namestaj - u mom slucaju), da ne ulazi voda.

 

post-3073-0-93314000-1332771399_thumb.jpg

 

Na kragu - SM gume pravilno napumpati i test voznja!

 

Ja sam moj Apolo vozio do 95Km/h, realno je to oko 80desetak, i NEMA NIKAKVIH neprijatnih udaraca ili poskakivanja u prednjem i zadnjem tocku a koji bi mogli poticati od nebalansiranih tockova! Sve klizi kao na skuteru 10". Naravno, ima udaraca vetra, vibracije motora, nepravilnosti asfalta... ali se gume pravilno i mirno okrecu, oslobodjene konstruktivne greske i/ili greske u montazi.

 

Poz. i srecno, po asfaltu bez POTKOVICA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja