Jump to content

Moto Zajednica

Povezivanje paljenja na puch-u 6v

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express

Da li je ovo paljenje za puch e50 dobro povezano? 

 

Zato sto na netu vidim da neko nakada ovu crnu zicu koja je sa ovom zutom poveze ne na platinasto dugme vec na kondenzator, e sad, to sto sam video na netu nije puch-ovo paljenje ali je indeticno kao moje, tojes 6v sa platinama. Hvala!IMG_20240929_152245.thumb.jpg.befd64ddef3b9919fd194239e946c868.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 753 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Koliko vidim dobro je, bela zica od bobine i crna sa platina na kondezator, stim sto ova druga za gasenje treba ispod da ide da ne glavi platine. Ta crna od platinasme da pipa samo onaj mali vijak, ako pipne platine nema struje. I magnet ti je u kontra smeru ako mislis da stavljas od tomosa, mora puhov. Ujedno mozes i nov kondezator da stavis sa navojem da ti lakse bude da ne lemis.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre 1 sat, brdy je napisao:

Koliko vidim dobro je, bela zica od bobine i crna sa platina na kondezator, stim sto ova druga za gasenje treba ispod da ide da ne glavi platine. Ta crna od platinasme da pipa samo onaj mali vijak, ako pipne platine nema struje. I magnet ti je u kontra smeru ako mislis da stavljas od tomosa, mora puhov. Ujedno mozes i nov kondezator da stavis sa navojem da ti lakse bude da ne lemis.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока


 

Nisam vas lepo razumeo, kada ste rekli da ta crna zica ne sme da pipa platine, jer onaje izolovana, ali nema veze da li je ovako bolje? I isto koja je to zica za gasenje? Inace ne razumem se toliko oko motora znam neke osnove ali ovde i ako je prosto ne znam koja je ta zica za gasenje 😅 

17276302070985579826982608173599.jpg

17276314307873615740818423983697.jpg

Promenio član VukasinM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 298 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Zuta zica je namotaj za svetlo.Crna je za gasenje.Povezuje se sa kondezatora na platisku dugmad,na vijak,pa nastavlja na dugme za gasenje.Po polozaju na slici,cesace o magnet,neces imati varnicu,treba da bude izolovano od mase i da se magnet slobodno okrece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
Pre 10 sati, coko je napisao:

Zuta zica je namotaj za svetlo.Crna je za gasenje.Povezuje se sa kondezatora na platisku dugmad,na vijak,pa nastavlja na dugme za gasenje.Po polozaju na slici,cesace o magnet,neces imati varnicu,treba da bude izolovano od mase i da se magnet slobodno okrece.

Koliko sam testirao pistalicom na multimetru, meni kondenzator povezuje sve kable koje su sa njim povezane na masu i samim time mi je i kabla za gasenje povezana. Ne znam da li ne razumem ili to tako nebi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 753 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Ova crna od platine, sa ovaj crveni buzir ti ide za gasenje, samo ovako ne moze da stoji, provuci bolje ispod. I namotaj za svetla ti je naopako, okreni ga da zuta zica ide ispod. Namesti sve da ploca bude ravna kad stavis u blok.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Puch Pony Express
pre 47 minuta, brdy je napisao:

Ova crna od platine, sa ovaj crveni buzir ti ide za gasenje, samo ovako ne moze da stoji, provuci bolje ispod. I namotaj za svetla ti je naopako, okreni ga da zuta zica ide ispod. Namesti sve da ploca bude ravna kad stavis u blok.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока
 

To je to sad razumem hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja