Jump to content

Moto Zajednica

Novi Sad...

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Novi Sad...

Grad u kome se svakodnevno pada....

Za nedelju dana...

 

1. Jedan moj kolega (Deèko je iz Futoga èini mi se ne znem mu ime poèeo je skoro da radi u mojoj firmi) Motor Suzuki GSXR 1000 (èini mi se, ni motor nisam video) Sa 120 km/h skliznuo u krivini! Imao je neverovatne srece, sav izguljen i slomljena jedna košèica u šaci... Motor u voznom stanju sem što je maska izguljena pukao korman, fuzasteri...

 

2. Moj drugar, zovu ga Deblo! Isto iz Novog Sada... Bulevar sa tri trake, brzina nesto oko 100km/h Deèko ga loži u levoj traci, bulevar prazan... Pijani starkelja sa parkinga u rikverc izleæe pred njega u treæu traku!!!!!!!!!!!

Deblo skaèe u toj brzini i baca motor desno a on leti levo, nije imao kacigu al je imao dobru jaknu. Diže glavu ruke i noge i pada na stomak, klizi na stomaku nekih sto metara.(Deèko mi je rekao da je klizanje u njegovoj glavi trajalo veènost) Od povreda samo izguljene noge i ruke a glava bez povreda(sreæa u nesreæi) motor samo izguljen i pukao korman... Ova dvojica su se upoznala to veèe u urgentnom centru

 

:lol::lol:

 

 

3. Ne znam ko je u pitanju al èuo sam prièu od ljudi koji su prolazili...

Neki Bajker je ispravio krivinu kod Almaškog groblja u novim sadu pogodio iviènjak i poleteo s motora... Leteo je horizontalno i pogodio banderu koja ga je bukvalno prepolovila na pola... noge su pale na jednu stranu a telo na drugu... FUCK UŽAS.... Znam samo da je decko vozio Suzuki Hayabusu....

 

4. Juèe idem na štrand, zastoj u saobraæajuLokva krvi i ulja. Motor zgužvan Prepoznao sam dva slova SU... (suzuki) Sivo-plavi, vidim da je nov neki... Ne znam dal ga je neko izgurao u krivini il je kliznuo al podleteo je pod fiat temptu a ona ga baci na nekog pick-up-a. Èuo sam da je živ al u teškom stanju, morali su ga vezati za nosila... Ne znam ko je u pitanju al želim mu brz oporavak....

 

I tako... Sinoæ se vozimo na tri motora po gradu i to lagana vožnja... nikad se nezna :D Pozdrav svima i pamet u glavu.... Vatra sam gde je sigurno, a nigde nije 100% sigurno :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
tako... Sinoæ se vozimo na tri motora po gradu i to lagana vožnja... nikad se nezna Pozdrav svima i pamet u glavu.... Vatra sam gde je sigurno, a nigde nije 100% sigurno

 

Bravo kralju, zrelo i smekerski ... potpuno podrzavam :) Najmanji problem je otici u crveno sa skazaljkom u gradu - nego pored nas ima dece , baba, deda.... a hvala bogu pravaca i lepih krivina ima okolo, pa i na Iriskom vencu i autoputu vise nego dovoljno za razvlacenje...

 

Zelim momcima brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa
tako... Sinoæ se vozimo na tri motora po gradu i to lagana vožnja... nikad se nezna Pozdrav svima i pamet u glavu.... Vatra sam gde je sigurno' date=' a nigde nije 100% sigurno

[/quote']

 

Bravo kralju, zrelo i smekerski ... potpuno podrzavam :) Najmanji problem je otici u crveno sa skazaljkom u gradu - nego pored nas ima dece , baba, deda.... a hvala bogu pravaca i lepih krivina ima okolo, pa i na Iriskom vencu i autoputu vise nego dovoljno za razvlacenje...

 

Zelim momcima brz oporavak.

u pravu si, a polovina baba i deda vozi kola sa slabim vidom, svima bi ja dozvole oduzeo :):):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Sto neko rece, jedino su srecni oni sto cekaju organe za presadjivanje. Cuka ili bubreg od 20-25.ogodisnjaka je do jaja stvar...

Uzas, ovoliko se nikada nije ginulo na putevima, a posebno po urbanim mestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Bulevar sa tri trake, brzina nesto oko 100km/h Deèko ga loži u levoj traci

 

Ne bih da kvarim opstu hajku na pijane dede i babe, ali pazljivo procitajte ovu recenicu, shvatite SMISAO (dakle covek ide 100kmh gde je dozvoljeno verovatno 60) - vozi se prebrzo, neko izleti, i NARAVNO da ne moze da se odreaguje.

 

Prosto mi je glupo da pisem ovo, ispada kao da ne drzim stranu motoristima nego automobilistima, ali `ajmo za promenu malo samokriticnosti, stalno nam je neko drugi kriv. Moje misljenje je da je minimum 70-80% gradskih nesreca MOGLO da se izbegne, da se vozac motora ponasao iole u skladu sa propisima - tvrdim da SVAKO od nas (ukljucujem tu i sebe) dnevno prekrsi propise baem 5-6 puta, najmanje. Stoga po meni ne treba stalno traziti dezurne krivce u babama, dedama, zenama, muzevima, sitnoj deci, biciklistima i ostalima, nego reci sebi "e sad cu malo da vozim za promenu po propisima"

 

Lakse malo po gradu narode - stvarno nema potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

EEEE sad se setih jednog svog veeeelikog :D bisera na temu koliko krsimo propise (mi motorasi). Idem kolima niz Francusku pored Staklenca -trznog centra, 2 trake od dole jedna u mom smer. Prelazim na suprotnu stranu preko pune da bih stao prvi na semafor. Hahahahah!!! Tek tada shvatam da sam u jebenim kolima ne na motoru!!!!

 

Da ne pricam dalje kako sam se vracao itd itd.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
EEEE sad se setih jednog svog veeeelikog

 

Meni se to desilo jedno 50x.

A najludje je kad se istripujem i mahnem motoristi negde na putu....a ja u kolima :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

HEEEH...

Ne bih da KAKAM al sve sam to napisao zato sto me je pogodilo, a i èisto da bi skrenuo pažnju na lud sao braæaj u kojem i mi uèestvujemo....

Nekima nebih dao da u životu sednu u kola a nekima ni na motor, pogotovo neki od sto i kusur konja /&"#"#&" :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kad ima chorbe svuda!!!

hehehehhehe, covek je u pravu. pravi ljubitelji motora uzivaju u voznji. ok je i odvrnuti malo gas al zna se gde. sve ostalo je suludo i igranje sa sudbinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 663 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
Au Andrej brate' date=' daj povuci vodu molim te... :wink:[/quote']

 

:lol: hehe ! ali upravu su najbolji donatori ljudskih organa su Motoristi ! slusao sam razne price.... Pogotovo se sad raduju citaju u blicu navala na motore... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675
Bulevar sa tri trake' date=' brzina nesto oko 100km/h Deèko ga loži u levoj traci[/quote']

 

Ne bih da kvarim opstu hajku na pijane dede i babe, ali pazljivo procitajte ovu recenicu, shvatite SMISAO (dakle covek ide 100kmh gde je dozvoljeno verovatno 60) - vozi se prebrzo, neko izleti, i NARAVNO da ne moze da se odreaguje.

 

Prosto mi je glupo da pisem ovo, ispada kao da ne drzim stranu motoristima nego automobilistima, ali `ajmo za promenu malo samokriticnosti, stalno nam je neko drugi kriv. Moje misljenje je da je minimum 70-80% gradskih nesreca MOGLO da se izbegne, da se vozac motora ponasao iole u skladu sa propisima - tvrdim da SVAKO od nas (ukljucujem tu i sebe) dnevno prekrsi propise baem 5-6 puta, najmanje. Stoga po meni ne treba stalno traziti dezurne krivce u babama, dedama, zenama, muzevima, sitnoj deci, biciklistima i ostalima, nego reci sebi "e sad cu malo da vozim za promenu po propisima"

 

Lakse malo po gradu narode - stvarno nema potrebe

Absolutno se slazem se gore iznetim! Mnogo se nesreca desilo upravo zbog prebrze voznje, pocev od onog na Uscu pa do ovog u Mladenovcu, sve je to bilo predvidljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ma dajte bre ljudi, pa svi mi vozimo prebrzo!!!! Èak i tamo gde se kao može NE SME SE!!!

Jesam li u pravu?

Ne postoji niko od nas motoraša a da mu ga nije dao bar s vremena na vreme. "Malko" :evil:

Hteo sam da kažem da se puno bre pada. A to ko je kriv, to više nije bitno ako neko zagine... DVA TOÈKA SU TO...

Pa ja sam pao kad sam stojao u mestu bre, silazio s motora i prièao na mob.

Prošlo mi je kroz glavu da sam spustio nogaru a nisam, 200kg je uradilo svoje :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: NBGD- Blokovi
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

"sve je vise ludaka koji prolaze kroz crveno svetlo......" rece jednom Bata :D

Pamet u glavu, pun je grad nervoznih dembosa koji nas gledaju kao marsovce a ne kao ucesnike u saobracaju.......tako da nam "prednost", pravila itd. ne cine bas puno.......matore da ne pominjem :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja