Jump to content

Moto Zajednica

ORGANIZACIJA PRVOG MOTO SKUPA...MAS,DA ILI NE?

Recommended Posts

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Voleo bih da chujem neke ljude bliske Masu oko onih pitanja koja su direktno postavljena, jer ni meni nije kristalno jasno kako funkcionishu i koje su tezznje i smernice u Masu.

Mislim da to ni sam bog ne zna, a bigami ni oni. Mislim da je priča o težnjama i smernicama MASa urbana legenda, odnosno kod njih te stvari ne postoje. Jedna funkcija te fantomske organizacije (stvorene da ujedini moto klubove i motorcikliste uopšte) je da pokuša da odredi kada ko pravi žurke (koje nazivaju skupovima) i skuplja članarinu (za koju niko ne zna na šta se troši).Pošto vidim da je kalendar pretrpan, predpostavljam da samo sastavljaju listu želja , kada bi ko hteo nešto da pravi, i to menjaju u toku sezone ako se neko predomisli ili posvadja unutar organizacije. Tako ćemo biti zauvek uskraćeni za informaciju o nameni MAS-a, ili što bi jedan moj prijatelj rekao," ODE MAS U PROPAS "

 

Nestade moj post,k'o jaje s groba!!!

Zasto? Verovatno,jer se nekome nije svidelo,a bas me interesuje kome,sto sam "revolution-u" napisao da mu nedostaje parenje,pa zato po ceo dan pije caj od nane!!!

Ako ovaj njegov post,pun losih namera i neistina,u najmanju ruku ne zasluzuje ovakav,strogo izbalansiran i odmeren odgovor,koji u svakom slucaju ne zasluzuje brisanje,onda sam verovatno promasio destinaciju i zavrsio na forumu SANU!!! 

 

Kad ste vec toliko azurni,onda bi trebali da obratite paznju i na iznosenje notornih besmislica,kao sto je:

 

2. ujedinjenje klubova nije cilj masa, jer da je to cilj, na ledjima bi svi davno nosili MAS SRBIJA

 

Moto asocijacija Srbije SRBIJA ??? ??? ???

Da,treba naglasiti Srbija,jer bi nekome moglo da padne na pamet da formira MAS Bugarska ili ne daj Boze Albanija!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: ITALIJA(Dragovac-Pozarevac)
  • Motocikl: VN 800

Voleo bih da chujem neke ljude bliske Masu oko onih pitanja koja su direktno postavljena, jer ni meni nije kristalno jasno kako funkcionishu i koje su tezznje i smernice u Masu.

Mislim da to ni sam bog ne zna, a bigami ni oni. Mislim da je priča o težnjama i smernicama MASa urbana legenda, odnosno kod njih te stvari ne postoje. Jedna funkcija te fantomske organizacije (stvorene da ujedini moto klubove i motorcikliste uopšte) je da pokuša da odredi kada ko pravi žurke (koje nazivaju skupovima) i skuplja članarinu (za koju niko ne zna na šta se troši).Pošto vidim da je kalendar pretrpan, predpostavljam da samo sastavljaju listu želja , kada bi ko hteo nešto da pravi, i to menjaju u toku sezone ako se neko predomisli ili posvadja unutar organizacije. Tako ćemo biti zauvek uskraćeni za informaciju o nameni MAS-a, ili što bi jedan moj prijatelj rekao," ODE MAS U PROPAS "

 

Nestade moj post,k'o jaje s groba!!!

 

Ima tu Vudu 1000 zasto i 1000 zato

Zasto? Verovatno,jer se nekome nije svidelo,a bas me interesuje kome,sto sam "revolution-u" napisao da mu nedostaje parenje,pa zato po ceo dan pije caj od nane!!!

Ako ovaj njegov post,pun losih namera i neistina,u najmanju ruku ne zasluzuje ovakav,strogo izbalansiran i odmeren odgovor,koji u svakom slucaju ne zasluzuje brisanje,onda sam verovatno promasio destinaciju i zavrsio na forumu SANU!!!  

 

Kad ste vec toliko azurni,onda bi trebali da obratite paznju i na iznosenje notornih besmislica,kao sto je:

 

2. ujedinjenje klubova nije cilj masa, jer da je to cilj, na ledjima bi svi davno nosili MAS SRBIJA

 

Moto asocijacija Srbije SRBIJA ??? ??? ???

Da,treba naglasiti Srbija,jer bi nekome moglo da padne na pamet da formira MAS Bugarska ili ne daj Boze Albanija!!!

 

Ima tu Vudu 1000 zasto i 1000 zato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Po novom Pravilniku,novi klubovi postaju prve godine pridruzeni clanovi MAS-a,zatim sledece godine dobijaju pravo na organizovanje zurke,a tek nakon toga mogu da razmisljaju o organizaciji skupa.

JEDAN GRAD-JEDAN SKUP ne znaci samo zajednicku organizaciju skupa,mada su ove godine Smederevci to sjajno odradili,vec i mogucnost da se klubovi u jednom gradu(clanovi MAS-a) medjusobno dogovore ko ce te godine organizovati skup.Ukoliko ne moze da se dodje do dogovora,odluku kome dodeliti organizaciju skupa,donosi Skupstina MAS-a!

Nadam se da ce vec na sledecoj Skupstini MAS-a,neki klubovi(najmanje tri) osetiti posledice(gubitak termina) nepostovanja odluka MAS-a,kao sto su: organizacija skupa ispod svakog nivoa,naplacivanje ulaza suprotno odlukama Skupstine MAS-a(odluka je bila da se naplacuje ulaz po motoru sa max. iznosom od 400din.),nepostovanje kalendara...

Sta klubovi dobijaju clanstvom u MAS-u?

Iskreno receno,za sada,ne bas mnogo.

Ipak,MK Valjevo je odlucilo da se uclani u MAS(bez aspiracije da za sada organizuje skup) i placa clanarinu (8000din godisnje),jer smo smatrali da samo davanjem predloga i uticajem na neke odluke Skupstine MAS-a,mozemo jednim delom uticati na opste desavanje na moto sceni Srbije.

Bez obzira na mnogobrojne kritike MAS-a,i konstruktivne,ali i one zlonamerne koje su same sebi svraha,MAS je ipak odradio neke dobre stvari:

-pravljenje kalendara skupova gde se vodi racuna da skupovi koji se kalendarski poklapaju,bar geografski budu udaljeni

-oragnizacija humanitarnih dogadjanja

-organizacija relija kroz Srbiju sa delimicnim sufinansiranjem troskova,kao i prihvat ucesnika na nocenju uz pratece sadrzaje od strane klubova kroz cija sedista je ruta relija prolazila

-uspostavljanje kontakta sa slicnim asocijacijama u okruzenju

-uspostavljanje kontakta sa organima vlasti,radi pokusaja poboljsanja polozaja bajkera uopste...

Prema tome, MAS nije neophodno obavezno podrzavati,ali nema razloga ga ni nerezonski napadati,jer ako i nije nesto uradio na poboljsanju stanja na moto sceni Srbije,sigurno nije nista ni uradio da se stanje pogorsa!!!

 

 

 

svaka cast mengele na komentaru 8) 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pošto pojedini članovi klubova koji su članovi MASa imaju običaj da na svaki moj post odgovaraju prostim i najblaže rečeno uvredljivim prosto proširenim rečenicama, želeo bih da naglasim da sam kucao bar dve stranice prvog statuta MASa, i da sama ideja nije loša, čak naprotiv mogla je da ispadne izuzetna. A ispala je loša zbog tih i takvih pojedinaca koji sve kritike shvataju lično, kao da sam TITA pomenuo pa mi KPJ lupa packe, i daju mu poslednju opomenu pred isključenje. Molim one koji ne čitaju moje postove do kraja i bar dva puta, da ne reaguju na njih uopšte. Sada je Novembar mesec, i trebala je biti već skupština MASa pošto je 6 meseci minimum za bilo kakvo organizovanje susreta, a oni će to da urade pred novu godinu tako što će se okupiti savet staraca da smisle kada će tezge da dogovore. I sve to bez upliva javnosti, pošto sastancima mogu da prisustvuju (ne i da komentarišu i govore) bez prava glasa, i oni koji nisu članovi MASa, ali se ne zna o čemu će biti reč pa čak i onaj koji bi mogao nešto da kaže ili pita, nemože da dodje tamo i sa argumentima se suprotstavi namerama MASa da i sledeće godine napravi žurkice, pod patronatom udruženja vašarskih gradova i sela.

I sa ove teme se skidam pošto nemam adekvatne sagovornike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: smederevo

Pošto pojedini članovi klubova koji su članovi MASa imaju običaj da na svaki moj post odgovaraju prostim i najblaže rečeno uvredljivim prosto proširenim rečenicama, želeo bih da naglasim da sam kucao bar dve stranice prvog statuta MASa, i da sama ideja nije loša, čak naprotiv mogla je da ispadne izuzetna. A ispala je loša zbog tih i takvih pojedinaca koji sve kritike shvataju lično, kao da sam TITA pomenuo pa mi KPJ lupa packe, i daju mu poslednju opomenu pred isključenje. Molim one koji ne čitaju moje postove do kraja i bar dva puta, da ne reaguju na njih uopšte. Sada je Novembar mesec, i trebala je biti već skupština MASa pošto je 6 meseci minimum za bilo kakvo organizovanje susreta, a oni će to da urade pred novu godinu tako što će se okupiti savet staraca da smisle kada će tezge da dogovore. I sve to bez upliva javnosti, pošto sastancima mogu da prisustvuju (ne i da komentarišu i govore) bez prava glasa, i oni koji nisu članovi MASa, ali se ne zna o čemu će biti reč pa čak i onaj koji bi mogao nešto da kaže ili pita, nemože da dodje tamo i sa argumentima se suprotstavi namerama MASa da i sledeće godine napravi žurkice, pod patronatom udruženja vašarskih gradova i sela.

I sa ove teme se skidam pošto nemam adekvatne sagovornike.

 

no koment :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: CBR 1000 F SC24

zanimljivo je koliko ljudi mogu da kritikuju i da se prave pametni

a ako vec jesu zasto to nepodele sa ostalima pa daju neki konstruktivni predlog

pa da krenemo na bolje ja licno sam za svaki pametan predlog

ako je neko kritikovao MAS ja jesam ,to mozete da procitate i na ovom i na MAS-ovom forumu

ali krenulo je da se nesto radi ,i dalje sam tu za sada ih podrzavam ,nije sve idealno

ali ako se klubovi clanice potrude da se malo vise angazuju mislim da ce i MAS poboljsati rad

ovim nemislim na nikog licno da se neko ne nadje prozvan

vec mislim da je vreme da pomognemo svi da ujedinimo sve klubove (bili oni u MAS-u ili ne)

da napravimo nesto za nas motoriste a ne da razliku u misljenjima pretvaramo u prepucavanja

 

 

 

Slazem se u poptunosti! Dajte da se prvo saberemo pa onda oduzmemo....ovakav post ne vodi nicemu neko ce traziti mane neko vrline MAS-a i tako moze da se ide u nedogled

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: VOZDOVAC-MEDAK

Pošto pojedini članovi klubova koji su članovi MASa imaju običaj da na svaki moj post odgovaraju prostim i najblaže rečeno uvredljivim prosto proširenim rečenicama, želeo bih da naglasim da sam kucao bar dve stranice prvog statuta MASa, i da sama ideja nije loša, čak naprotiv mogla je da ispadne izuzetna. A ispala je loša zbog tih i takvih pojedinaca koji sve kritike shvataju lično, kao da sam TITA pomenuo pa mi KPJ lupa packe, i daju mu poslednju opomenu pred isključenje. Molim one koji ne čitaju moje postove do kraja i bar dva puta, da ne reaguju na njih uopšte. Sada je Novembar mesec, i trebala je biti već skupština MASa pošto je 6 meseci minimum za bilo kakvo organizovanje susreta, a oni će to da urade pred novu godinu tako što će se okupiti savet staraca da smisle kada će tezge da dogovore. I sve to bez upliva javnosti, pošto sastancima mogu da prisustvuju (ne i da komentarišu i govore) bez prava glasa, i oni koji nisu članovi MASa, ali se ne zna o čemu će biti reč pa čak i onaj koji bi mogao nešto da kaže ili pita, nemože da dodje tamo i sa argumentima se suprotstavi namerama MASa da i sledeće godine napravi žurkice, pod patronatom udruženja vašarskih gradova i sela.

I sa ove teme se skidam pošto nemam adekvatne sagovornike.

 

  Pa da li mislis da bi pomoglo MAS-u da ti imas pravo glasa, evo ja te pozivam 27. u Planu. Toliko nam ideja dajes, toliko pljujes sve sto je neko pokusao da uradi, molim te napisi mi samo sta si ti uradio za svojih 40 godina vezano za motorciklizam osim sto kritikujes nas koji radimo.

  Molim te nemoj da komentarises ni mene ni bilo koga drugog nego nam nabroj tvoje konkretne aktivnosti(osim savetodavnih).

I ako uredno pljujes skupove MAS-a sto ih posecujes, zar mislis da bi propali bez tebe ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Velika Plana

Ljudi, ja ovde stvarno ne vidim materijala za raspravu. Kao shto je tachno  da moto populaciju u nas ne chine samo moto klubovi, tako je i tachno da Vam(ko god to bio  ::) ) nije tema.

 

Drzzite se teme.

 

Voleo bih da chujem neke ljude bliske Masu oko onih pitanja koja su direktno postavljena, jer ni meni nije kristalno jasno kako funkcionishu i koje su tezznje i smernice u Masu.

Mislim da to ni sam bog ne zna, a bigami ni oni. Mislim da je priča o težnjama i smernicama MASa urbana legenda, odnosno kod njih te stvari ne postoje. Jedna funkcija te fantomske organizacije (stvorene da ujedini moto klubove i motorcikliste uopšte) je da pokuša da odredi kada ko pravi žurke (koje nazivaju skupovima) i skuplja članarinu (za koju niko ne zna na šta se troši).Pošto vidim da je kalendar pretrpan, predpostavljam da samo sastavljaju listu želja , kada bi ko hteo nešto da pravi, i to menjaju u toku sezone ako se neko predomisli ili posvadja unutar organizacije. Tako ćemo biti zauvek uskraćeni za informaciju o nameni MAS-a, ili što bi jedan moj prijatelj rekao," ODE MAS U PROPAS "

 

Ima ovde dosta stvari koje nisu tacne... Recimo za clanarinu... MAS se sam finansira od svojih klubova clanova... I ras MAS-a i finansijsko poslovanje nikad nije bilo transparentnije... Bukvalno svaka informacija o budzetu MAS-a i akcija kao i troskovniku se moze pronaci na forumu MAS-a... Znaci transparentnost je na najvisem mogucem nivou...

 

Sto se tice termina za moto skupove i kalendara svima je jasno da ima mnogo skupova i to je glavni problem... MAS pokusava da uradi i to a poceo je od ove godine sa nekim pravilnikom tipa JEDAN GRAD JEDAN SKUP... i td... Problem je sto se na taj zvanicni kalendar posle dopisuju skupovi koji uopste nisu u MAS-u i takvi prosireni kalendari se distribuiraju...

 

Znaci nije sve bas tako kao sto je receno u gornjem postu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Problem je sto se na taj zvanicni kalendar posle dopisuju skupovi koji uopste nisu u MAS-u i takvi prosireni kalendari se distribuiraju...

 

Znaci nije sve bas tako kao sto je receno u gornjem postu...

 

 

Zsto bi to bio problem?? Pored skupa koji pravi M.A.S. staviti napomenu da je klub clan M.A.S.-a i to je to, pa ko hoce neka bira gde ce, ne moze se nikome zabraniti da pravi svoj skup? Ako ima dozvolu od vlasti neka pravi pa kako ko prodje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja