Jump to content

Moto Zajednica

Motor se gasi pri promeni brzina?

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Pozdrav svima kolege :)

Naime imam specifican problem na mom Fazeru za koji nisam siguran sta je resenje,cak ni ja ni majstor koji mi odrzava motor :stabre:

Kada sam u drugoj ili trecoj brzini, od 60 na sat pa na vise,cim pritisnem kvacilo da promenim brzinu motor se sam ugasi totalno,i cim pustim kvacilo upali ga i zabaci me kao da sam nizirao dve brzine dole skoro.Promenili smo bateriju jer je bila slaba,medjutim opet se isto desava.Motor je bio kod majstora elektricara koji je prespajao neke zice, nisam ni ja siguran ni ja tacno koje,ali kako sam razumeo da ja ne bih morao odmah da repariram navoje da mi to nekako odlozi za kasnije i da radi kako treba.Medjutim i posle toga i posle nove baterije opet se desava ista stvar koja je veoma iritantna i po meni uopste nijr bezbedna s obzirom da me motor zabaci svaki put kad menjam brzine..

Da li neko mozda ima neki savet sta mogu da uradim ili se vec nekome slicno desavalo?

Veoma sam zahvalan unapred na odgovorima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Pozdrav svima kolege 
Naime imam specifican problem na mom Fazeru za koji nisam siguran sta je resenje,cak ni ja ni majstor koji mi odrzava motor default_0stabre.gif
Kada sam u drugoj ili trecoj brzini, od 60 na sat pa na vise,cim pritisnem kvacilo da promenim brzinu motor se sam ugasi totalno,i cim pustim kvacilo upali ga i zabaci me kao da sam nizirao dve brzine dole skoro.Promenili smo bateriju jer je bila slaba,medjutim opet se isto desava.Motor je bio kod majstora elektricara koji je prespajao neke zice, nisam ni ja siguran ni ja tacno koje,ali kako sam razumeo da ja ne bih morao odmah da repariram navoje da mi to nekako odlozi za kasnije i da radi kako treba.Medjutim i posle toga i posle nove baterije opet se desava ista stvar koja je veoma iritantna i po meni uopste nijr bezbedna s obzirom da me motor zabaci svaki put kad menjam brzine..
Da li neko mozda ima neki savet sta mogu da uradim ili se vec nekome slicno desavalo?
Veoma sam zahvalan unapred na odgovorima 
На ручици за квачило имаш прекидач, макни га на страну без ископчавања и пробај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Вероватно ни у брзини нече да упали са стиснутим квачилом, што није у реду.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S

Posle dugo vremena traženja problema u elektronici odnosno struji sa kojom je sve u redu, otkrili smo da je u pitanju rezervoar koji je bio previše zardjao da je gušio motor :ups:

Stavili smo probe radi rezervoar od drugog Fazera i osećaj je bio kao da sam seo na mnogo jači motor kolika je razlika bila u odzivu gasa i snazi.Znao sam da je rezervoar bio rdjav pri kupovini ali nisam očekivao da ce bas toliki problem da bude.

Čekam sad da vidim u kakvom ce stanju da bude pumpa i sito pa rešavamo dalje, čistimo rezervoar i to sve šta treba.

Pretpostavljam da je motor stajao dugo u zimskom snu sa polu praznim rezervoarem :yamaha:

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja