Jump to content

Moto Zajednica

Rally Makedonija 2008 - kada?

Recommended Posts

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Skopje-Makedonija

Bilo je malih prepucavanja oko organizacije ovogodishnjeg relija izmedzu starih organizatora i nove federacije..

Ali konacno se zna da ce RELY-Makedonija 2008 biti 06,07,08 Septembra. Otprilike ruta je kao i 2007 godine,a gosti iz ostalih drzava mogu se prijaviti i preko naseg kluba "MOTO SKOPJE" Podaci sa imenom, prezimenom,marke motora i reg.broj mozete poslati na Meill    zlatnaraka_z@yahoo.com  ili obratite se direktno na sajt nase federacije,koji je dao Minch u postu ispred....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

  Krajnje je vreme da se o eventualnom odlasku u Makedoniju po nesto dogovori ili precizira ili...Vidim da ima dosta zainteresovanih u koje spadam i ja. Mozda postoji mogucnost da se odavde organizuje voznja u manjim grupama u zavisnosti od afiniteta i mogucnosti (motora pre svega) . Ja sam ove godine bio u Makedoniji na voznji Mariovo 2008 i proveo se odlicno pa je i to razlog sto planiram i ovo putovanje.

  Bilo bi lepo a i dobro da se nekako dogovorimo i vozimo u manjim ili vecim grupama. (svakako lepse nego sam). Ja cu ici sigurno pa ako je neko zainteresovan za zajednicku voznju neka se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Slažem se sa bucom,

 

Ja se spremam da krenem u petak. Ukoliko se bude formirala grupa (što bi bilo idealno) mogli bi da krenemo ujutru i već popodne stignemo u Skoplje. Tako bi imali vremena da to veče provedmo u gradu i da sledećeg jutra odmorni krenemo na Rally. Nadam se da pronaženje smeštaja u Skoplju neće biti problem.

Ujedno me zanima da li treba da se pojedično prijavimo organizatoru ili se to može uraditi za celu grupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Nas nekoliko iz blokova krece u Petak popodne jer cemo ranije izaci sa posla... Recimo da cemo krenuti oko 2-3pm u Petak i plan je da do veceri stignemo u Skoplje. Najbolje je krenuti u Petak pre podne, kao sto Sale planira, ali mi ne mozemo pre 2pm nikako jbg... Ako neko zeli, moze da nam se pridruzi. Icicemo autoputem oko 140km/h, a van autoputa oko 100km/h, pa ko moze da prati slobodno neka se pridruzi. Pravicemo pauze na svakih 150-200km.

 

Danas ili sutra cu kontaktirati hotel u kom smo bili prosle godine, da proverim dal ima mesta. Ako nekome treba smestaj u Skoplju Petak na Subotu, neka mi se javi danas porukicom, da bih pomogao oko rezervacije. U svakom slucaju, cim saznam dal ima i koliko ima mesta, objavicu ovde.

 

Sto se rezervacije za ucesce u reliju tice, ima smisla da i to uradimo organizovano. Zato, ko god je siguran da ce ici na reli, neka mi se javi privatnom porukicom i neka ostavi osnovne podatke o sebi i svom motoru (ime, prezime, br tablice, marka i model motora, broj telefona za kontakt) najkasnije do sutra popodne recimo, pa cu sutra uvece poslati mejl organizatoru relija sa spiskom ljudi kojima treba rezervacija...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: SLOVENIJA

Ja sam dobio ovaka mail iz Skopja:

zao mi je al moram ti reci da u Skoplju slobodan smestaj za tog termina nema,svi hoteli, moteli, i hosteli sve je zauzeto zbog fudbalskog meca Makedonija- Skodska.

Osim mogla bih vas peporuciti da pogledate opcija - camping,Katlanovo( 30 km iz Skoplja) tel.003892-2721-051, Belvi ( 5 km) 003892-2751-100 i Stenkovec autocamp ( 6 km) 003892-2053-849.

Nadam se da cete se smestiti nekako:)

Ako vam nekako drugcije pomoci molim vas slobodno recite.

 

Pozdrav,

Jasmina Arsova

Turisticki savez Skoplja

 

Ovaj mail se nanosi na 5.,6. i 7. septembar. Znači 3 dana.

 

Moja grupa od 4 motora stignemo u Beograd u petak oko 13:00, se malo odmorimo i idemo avtoputem prema Skopju. I negdje sa brzinom koju je napisao Pablo.

Spavat čemo u Kumanovo. Se vidimo u Makedoniji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zoki iz Velesa (na forumu 'makedonac') nam je pronasao dobar motel u Velesu, sa TV-om, klimom, za 20e po osobi. Veles je nekih 40tak km juzno od Skoplja.

 

Veceras treba da mu javim za koliko ljudi da napravi rezervaciju, pa ne bi bilo lose da mi se javite ako nekome treba smestaj pred Reli. Do sada su mi se javili Sasha sa suprugom, Redoran i Buca i za njih cu potvrditi rezervaciju.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Danas smo proverili u AMSS-u, za Makedoniju je obavezna medjunarodna vozacka dozvola, zeleni karton i od juce uveli obavezno zdravstveno osiguranje koje se moze kupiti na granici (a moze i ranije, naravno)...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Danas smo proverili u AMSS-u, za Makedoniju je obavezna medjunarodna vozacka dozvola, zeleni karton i od juce uveli obavezno zdravstveno osiguranje koje se moze kupiti na granici (a moze i ranije, naravno)...

Išao sam par puta na reli u Makedoniju i nikada nisam imao međunarodnu vozačku niti osiguranje, čak nam nisu ni saobraćajne tražili na granici - samo zeleni karton.. Ja sam sa Dojrana zapalio u Grčku i ni tamo mi nisu tražili dozvolu...  :-\

U svakom slučaju želim vam sretan put i da se lepo provedete!!!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Znam, nisu ni meni trazili nista osim zelenog kartona, ali me nije ni policija zaustavljala, tako da ne znam dal je stvarno obavezno ili ne. ;)

 

A osiguranje su izgleda postavili za obavezno od 1. Septembra...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

Posle četiri dana i preveženih 2000 km evo nas opet kod kuće. Slike i ostalo ... za dan-dva, kada se malo srede utisci.

 

Na cilju....

flv4Z_ciljwp5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Skopje, Makedonija
  • Motocikl: Kawasaki Tengai 650

Baš me zanima kako ste doživeli ovogodišni reli Makedonija 2008 ?  ???

Bilo je šta je bilo, pa eto, da cujemo, al da to bude realno i objektivno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd/Surcin
  • Motocikl: Suzuki SV650S

Eto vratismo se sa relija zivi i zdravi, tri dana voznje 2000 km. organiacija losa! nismo dobili da jedemo u nekoliko navrata, neki nisu imali smestaj a od goriva naravno nista, no kad se sve stavi na papir super smo se proveli. ruta je bila super, krivina koliko ti dusa voli, predeli fantasticni a makedonci ljubazni. Hvala Zokiju sto nas je docekao i smestio i sto je bio pravi domacin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

        Ovogodisnji Rely Makedonija je moja druga voznja po Makedoniji sa bajkerima iz nekoliko zemalja. Organizacija je malo zakazala ali meni licno to nije mnogo smetalo. Odmah po dolasku u Skoplje sam se nasao sa Benijem (dvormak) a posle pica i kafe  u gradu obisli smo jos neke zajednicke drugare sa predhodne voznje, i proveli lepo posle podne. Posle toga kontakt sa Zoranom (Makedonac) koji se posteno potrudio da nam obezbedi smestaj.  Uglavnom sam vozio sa Zoranom (Makedonac) i njegovom ekipom iz Velesa. Zoran je po ko zna koji put dokazao ljubaznost i gostoprimstvo pravog domacina sto se moze reci za sve Veleske bajkere sa kojim sam se druzio.

        Sam rely nije bio posebno naporan ali je bilo relativno malo vremena za druzenje. Koncepcija manifestacije je takva i to smo znali i pre pocetka. Mozda ce neki bajkeri biti razocarani jer su ocekivali vise ali ja sam sasvim zadovoljan i sledeca organizovana voznja a to ce biti Mariovo 2009 sigurno nece proci bez mene.

        Ne mogu a da ne izrazim zhvalnost svim domacinima sa kojima sam bio u kontaktu na srdacnosti i lepom prijemu. Posebno se zahvaljujem Zoranu i celoj ekipi iz Velesa, Beniju koji se uvek nasao u blizini, kao i grupi bajkera iz Strumice sa kojim sam proveo izvesno vreme. 

        Slike nemam jer nisam nosio foto aparat. Drugi su slikali pa mozda ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Hayabusa

Posle Rally-ja nastavili smo put preko Albanije do Crne Gore sa nocenjem u Dracu.

U Dracu smo posetili njihov moto klub i extra se proveli!!!

Ujutro smo u njihovoj pratnji nastavili prema Tirani takodje u posetu moto klubu.

Zadrzali smo se par sati i nastavili prema CG.

Evo par slika koje smo dobili mailom od prijatelja iz Tirane!!!

Ostatak nasih slika mozete videti uskoro na sajtu www.mccivija.org.yu

 

post-3031-12879004404488_thumb.jpg

post-3031-12879004405098_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5343 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Sreli smo se na putu za Drac (natovareni crveni VTR SP1 i jos natovareniji crni CBR900) ;)

 

Cim ugrabim malo vremena okacicu i ja par slika i generalno putopis...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja