Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva Roadster 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Motor je u odlichnom stanju, uvezen je iz Nemachke, ocarinjen je i registrovan na BG tablice, uz njega ide:

- jedan zadnji tochak sa lanchanikom i doboshem

- jedna prednja guma

- dve torbe

- kofer

- sajla za vezivanje

- 2 vetrobrana

 

u motor je potrebno sipati ulje na svakih 1000 km, u pitanju je dvotaktni motor (odvojeni rezervoari za ulje i gorivo), hladjenje vazduhom (fabrichki nema hladnjak i stvarno nije potreban) tochkovi su 17-ice, za grad je odlichan, ja sam sa njim putovao i van grada, nemam zamerki! motor nikada nije vozen na zadnjem tochku, nikada mu nije paljena zadnja guma, ishao sam sa njim maksimalno 110 km/h, njegova maksimalna brzina je oko 140 km/h, motor ima 15 ks, 6 brzina! ja sam 2. vlasnik, topla preporuka!

post-6648-12879029378416_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Imam isti takav ;) Motorce jeste ludo skroz, a kako ne bi bilo kad je cesko-italijanska koprodukcija.Jawa dizajnirana po talijanski.Nego mene zanima da nemas mozda user manual samo na engleskom za njega da prekopiram nekako.

Jel mogu bisagice odvojeno?

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Rober: videcu kuci, dobio sam user manual i mislim da ima deo i na engleskom, pa cu da ti javim danas ili sutra!

 

Blajbinger: sozz.. zaboravio sam da stavim cenu jer sam txt smo prekopirao sa sajtova gde sam ostavio oglas! cena je 2000 e, motor je sada registrovan, cena nije fiksna, mogli bi neshto da vidimo da spustimo, ja planiram da kupim Transalp, pa mi je samim tim svaki dinar bitan! idi na: http://www.polovniautomobili.com/auto_oglasi/Cagiva/Roadster_/136766

tu mozesh neshto malo detaljnije da vidish o motoru! kao shto sam rekao, ja sam 2. vlasnik, ali 1. u srbiji i motor je fenomenalan, za grad pogotovu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

msx ja imam maual na 4 jezika paralelno, al` sam mislio da mozda nemas cisto engleski.Ovaj moj malo smara, mora mnogo da se lista...

nego sta bi za bisage? Jel moze odvojeno ili mora komplet?

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

sry, nisam ni video drugo pitanje! shto se tiche user manuala, ono je podeljeno na nekoliko jezika izmedju ostalog i na engleski, mozemo da se nadjemo pa da pogledash da li imash isto i da li ti znachi neshto, a shto se tiche bisage, ne mogu da prodajem deo po deo jer mi to mnogo vremena oduzima! mogu da vidim da ti dam kontakt od osobe koja ga bude kupila, pa ako njoj ne treba, vidi kupi od te osobe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

sry, nisam ni video drugo pitanje! shto se tiche user manuala, ono je podeljeno na nekoliko jezika izmedju ostalog i na engleski, mozemo da se nadjemo pa da pogledash da li imash isto i da li ti znachi neshto, a shto se tiche bisage, ne mogu da prodajem deo po deo jer mi to mnogo vremena oduzima! mogu da vidim da ti dam kontakt od osobe koja ga bude kupila, pa ako njoj ne treba, vidi kupi od te osobe!

 

mislim da je isti manual da se ne cimamo za dzabe...hvala oko truda, a za bisage, videcemo, javi ako ostanu ili vec kad prodas tu smo.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Pozdrav,

evo pratim oglas otkad je izasao..... pa isprva nisam hteo nista da komentarisem, ali vidim da je slabo interesovanje i komentari bar na forumu, i shodno tome mislim da bih mogao dati par saveta.Za one koji ne znaju imam isti motor samo par godina stariji.

Malo se moze naci na netu moze naci o njemu.rec je o produktu saradnje CZ(jawa) i Cagive.Dodje mu kao kombinacija ceski princip upakovan u italijanski dizajn.bicu iskren ja sam ga uzeo zbog simpaticnog dizajna i male cene.Uzeo sam ga na forumu, pa koga interesuje moze da pogleda.

Motor u originalnoj izvedbi jako podseca ja Jawu, samo moderniji dizajn.

Sto se mehanike tice nisam merodavan da komentarisem preterano pa cu biti kratak i laicki:cvaja, jako lepo vuce, mali ajnslag (ali ne smeta kad se naviknes), osrednje tezak, za osobu do 180 i manje udoban za voznju, prija i njemu i meni  oko 90-100 (mada voce rado i znaaaacajno preko), potrosnja-nisam merio(siopam vozim sipam i tako u krug).Sve u svemu sasvim sasvim. solidno motorce za pocetak, ali motorce nije skuter nikako.Ima 6 brzina, odvojeno se sipa ulje i palenje je naravno cdi.

Kratko receno lep jeftin izbor za nekog ko bi da udje u moto svet za relativno male pare a preskoci skutere.

eto mozda bi neko bio zainteresovan, a sad zna malo vise o ovoj varijanti.

A sto se ovog oglasa tice samo jedan savet:LICNO mislim da je znacajno jaca cena, sto znaci da kad bi se korigovala nasao bi sebi kupca.Ponavljam, to je MOJE misljenje.

Pozdrav uz zelje  da se nadje kupac brzo i povoljno za sve.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav,

evo pratim oglas otkad je izasao..... pa isprva nisam hteo nista da komentarisem, ali vidim da je slabo interesovanje i komentari bar na forumu, i shodno tome mislim da bih mogao dati par saveta.Za one koji ne znaju imam isti motor samo par godina stariji.

Malo se moze naci na netu moze naci o njemu.rec je o produktu saradnje CZ(jawa) i Cagive.Dodje mu kao kombinacija ceski princip upakovan u italijanski dizajn.bicu iskren ja sam ga uzeo zbog simpaticnog dizajna i male cene.Uzeo sam ga na forumu, pa koga interesuje moze da pogleda.

Motor u originalnoj izvedbi jako podseca ja Jawu, samo moderniji dizajn.

Sto se mehanike tice nisam merodavan da komentarisem preterano pa cu biti kratak i laicki:cvaja, jako lepo vuce, mali ajnslag (ali ne smeta kad se naviknes), osrednje tezak, za osobu do 180 i manje udoban za voznju, prija i njemu i meni  oko 90-100 (mada voce rado i znaaaacajno preko), potrosnja-nisam merio(siopam vozim sipam i tako u krug).Sve u svemu sasvim sasvim. solidno motorce za pocetak, ali motorce nije skuter nikako.Ima 6 brzina, odvojeno se sipa ulje i palenje je naravno cdi.

Kratko receno lep jeftin izbor za nekog ko bi da udje u moto svet za relativno male pare a preskoci skutere.

eto mozda bi neko bio zainteresovan, a sad zna malo vise o ovoj varijanti.

A sto se ovog oglasa tice samo jedan savet:LICNO mislim da je znacajno jaca cena, sto znaci da kad bi se korigovala nasao bi sebi kupca.Ponavljam, to je MOJE misljenje.

Pozdrav uz zelje  da se nadje kupac brzo i povoljno za sve.

 

 

 

Hvala za sve vece informacije, ja sam se isto razmishljao da napishem neshto vishe o motoru, al nekako vreme ode.. pa vidi.. shto se cene tiche.. na sajtu www.polovniautomobili.com, mogu se naci 2 ovakva modela od kojih je jedan moj, s tim da je ovaj drugi 5 godina stariji, ne registrovan, bez ikakve pratece opreme sa fixnom cenom od 1500 eura i pri tom ne znam u kakvom je stanju, tamo pishe extra, al ja to nisam video! ja sam moj stavio ovde i tamo da je 2000e i to nije bila fixno, pa sam spustio na 1800e shto i dalje nije fixno!! ide pun k*rac stvari uz njega i ja sam ga lepo odrzavao, a i zamenio sam mu svecicu, sajlu kvachila, prednju gumu koju je jako teshko naci, a kupio sam novu, ect. nekako sam se rukovodio cenom tog drugog motora, pa sam odredio svoju cenu i za razliku od onog '95. mislim da je cena ok, al opet ponavljam da ova cena od 1800e i dalje nije fixna i da se da pregovarati! u svakom sl. motorche je idealno kao shto si i ti rekao za nekog ko hoce da udje polako u svet motociklizma! njegova potroshnja je, bar mog sigurno, 4 - 4.5 l, shto je dosta u principu, al to je ipak dvotaktni motor od 125 cc kome treba jachi gas da on povuche, al kad povuche, ide ko lood, chak i sa tezim suvozachem! troshi.. stoji.. al mi nije teshko da dam pare za gorivo zato shto se mashina ne kvari, nemam problema sa njom, dolivash ulje, podmazujesh i zatezesh lanac, dopumpavash gume i pichish, nemash kvarove i drkanja sa majstorima i potragom za delovima!! meni su ga svi uporedjivali sa MZ-om! svi kazu da ima isti zvuk, da chak i liche, samo shto je novije godishte i moderniji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Sve sam procitao i hajde da se ukljucim, jel.

 

Sto se tice onih zapažanja oko performansi - potrošnja mu je između 3 i 4,5 l/100km, u zavisnosti od načina vožnje.

Krajnja brzina 125 km/h, ide kao lud.

Za mene - extra udoban. Linija mu je slična FZX-u (eh kad bih se dočepao nekog :) ).

Auspusi su mu bolna tačka - kad progore, ljudi svašta budžu, ali avaj - ništa kao original! Znači, ovom motoriću je potrebno da ima ORIGINAL izduv JEDAN u DVA, da bi mogao da radi kako treba. Druga stvar je taj mešač za ulje, oće da rikne, ali šta sad - sipaš direks u rezervoar ulje i ćeraš.

A sad otrežnjenje.

Koliko god da je to motorić dobar, štedljiv, lagan, udoban - on jednostavno kod nas nema cenu :(

Znači, bez uvrede, hladan tuš = realna cena za motorić je oko 1000-1200 jura :(  U Švabiji su oko 400-500 jura...

Znam da boli, ali...

Ja bih ga rado ponovo vozao, ali kad videh cenčugu, ebaga... Pogotovo što ga ne bih vozio bez originalnog izduva, a ne znam ni koliko to može da košta i gde da se nađe.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

ma izduv mu je original, isti kao na svim slikama koje mozesh da vidish bilo gde na netu! pishe lepo cagiva, pa neki broj, a meshach za ulje.. nisam ni znao da mu je i to slaba tachka, al kod mene shljaka kako treba! kazem ti.. motor radi ko sat, da imam kesha da kupim transalp, ne bi ovaj prodavao jer je vrhunski motor za grad! a cena.... ne znam.. 1200e mi je malo para za njega! u nemachkoj, bar po sajtu www.mobile.de koshtaju od 500-1000 eura, da ga dovezesh ovamo, treba ti jedno 200e, za shpeditera da dash njemu za ruke ti je oko 150e, carina i porez ispadnu oko 300e i ka dse sve srachuna, kupish motor tamo i dash josh 650e za njega! ne znam u kakvom su stanju ti motori koji koshtaju oko 500e..  ??? i pitanje je da li dobijash ishta od nekih delova uz njega! ja imam 2 luisove torbe i jedan kofer, zadnji tochak sa lanchanikom i doboshem, koji do dushe nisu u perfektnom stanju, ali moze sa tim opushteno josh da se vozi, 2 prednje gume (a ja sam sada stavio apsolutno novu Barum za koju sam se u p.m. iscimao da je nadjem), cerada, 2 rezerna migavca, i shta ja sada koji k**** nabrajam kada sve stoji dole na slici + je registrovan do 31.03.2009., pa mi je 1200 stvarno malo za njega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Vozdovac
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500s

Ja imam jedan u dva auspuh, a kako sam gledao po netu ( a ima jaaako malo) svi u fabrickom stanju na prodaji su 2-1, a privatni oglsi su 1-1....sad nisam expert ali mislim da je T-zex u parvu.Ima samo verzija sa mono amortizerom (nije 100% provereno)..

da ne idem vise u off, zelim ti uspesnu prodaju, jerbo ako tvoj ode za tu cenu onda eto i mog u oglasu uskoro ;)

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd

shta da ti kazem.. stavi ga vec sad u oglase po slichnoj ceni, lakshe cemo da uspemo zajedno! ((:

a shto se tiche izduva, on je origilinal, postoje verzije sa 1 u 2 i 1-1! raspitivao sam se jer je i mene interesovalo poshto sam mislio da ce mozda bolje ici ako ga nabavim 1 u 2 auspuh, al mi kaze jedan chovek koga sam pitao, da se prodaju u obe varijante shto isto vazi i za amortizere! imam prijatelja u NS koji ima mono amortizer, al mi reche da je njegov tvrdji od mog - da je moj neshto udobniji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja