Jump to content

Moto Zajednica

GSX600F Cudan zvuk

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Dobar dan, dobor vece,

 

U pitanju je Suzuki GSX600F 2001,

Imam jedan malko zanimljiv problem, prosle godine sam primetio da je pocelo da se cuje, negde sredinom leta.:happy:

 

Primetio sam da u prvoj i drugoj nekad i trecoj brzini, izmedju 3000 i 4500  cuje se neki rezonantan zvuk iz predela negde sa vrha agregata, kao da je negde u predelu bregaste. Pored toga motor radi normalno, prima gas normalno, nema nikakve poteskoce u radu, samo taj zvuk iritira.:lol2:

 

Pocetkom oktobra je motor bio poslat u zimski san, sad kad su bili ovi lepi dani kada ga vozim taj zvuk se vise ne pojavljuje... Cak sam malo voznjom probao da izazovem da se cuje opet taj zvuk, al za sad nista od toga, motor radi sasvim normalno. Sad sumnjam da ce da se vrati kada opet napolju bude krenulo letnje vreme i samim tim masina bude imala vecu temperaturu nego sada ga se vozi zimi.

 

Uskoro planiram da ga otvorim da vidim u kakvom je stanju lanac, spaner

 

Ako nego ima neku ideju sta bi to moglo da bude neka podeli ovde :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Verovatno ces dobiti odgovor da je to suzuki :neznam: i meni se tako ponekad Bandit cuje. Mislim da je to najvise do ulja koje se sipa. Doduse agregati su u tim motorima skroz drugaciji. Probaj, promeni marku ulja i teraj, sto se vise opterecujes vise ces cuti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Resio sam problem,
Otvorio sam bio masinu da vidim sta se desava sta bi mogao da bude problem. Klizaci su svi u odlicnom stanju. Ono sto je pravilo taj problem je bio lanac bregaste koji se bio izduzio malo vise od 1cm. Sad je stavljen novi lanac i nema vise takav zvuk, motor sasvim radi normalno :)

Sumnajo sam bio na klizace, ali ipak nisu bili oni ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja