Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Od juce sam vlasnik jednog V Stroma :) Samo da mahnem pa cemo se valjda druziti u buduce :)

 

Novi drug clan, dobrodosao 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Hvalaa :)

 

Da li je neko mozda probao ovako nesto? http://www.ebay.com/...r-/111240255420

 

Nije mi jasno da li to moze da funkcionise samo da se povezu negde te zice ili kako?

 

mislim da to neko sa foruma pravi za manje pare, pogledaj malko. inace mislim da nije a must have, bolje ulozi u nesto drugo, rol bar na primer...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Hvalaa :)

 

Da li je neko mozda probao ovako nesto? http://www.ebay.com/...r-/111240255420

 

Nije mi jasno da li to moze da funkcionise samo da se povezu negde te zice ili kako?

 

mislim da to neko sa foruma pravi za manje pare, pogledaj malko. inace mislim da nije a must have, bolje ulozi u nesto drugo, rol bar na primer...

 

Htedoh i ja reci - ali uvek ispadnem partibrejker!

0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Jel menjao neko volan za neki aftermarket na dl650? Ovaj originalni mi je nekako pod dosta cudnim uglom. Rucice su mi previse savijene prema vozacu. Po meni bolje je da je malo ravniji kao kod supermoto motora. Od pocetka mi ne odgovara ali sam cekao malo da vidim da li cu da se priviknem i sad definitivno vidim da mi ugao rucica smeta.

 

Qko je neko menjao za ravniji neka napise za koji i gde moze da se nabavi.

 

Ovaj force brace iz prethodnog posta vidimda dosta ljudi hvale ali je ne kapiram koja bi razlika bila kad se on stavi. Juce na hrvatskom forumu citam da postoji amortizer volaan za stroma. Izgleda odlicno ali WTF, pa nije ovo R motor pa da nam treba to. Izgleda da indutrija stvara potrebe kod ljudi i tamo gde ih realno nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Pozega
  • Motocikl: V-STROM 650

Pravio je joska koliko se secam moracu da proverim. Usput kod ovoga pise od k4 a moj je k2...

 

Kontaktirao sam Josku i na zalost on je pravio samo za sebe. Ako neko ima ideju ko bi mogao to da ugradjuje neka javi. To je jedna od stvari koju bih odmah dodao na V-stroma.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koje ulje si sipao do sada? Tvoj strom beše nov? Ako ti je motor u garanciji,verovatno će ti sipati u servisu Motul,polusintetiku ili sintetiku jer Suzuki preporučuje ovo ulje za svoje motore.....I ja ga lično koristim u svom polu.sintetiku 5100 i nikakvih problema.

Možeš sipati i neku drugu marku po svom izboru samo da je kvalitetno i originalno.I ovaj Castrol iz Louisa nema razloga da nije odličan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1902 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ovo je full sintetika? Po meni preskupo ulje. Kantica od 4l je mnogo za nase motore a ako uzimas po 1l onda je preskupo. Nego ja sam sipao motul 5100 10-40 a vidim da mnogi forsiraju 15-50. Moj majstor mi kaze da je za stroma bolje 15-50. Na Hr strom forumu vidim da i tamo vecina sipa 15-50. Koju gradaciju vi sipate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ovaj Castrol iz Louisa je polu-sintetičko ulje.

15w-50 je gušće i bolje je za podneblja gde su veće temperature i kada agregat troši ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Milanezi jeste motor mi je jos godinu dana u garanciji, nego meni je najblizi servis 300 km kod nas, razmisljam se da ga oteram u Skopje koje mi je na samo 80 km, nego sam sumnjicav da ne nabasam na neki servis i sipaju mi neki fals makedonci. Drugo u planu je neka veca tura i mislim da ce mi se servis ugoditi bas na pola puta, pa razmisljam da usput zamenim ulje :stabre:, i onda do sledeceg servisa najverovatnije ce da mi istekne garancija, nadam se da nece neki deo da otkaze suzuki je to :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Koliko kilometara je presao i sta je sipano u njega na prvom servisu??

Sintetika je kvalitetnija i bolja od polusintetike,jedino sto je skuplja,mada treba samo 3 litra.

Mozes usput u nekom servisu da zamenis,jedino ako ides u Mongoliju pa nema servis.Da je moj ja bih pre puta zamenio i pogledao i filter vazduha jos ako treba da se ocisti.....Ovaj novi ima iridijum svećice,tako da si miran sto se tice toga......Stromovi su dokazani kao pouzdane i kvalitetne masine,ne moras brinuti o kvarovima ni van garancije.

Skoro sam vozio ovaj novi model i stvarno je odlican,bolji od staroga,jedino sto ima taj gay izgled :nanana:

 

Edit: @ Aca Strom

Mislio sam na naše Suzuki servise koji sipaju iskljucivo Motul.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Koristim Motul 5100 10-40, i moj majstor mi kaze da je za Stroma 650 bolje 15-50, tako da ću pre toplih dana da pređem na 15-50.

 

Suzuki ne preporučuje marku ulja, već koje karakteristike ulje mora da ima.

Motul 5100 ima sve karakteristike koje su navedene u servisnoj knjižici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Trenutno ima 4.800 km, u servisnoj ne pise koje ulje je sipano a menjano je na 1050 km, sledeci servis je na 6 hkm, mislim da se filter vazduha bese menja na 12 hkm, koliko kosta ta sintetika i gde da je nabavim, razmisljam se da li je bolje onaj castrol iz Louisa ili da kupim kod nas Motul 5100 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

U servisu znaju koje ulje je sipano.Ja bi nastavio sa istim uljem jedino ako nisi zadovoljan.Ako se odlucis za Motul kupi kod uvoznika.....Filter vazduha se menja po potrebi,ne na odredjenoj kilometraži.Zavisi u kakvim uslovima vozis.Na zadnjem servisu moj vazdušni filter je imao 18000 km i bio je odlican,kao nov.

Pretpostavljam i da je tvoj odlican,ali mozes da ga proveriš i izduvaš kompresorom ako imaš vremena,to je pola sata posla....Ako budeš čistio ,od unutrašnje ka spoljašnoj strani i obavezno vrati obodnu gumu.

Koliko si platio motor ako nije tajna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Uh, ali da bi dosao do vazdusnog viltera moram sve one plastike da poskidam oko rezervoara, a tu mi se bas i nesto ne cacka za sad. Motor mi izasao 7600 eura komplet sa carinom i porezom plus registracija na satu imao 2.800 km, kada sam ga uzeo pocetkom novembra, ulozio sam jos oko 250 eura, bocne nosace kofera i turing vizir, usb uticnica i nosac navigacije i sada izgleda ovako:

 

 

 

img0448.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Kako se kod vas ponasaju automatski podmazivaci lanca, meni mnigo prska po spoljnoj povrsini gume, ulje na minimum skoro suv lanac i opet prska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja