Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Evo i ja da se predstavim sa svojom ljutom masinom :)

Burgman 400 2004. godiste, kupio sam ga sredinom februara i tek pre nekih mesec dana registrovao (nije se imalo para da ga registrujem ranije :) )

 

Do sada sam presao oko 2000 kilometara sa njim, od ozbiljnijih tura isao sam od Sapca do Leskovca sa njim, maksimalno natovaren, sa devojkom, prosecna potrosnja mi nije presla 3,3 litre (stvarno me iznenadio).

post-11323-0-16577300-1307756189_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Dobar dan dobri ljudi, samo da Vas pozdravim, vidim da je tema oživela i ima nas dosta.

Maločas sam ostavio post na temi iznad.

Da se pohvalim, prošle nedelje zamenio kaiš i transmisiju, sada je čista pesma kako radi i vuče bez lupkanja kaiša.

Jeste skupo ali moralo se, nisam smeo da odlazim dalje ako rikne bajati kaiš.

Ko ima pare neka se otvori ako ima problem i neće se pokajati, pitaće se što se drkao onoliko sa starim kaišem i transmisijom.

Imam pitanje za kolege: da li neko prodaje ili zna gde mogu da kupim nosač za topcase za moju 400/ 2000?

Pozdrav svima. :zdravo:

ne prodajem ja ,ovo nadjoh na sajtu 063/416-998 50e

post-10121-0-02118400-1307774066_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Pozdrav kolege , :zdravo: od sinoć ponosni vlasnik i ovog ljepotana Burgman 400 iz 2000 god., pa me interesuje , pošto ste iskusniji po pitanju burgmana gdje mogu i po kojoj cijeni kupiti "speedometar" , što ide na točak i nosač top case-a ? :moto3:

 

dobar Bugi ,da te lepo sluzi,ne prodajem ja ,ovo nadjoh na sajtu 063/416-998 50e

post-10121-0-97513400-1307775332_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha FJR1300

Pozdrav za Poseidona i Markulju, dobrodosli... Lepi motori.... Markulja, tvoj i moj su kao blizanci... Javi se kada budes u Sapcu pa da se provozamo malo!!! da prkosimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Veliki pozdrav svim ljubiteljima Burgmana!! Pitao sam na forumu koji maxi skuter da uzmem i svi pricaju o Burgmanu, a i ja sam jedno 2,3 godine zaljubljen u njega. Do skoro sam vozio Elyseo 50, ali sam definitivno resio da predjem na Burgmana 250, jer mislim da je krajnje vreme. Ali imam 2 pitanja:

 

1. Tek sad treba da polazem za A, imam 20 god, hocu li moci da vozim Burgmana 250?? Pitao sam policajca i on mi je rekao da stariji od 18 god mogu da polazu za A2 odmah, tj da mogu da vozim motore do 35 kW.. Ako neko ima drugacije informacije neka demantuje..

 

2. PLaniram da nakon kupovine motora, sto bi bilo do kraja ovog meseca, u avgustu odem do Grcke ili do Crne Gore sa devojkom na more, da li je 250cc dovoljno za ovaj izlet ili ipak da se drzim automobila, iako imam OOOOOGROMNU zelju da idem motorom, jer sam oduvek razmiljao o tome i svakog leta se razocaram kad shvatim da je prosla jos jedna godina a nije mi se ostvario san..

 

Hvala svima unapred i veliki pozdrav!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Veliki pozdrav svim ljubiteljima Burgmana!! Pitao sam na forumu koji maxi skuter da uzmem i svi pricaju o Burgmanu, a i ja sam jedno 2,3 godine zaljubljen u njega. Do skoro sam vozio Elyseo 50, ali sam definitivno resio da predjem na Burgmana 250, jer mislim da je krajnje vreme. Ali imam 2 pitanja:

 

1. Tek sad treba da polazem za A, imam 20 god, hocu li moci da vozim Burgmana 250?? Pitao sam policajca i on mi je rekao da stariji od 18 god mogu da polazu za A2 odmah, tj da mogu da vozim motore do 35 kW.. Ako neko ima drugacije informacije neka demantuje..

 

2. PLaniram da nakon kupovine motora, sto bi bilo do kraja ovog meseca, u avgustu odem do Grcke ili do Crne Gore sa devojkom na more, da li je 250cc dovoljno za ovaj izlet ili ipak da se drzim automobila, iako imam OOOOOGROMNU zelju da idem motorom, jer sam oduvek razmiljao o tome i svakog leta se razocaram kad shvatim da je prosla jos jedna godina a nije mi se ostvario san..

 

Hvala svima unapred i veliki pozdrav!!!!

pozz druze.......za taj burgman treba ti A2...sto znaci da mozes da vozis........a na more ja mislim da bi mogao sa njim da ides jer znam dosta likova koji su isli i sa 50cc i sa 125cc.....tako da verujem da bi sa bugijem 250cc bez problema mogao na more.....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala Bugiman, i ja sam mislio da moze, ali rekoh da pitam nekog ko je upuceniji.. Pretpostavljam i to da on moze da ide lagano 90 km/h , sto je po meni sasvim dovoljno, da ne kazem taman,, Inace koliko je registracija i osnovni servis za njega, okvirno.. Procitao sam ovo sto ste pisali do sad, ali mahom se radi o 400cc.. Tako da bi dobro dosao neki opis nekog sa 250cc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

2. PLaniram da nakon kupovine motora, sto bi bilo do kraja ovog meseca, u avgustu odem do Grcke ili do Crne Gore sa devojkom na more, da li je 250cc dovoljno za ovaj izlet ili ipak da se drzim automobila, iako imam OOOOOGROMNU zelju da idem motorom, jer sam oduvek razmiljao o tome i svakog leta se razocaram kad shvatim da je prosla jos jedna godina a nije mi se ostvario san..

 

250-ica bi, u zavisnosti od setapa, trebalo da rasterećeno ide 100-110kmh u optimalnom broju obrtaja agregata, i da to može satima i satima. Ovo je više nego dovoljno za magistralnu vožnju do CG, i knap za autoput (preticaće te, ali nije strašno). Naravno, mašina mora da ti bude u tip-top stanju, nemojte da ga preopteretite viškom stvari, i lepo se provedite :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Nista vise ti od te brzine i ne treba. 100-110kmh je i vise nego sto treba.

Ja na mojoj 250-ici sad na autoputu do 110 i uzivam u voznji :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Pozdrav za Poseidona i Markulju, dobrodosli... Lepi motori.... Markulja, tvoj i moj su kao blizanci... Javi se kada budes u Sapcu pa da se provozamo malo!!! da prkosimo...

Mislim da smo se vec vozali zajedno :) Od Platiceva do Sapca, u nedelju 12.juna. Kum i ja smo isli do Sremske Mitrovice pa smo se vracali preko Jarka. Kum mi vozi Yamahu Drag Star.

Prepoznao sam tvog Burgmana sa slika koje si postavio u ovoj temi (bar mislim da jesam :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

kako ti ide otvaranje kofera? samo delimicno ga otvoris? taman da prodje kaciga!!

normalno se otvara ceo poklopac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Koliko kaciga staje u tvoje sediste? Nesto mi se cini da je meni veci gepek, staju mi 2 full face kacige, stitnici za kolena veliki i jos ponesto...

 

Lepo odradjeno! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Koliko kaciga staje u tvoje sediste? Nesto mi se cini da je meni veci gepek, staju mi 2 full face kacige, stitnici za kolena veliki i jos ponesto...

 

Lepo odradjeno! :takoje:

nemogu 2 full face moze 1 i 1 gradska, jednu full drzim pod sedistem, mislio sam da je ovo najveci Givi ,medjutim posle sam video da ima i veci ovo je valjda 46 ili 49 litara j,,b..li ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja