Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

ovi praznici se redjaju jedan za drugim a ja ni puskom ne mogu da uteram ujaka u radionicu da mi zavrsi nosac za Joskin gadget >:( , oteglo se ovo mnooogo

 

pozdrav za zorana 032. i meni vec duze vreme se po glavi mota ideja o naslonu za vozaca jer kad idem  na duza putovanja zabole me ledja i bas me interesuje kako si to zamislio voleo bih da mi javis a ja sam licnom nameseti taj famozni pak-treger iza zadnjeg naslona  koji mi sluzi najvise za vrecu i par manjih stvari ali sa takodje namesti i mali dodatak ispod fara gde sam smestio vrecu za spavanje i sator. sad nemogu slike da stavim ali obecavam uskoro .pozzzz

 

prijatelju sad tek videh poruku, sredjujem neke racunare ovih dana pa nikako da posvetim malo vise vremena motoru, videcu sutra ili prekosutra ako stignem da slikam motor i napravim ti skicu toga sto sam zamislio, u sustini jedan od forumasa je iskoristio zadnje sediste za naslon (super vrsi posao ali mi to nije bas prakticno), ja sam ipak mislio da je bolje da se odradi zaseban naslon za vozaca a zadnje sediste da se ne diira, samim tim nece izgubiti ni funkcionalnost, uvek ces moci da povezes nekoga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ja sam uzeo naslon za glavu od jugica i samo treba da presvucem eko kozom i odradim kako da se pricvrsti! mnogo mi se svidja sto moze da se izvlaci i steluje nagib, nije fix, samo se malo one sipke isprave. a mozda je i bolje od nekog auta koji ima taj drzac samo na jednoj sipki, a ne kao jugo na 2.

Do sad bi ga zavrsio, nego sam pao na bozic, pokidao drzac noge i iskrivio menjac, pa mi je to oduzelo ceo dan dok nisam namestio, pa jos jedan dan dok nisam isprobao..... rolbar i ona cevka sto drzi kofer su super odradili posao tako da mi nije nista, a klizao se 7-8m po asfaltu sa motorom dok ga nisam pustio, sta bi bilo da sam zbog estetike skinuo kofere, nemam pojma

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Opasne su te voznje po mokrom kolovozu, ja  sam tvrdio da su rol bar i koferi fantasticna  zastita a mnogi ih skidaju zbog vizulenog efekta.

Juce sam upalio nakon 3 min. motor posle duzeg stajanja i provozao koji krug.Sve je bilo ok. Nigde ne mogu da nadjem dodatne farove pa ako negde neko nadje bar onakve kao Bogdine neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Pozarevac

Samo da se nadovezem na razgovor o voznji pod malim brojem obrtaja.Ja sam se tako vozikao i u auspusima se nakupilo poprilicno vode pa su isti istruleli i postali rupicasti.Onda je brusilica odradila svoje,a iz njih sam izvadio svasta jer su i prigusivaci istruleli .Sada ima mnogo lepsi zvuk i krace auspuhe.Planiram da stavim prohromske cevi ma mesto stari ali otom potom,na prolece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

ma voznja na malim obrtajima unistava motor, tacnije kompresiju i losije se podmazuje...

 

elem, ako znate nekoga ko hoce da kupi princa, neka pogleda moj oglas.... malo mi je hica za prodaju posto sam se uzajmio i kupio sam drugi motor, pa je ovaj sada visak  ;D

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=45207.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari evo me najzad sa opisom izrade nosaca Joskinog gadgeta i slikama

 

za nosac sam iskoristio cetvrtastu cev 30x30mm, prvo smo isekli sve na dimenzije koje su mi bile potrebne i sve to je izgledalo ovako

 

wZc9G_27198102.jpg

 

jaW2C_10352153.jpg

 

zatim sam morao da obaram ivice da bi sve to moglo lepo da se upasuje...

 

sjo8f_35070313.jpg

 

jOFoY_52155297.jpg

 

sve ovo do sad je bilo odradjeno jos pre nove godine, ali posle nove godine stalno sam bio u nekom poslu i ja a i ujak pa smo tek pre par dana nasli slobodnog vremena i izvarili ostatak nosaca...

 

NUcxR_68268618.jpg

 

isto vece sam obradio varove i celu povrsinu nosaca osmirglao i spremio za farbanje koje je usledilo odmah sutradan...

 

wd0FY_70150523.jpg

 

nosac je prefarban prvo temeljnom

 

404.jpg

 

a zatim sam presao dva puta crnom farbom u spreju, posto mi je roll bar pukao i morao sam da ga varim iskoristio sam da i njega prefarbam...

 

VJZiH_83193092.jpg

 

oEVJI_26401958.jpg

 

C0Nhx_98811556.jpg

 

I najzad evo namontiranog nosaca na motor...  :D

 

CLjUu_60602198.jpg

 

5r5sx_26990787.jpg

 

AxCFR_35130748.jpg

 

ovih dana treba sa kolegom Perisic Borom sa foruma da odradim konektor na gadgetu i da omogucim da mogu lako da ga skinem sa motora kad resim da perem motor ili ako ga ostavljam napolju, cim to odradim sledi povezivanje gadgeta na instalaciju motora i pustanje u rad... :D

 

veliki pozdrav iz Cacka i bicete obavestavani o nastavku radova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Zna li iko dali postoji neka blokada motora na princu 125 kojom  bi eventualno povecali snagu  istog.brzina mi neigra toliku ulogu ali snaga.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

blokadu motora nema, a jedino sto mozes da uradis je da pojacas smesu, ako je malo slabija i da skines prigusivace (katalizatore) iz auspuha... ali, ne dobijas skoro nista. pazi od svih kineskih 125-ica princ ima najslabiju masinu, tako da nije problem u blokadama.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Nemam iskustva sa drugim 125-icama ali i ja imam utisak da Princ malo slabiji od odtalih. Ja bih rekao cak da bi Princ trebao da bude jaci zbog toga sto ima dva cilindra i klipovi su manji tj vole vise da se vrte. Mada jedan konj gore dole, nije mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

koliko sam ja gledao ostale slicne motore od 125cc tipa honda, yamaha, kawasaki, princ je medju jacima sa svojih ~12ks, ostali u zavisnosti od godista imaju oko 9-11ks! samo sam 1-2 modela iz ko zna koje godine nasao sa jacim motorima od princa, ali neznatno. cak je skoro svim "markiranim" modelima i obrtni moment losiji!

Nisam probao te motore i kako ubrzavaju, ali shadow 125cc izgleda mnogo, ali mnogo vece i mocnije i cuo sam da je lik vozio preko 100 km/h iako bi zbog glomaznosti trebalo da ide losije od princa, jos ima i V motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

aj sad ovako... osim sto ste negde procitali, da li ste i vozili te motore koje ste nabrojali? od tih 125-ca, ja sam vozio yamahu ybr 125 i apriliu red rose 125 i oba su isla bolje nego princ, tako da ta prica ne pije vodu... inace, mozda nije neka razlika u jacini agregata, ali je bar ybr laksi od princa, i to doprinosi sveopstem osecaju... princ i nije toliko slab, nego mu fali malo agilnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Slazem se sa Ziletom. Ybr je daleko laksi a Aprilia ako se ne varam ima dvotaktni motor i nisu u klasi sa cetvorotaktnom 125-icom. Upoznao sam jednog lika na moto skupu koji vozi kinroada 150. Kaze da ga na otvoreno ne spusta ispod 110, bar po njegovom satu. Njegov kolega vozi Mz 250 i kaze da ne moze da ga stigne tako da ima je putna brzina kada voze zajedno manja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Kada se porede motori iste ili slicne snage postoji vise stvari koji cine bitnu ulogu. Sirina guma, ukupna tezina, velicina lancanika, 1-2 cilindra, 2-4taktni i kada sve to saberete moze doci do bitnih razlika sem u krajnjoj brzini. Mada sam davno provozao Hondu 125 kojoj je krajnja brzina bila oko150km/h a sve je bilo fabricki na njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

dakle nista se veliko ne moze uraditi na snazi a sada posto je zima rasklopio sam ga da ga malo sredim posto je vec presao 10000 km za dve sezone  pa me interesuje zna li neko koliki je zazor na ventilima i usisni i izduvni,i jos nesto dali je iko skidao karburatotr da ga cisti neznam dali je to komplikovano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@goranzr68

Kada sam stelovao ventile pozvao sam servis i rekli da se steluju i usisni i izduvni na 0.05mm. Tako sam ih i ustelovao i nisam imao problema.

@barkocis

Deklarisana zapremina rezervoara je 10L. Verovatno je 10L + rezerva koja je oko 2-3 litra, znaci staje do 13 litra. Naj vise sam ga punio za 1000 dinara sto je tad bilo oko 10 do 10.5L a bio sam na zutoj lampici koja se povremeno menjala sa crvenom. Da napomenem da je tad ovaj radnik na pumpi morao da drzi motor dok se oblacim i stavljam kacigu kako se ne bi prosulo gorivo jer da sam ga stavio na copavu verovatno bi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

kad je totale prazan staje tacno 12 litara  i to provereno vise puta. A  sad sto,se tice ventila  neznam dali si ti stelovao bogdo ili ne ali  o,o5 mi je jako malo to se maltene i ne primecuje i  po nekoj logici kadse  motor ugreje zatvorice se ventili .jel to sigurica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ne znam. Na skutere od 50ccm ventili se steluju na 0.05. Princ ima dva cilindra po 62ccm tako da pretpostavljam da i njemu odgovara isto 0.05 ako se uzme u obzir skoro ista kubikaza. E da, meni je usisni ventil bio pretegnut i nisam primetio nikakva ostecenja niti je izgoreo ventil. Bio je dosta zategnutiji pa ni 0.05 nije mogao da izmeri, skoro da nije bilo nikakvog zazora. Tako sam presao nesto preko 3000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja