Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ljudi javise se neki novi momenti i kod mene!

posle 2 nedelje stajanja reko malo da prebrisem moped i na menjacu vidim neku maticu sa zutom farbom, sreca te ga nisam mnogo mrdao. gledaj, zagledaj i vidim da je ispala sa drzaca motora, onaj sto ide odmah ispod rezervoara.

 

interesuje me dal bi neko mogao da opise stelovanje karburatora?

 

video sam da postoji jedno srafce sa federom, nalazi se sa gornje strane i interesuje me za sta sluzi?

 

takodje sam video i 2 komada odozdole, za svaku usisnu granu po jedan i stoje od prilike isto otvoreni, ali svaki na svoju stranu!

 

za sta sluzi koji sraf, sta se dobija/gubi i kako.... interesuje me eventualno povecanje max brzine, jer motor lepo radi do 90-95km/h i posle nece da prima gas, zvuk se menja ali brzina ne, po brzinomeru.

Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nije ni na svakom isti brzinomer, pa nije iskljuceno i da netacno pokazuje. Realna brzina za princa bi trebala da je negde oko 110kmh.

 

Gornji sraf sluzi za sinhronizaciju, a dva dodnja za stelovanje smese, ali najvise uticaja ima na nize, a sve manje kako se ide ka visim obrtajima. Da bi dobio na povlacenju i brzini, veci uticaj ima igla, tu moze da se pojaca dodavanjem podloske ispod nje, ali to povlaci i vecu potrosnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ljudi, danas sam kupio prvu pomoc bash onu malu za motor u metro-u... 480 dinci je ... Sada konacno mogu onu za auto da izvadim iz bisaga... A ova extra pase ispod sedista.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

hahaha kakve opcije nudi kinez! ljudi ne znaju gde na motoru da stave ni tu malu prvu pomoc, a mi nosimo velike za auto, hahaha

ma i ja sam tako, samo sto je ta za motor privremena, jbg, dok ne izadju nove

 

jel moze malo objasnjenje kako se sinhronizuju karbovi i kako se podesava smesa?

Unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

imam jedan mali problem  zadnji tocak  mi malo seta odnosno kad ga uhvatim rukama i mrdam levo-desno on se pomera  e sad neaznam dali je to otisla caura na viljusci ili nesto drugo neznam dali je neko imao slican problem jer se ne usudjujem tako krenuti na bikerock misiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

evo stigoh i ja iz jagodine,put je bio prelep,doduse pokoja rupa je kvarila uzitak, ali priroda......mmmmm

pucanje u auspusima mi se javlja na preko 80km/h? jel problem smesa, sinhronizacija, kvalitet goriva ili nesto peto?

mozda je posledica busenja auspuha? sledece sto radim je ubacivanje cevke auspuha od yuga,pa da vidim kako ce se cuti,onda razmisljam i tu cevku malo da oblozim zicama za sudove od kineza..... naravno izbusene posteno...

Kako takvo busenje/budzenje auspuha utice na potrosnju?

isao sam do jagodine kroz sela i ovo ostalo po gradu i otvoreno i ispade mi potrosnja 3.7l/100 km, na prethodnom sipanju 3.5, pre toga 3.3l; 3.5l; 2.5l ; 3l......?

 

planiram po ovako lepom vremenu do bg da kupim obrtomer, tamo negde kod arene, pa ako neko iz po,sd i okoline hoce samnom neka se javi na pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ako je zategnuta osovina, a rece da jeste, uradi sledece

Digni motorce na stender i uzmi jednom rukom uhvati zadnju osovinu a drugom negde na ramu i probaj da jako cimas ka sebi da vidis da li se mrda cela zadnja viljuska, ako je tako, tvoj problem lezi u caurama zadnje viljuske, e onda ostaje da rasturis to i da vidis kakave su bikse i da nabacis nove ili da nadjes da ti neko napravi rezervne pa da ih zamenis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

Zavrsih i ja trenutnu prepravku auspuha, ali sa sve busenjem komore sa vise rupa i otvaranjem zadnjeg dela auspuha ne cuje se preterano jako.

Sad mi jos ostaje vadjenje komora i katalizatora, ali je to sa prednje strane i ne bih bez necije pomoci!

Sta se dobija/gubi vadjenjem katalizatora?

Jos mi je interesantno ovo sa tresenjem motora jer jedna devojka ima slican problem

Pozz svima i evo slika, meni deluje malo ozbiljnije, a i ima domace delove, cevku od progorelog lonca od yuga ;)

post-8203-12879079870338_thumb.jpg

post-8203-12879079871105_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Pa lepo si to odradio... :) Josh da cujemo zvuk... :)

 

Inace, danas, nakon 1 000 km predjenih, prvi put sam vozio motor izmedju 90 i 100 km na cas... I oko 100 i meni malo trese izmedju nogu... Tako je bilo u pocetku i na 80, al kad se malo razradio i navikao na tu brzinu, sad vise ne trese... I mogu slobodno reci da sada motor bolje radi i bolje ubrzava.. Nije to neka drasticna razlika, al tacno se oseti...

 

Kako vama vasi rade pri 100 na sat ??? Naravno, ovo se odnosi na 250-ice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

hahaha pa 250-ica ide 140 po satu drugih motora, ne veruj mnogo tom satu nego proveri uz pomoc drugih ili radara ;D ja sam proverio na radaru koji se nalazi na putu od pozarevca prema gradistu u yugo i motor pokazuju za 3-6 manje nego radar na 50-70km/h

Zvuk nista spektakularno ( kao kod padurjana, e to je spektakularno, ovo su nijanse).

Zna li neko dal temperatura izduva na kraju prelazi 180 stepeni? posto sam zalepio smesom koja izdrzava do 180c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

hahaha pa 250-ica ide 140 po satu drugih motora, ne veruj mnogo tom satu nego proveri uz pomoc drugih ili radara ;D ja sam proverio na radaru koji se nalazi na putu od pozarevca prema gradistu u yugo i motor pokazuju za 3-6 manje nego radar na 50-70km/h

Zvuk nista spektakularno ( kao kod padurjana, e to je spektakularno, ovo su nijanse).

Zna li neko dal temperatura izduva na kraju prelazi 180 stepeni? posto sam zalepio smesom koja izdrzava do 180c

 

Ma nisi me razumeo druze.. Ne pitam koliko ide motor, vec koliko ostalima trese pri 100 km na sat ... :) Jer oko stotke, meni bash trese medju nogama ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

ako ti trese medju nogama... nije do motora, al kad vec hvalis evo i ja danas doziveh nesto neverovatno!

Kreno da zagrejem malo auspusi i da ga gazim1,2,3. ubacim u cetvrtu i pogledam na brzinomer ono stoji na 80! ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Da malo jednostavnije obrazlozim konstrukciju motora.

 

Parallel twin je kao 2 sastavljena jednocilindrasa. Nema tu ponistavanja vibracija, kontra tegova i sl.

 

Na oko 100kmh trese tako da noge blago klize ili skoro klize sa oslonaca. To je sasvim NORMALNO za te agregate.

Naravno na 125ccm je mnogo manje izrazeno iz logicnih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Jabuka (pored Panceva)

Ewo, i sada sam ga probao... Vibrira mi medju nogama, pa to je strashno... jebem ti motor koji na 100 trese ... Vozih malo pre neki MZ 250, star 100 godina i na 100 ne oseca... Ni da se cimne.. A ovo moje novo, pa raspad sistema ... :)

 

E,ljudi, na koliko predjenih kilometara prskate lanac ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

za lanac pise na 500km

koliko se secam prodavac mi rece da je 125 paralel tvin, a 250 nije, ali nisam siguran

proveri ponovo sve srafove i ostalo, a i vremenom ce ili prestati kad se razradi ili ces se navici, a i probaj da promenis ulje, mada opet bolje neko iskusniji da prosudi

ja sutra idem za sutjesku sto je nekih 130 km u jednom pravcu

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Verovatno ove masine pocinju da vibriraju tu negde na 2/3 obrtaja. Meni pocinju vibracije na 60 u petoj i do 70 su bas jake, skoro nepodnosljive, preko 70 su malo slabije, moze da se vozi ali ipak meni smeta. Na 50-60 motor je perfetno miran, kao da je na leru. Mogu da zamislim kakve su vibracije kod 250-ice. Ipak se tesim tim sto je dvocilindras, kod jednocilindrasa s vibracije verovatno malo vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova

Ewo, i sada sam ga probao... Vibrira mi medju nogama, pa to je strashno... jebem ti motor koji na 100 trese ... Vozih malo pre neki MZ 250, star 100 godina i na 100 ne oseca... Ni da se cimne.. A ovo moje novo, pa raspad sistema ... :)

 

E,ljudi, na koliko predjenih kilometara prskate lanac ???

Komsija opusti se  ;) ;),pre kupovine trebao si dobro da se raspitas sta kupujes :(.Isto sam i ja tako prosao dao 1350e kao za nov motor,a za te pare sam mogao kupiti TDR 125 bili glava, ali klinac video sprinta a ja gori od njega odmah ga kupih :( :(. Lanac na 500 km ako je sprej bolji,ja koristim Wurth.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: kawasaki el-250

Zodini u pravu si caure su u pitanju i gledacu da ih zamenim sto pre  je r planiram 26.06 put Kosovske Mitrovice .A kad smo kod toga drugovi kinezi ide li jos neko.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Evo vec sam napravio jubilarnih 11111,1 km  za godinu dana tj 11 meseci od kako sam polozio za A. Rekoh ajde da napisem neki kratak review.

Povremeno se desi da ispadne po neki sraf, naj kriticniji su nogostupi i onaj na ramu izmedju karbova, oni su uspevali do sada da mi se odsrafe po dva puta, sad su zalepljeni univerzalnim lepkom. U polsednje vreme me muci struja, sve neke sitnice ali znaju da nerviraju. Izgleda da akumulator ima jaku udarnu struju i kad dam kontakt desi se po nekad da pregori svetlo, sad sam poceo da ih gasim pre davanja kontakta. Automat za zmigavce je crko, turski od 180 dinara je crkao posle 7-8 meseci posle pranja u perionici. reci koji sam zbudzio fabricki je neispravan  >:(. Posle zadnjeg pranja u perionici motor je poceo da se gasi kada je na copavoj a izbacen, pre je hteo da radi kada je izbacen. Moracu da proverim kablove. Promenio sam silent blokove na amortizerima, preko leta cu i na zadnjem tocku jer primecujem da mi se u poslednje vreme cima iako je lanac dobro zategnut. Sa samim agregatom nisam imao nikakvih problema, radi kao sat, za sada nisam primetio nakakve znakove trosenja, potrosnje ulja, pad performansi, povecanja potrosnje goriva, promene u zvuku. Uspeo sam i da s***em prednji lancanik. Dva puta sam do sada pretegao lanac. Posle prvog puta je poceo da se cuje, kao da susti na leru, posle drugog puta je poceo da pucka na leru  >:(. Nadam se da nije i lanac ostecen, moracu na duzim turama da nosim i rezervni. Na zadnjem nisam primetio velike znakove trosenja. Srafovi su poceli da rdjaju i auspusi mada se time ne opterecujem mnogo, pre prodaje zamenim srafova, prefarbam auspuh i gotovo  ;D.

Jeste da nije bas jak i nema veliku putnu brzinu, jeste da mu je sediste nesto tvrdje ipak je odlicna sprava za putovanje po Srbiji. Do sada sam naj vise prelazio po nesto vise od 300km, bez ikakvog zamora. Evo juce sam presao 250 km i mogao sam jos toliko. Voznjice od 200 km su takoreci svakodnevica  ;), pravo uzivanje.

U planu je da ostane ovu sezonu kod mene, verovatno sledecu ako ne bude pravio probleme. Posle toga naravno opet kinez  8), naj vise ciljam na neku kopiju malog Varadera ali sa jacim agregatom  ;) mada se nebih bunio ni na Apolloa, Qingqija 200 ili Chalengera.

Nadam se da ce i na dalje dobro sluziti kao i do sada. Ako posluzi ova sezona na satu ce se sigurno skupita 20k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Uspeo sam i da s***em prednji lancanik. Dva puta sam do sada pretegao lanac. Posle prvog puta je poceo da se cuje, kao da susti na leru, posle drugog puta je poceo da pucka na leru  >:(. Nadam se da nije i lanac ostecen, moracu na duzim turama da nosim i rezervni.

Како се то предњи ланчаник окреће на леру и производи те звуке  ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kada vozim nizbrdo a motor ugasen. Ma verovatno se cuje i u voznji ali ja to ne primecujem zbog buke motora. Posle prvog pretezanja sam skidao lancanik i nije bio istrosen mnogo ali zubci su bili nakrivljeni na jednu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja