Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje Zamajca na Transalpu '87

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

dakle, ovde sam naisao na mali problem, posto koliko ja vidim nemoguce je skinuti zamajac bez adekvatnog alata (radapcigera) , e sad da li neko zna gde mogu da kupim, pozajmim, iznajmim ili odnesem agregat da mi se skine zamajac.

 

Vec sam pokusao da pravim neki alat, al nesto neide.

 

Pozdrav//Aca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Ima lik na Buvljaku na Novom Beogradu koji pravi i prodaje radapcigere. Uvek sam ga video na istom mestu - ispod železnickog mosta kod Buvljaka, preko puta tramvajske stanice. Mislim da im je cena između 500-1000 dinara, zavisi od veličine.

 

Pre nego što odes da tržiš radapciger, izmeri prečnik zamajca, kao i njegovu debljinu, da bi prema tim merama mogao da nadjesh odgovarajuci alat. Idealno bi bilo da napraviš maketu zamajca, od kartona, stiropora itd. i na njoj isprobaš razne radapcigere.

 

Da li si i kako uspeo da odvrnes šraf koji drži zamajac? Da li taj šraf sa konrta navojem? Kako si uspeo da blokiraš zamajac tj. radilicu da bi ga odvrnuo? Ja na mojoj africi bih takodje hteo da skinem zamajac, pa me zanima kako se odvrće taj šraf. Znam da sam na prethodnim motorima uvek imao muke sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

nesto na ovo temu mi treba.....05BikeMasterPullers0601MD.gif

 

a taj sraf  se skida bas kako je Dane rekoa.

 

Ps: da nedoje do zabune ja sam mehanikom nemam pojma, ovo mi radi sve drugar, ja sam samo segrt , koji ume po malo da koristi internet  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Mislim da tebi treba radapciger sa tri kraka kojima se zamajac obujmi sa spolašnje strane. Jako je bitna debljina zamajca, trebalo bi da bude oko 50-60mm, pošto radapciger na kracima treba da ima zglobove da bi lepo mogao da prihvati zamajac, a nemaju ih svi. Zbog toga bi najbolje bilo da napravis maketu i onda kreneš u potragu za odgovarajučim radapcigerom.

 

Radapciger koji si okačio mi liči na onaj kojima se skidaju kurble pedala sa srednjeg pogona bicikle tj. zamajac bi sa unutrašnje strane morao imati navoj, a čini mi se da tako nešto nisam video na mom zamajcu. Ispravi me ako grešim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

pazi mozda sam pogresio mozda to i nije zamajac,vec onaj magnet od alternatora, ali na netu ga svugde zove " flywheel puller", nebitno, e to me ebe i  to nemogu da skinem, a zamajac je ispod toga....evo slikice...

 

HondaXL600VTransalp87-88TNE0900-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

terba ti rdapciger kao sa slike koju si postavio

kada sam ja skidao moj magnet(zamajac) radapciger sam pravio u boban sajle prema mom crtezu isto i ti mozes da odradis ili da narucis

http://cgi.ebay.de/POLRAD-ABZIEHER-ABDRUCKER-F-SUZUKI-KAWASAKI-YAMAHA-NEU_W0QQitemZ200224060038QQihZ010QQcategoryZ25644QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam 6 rupa  :)  ... tako da imas alat za mene....ajd baci na pp neki kontakt pa da se izdogovaramo.

 

 

@matijak

Proverio sam danas sa drugarom koji je skidao ona centralni sraf i kaze da je kontra navoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Proveri dali u manualu imas crteze specijalnih alata ako imas samo crtez odneses strugaru i uradi ti to

 

za translapa ne znam ali u dosta manuala budu i crtezi alata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Nisam siguran kako je na "transalp"-u, ali postoji jednostavan nacin bez radapcigera koji na nekim modelima moze da se primeni. Ja sam tako skidao rotore alternatora na "Moto guzziju", "MZ"-u, GPZ 500s, gde sam takodje imao problema da nadjem odgovarajuci radapciger, ili gde kandze klasicnog radapcigera nisu mogle da se zakace. Naime, kod pomenutih modela unutar zamajca ( rotora ) postoji navoj nesto veci od navoja za sraf koji je uvurnut u radilicu, i koji normalno nema nikakvu funkciju. Treba proveriti korak tog navoja, jer je obicno sitniji od standardnog, i u rupu na radilici ubaciti sipcicu precnika 6 mm ( od stare burgije!) tolike duzine da se osloni na dno rupe na rukavcu radilice i na vrh srafa uvrnutog 3/4 duzine u pomenuti navoj. Sraf mora da bude tvrdoce bar 10.9. Dalji postupak je kao i sa radapcigerom - blokirati okretanje radilice, zavrtati  sraf koliko je moguce, zatim ga udariti cekicem,... i tako dok zamajac ne spadne sa konusa. Kod modela sa supljom radilicom (GPZ), umesto sipcice koristiti kuglicu od starog lezaja odgovarajuceg precnika, pri cemu voditi racuna da ne bude suvise mala, jer ce se utisnuti u radilicu, a njeno vadjenje je vec problem za sebe - provereno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Moj ti je savjet da ako baš nemoraš da ne koristiš radapciger sa "kandžama" jer postoji mogućnost da deformišeš magnet.

Znači, samo onaj sa navojem i ako ga praviš pazi da ti onaj ko će da ti pravi radapciger, da ga napravi od kvalitetnog materijala da ne sjebeš navoj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Magnet je na kraju skinut, tako sto sam ga odneo kod majstor Joce, i covek ga skinuoi za 5 minuta.

Hvala svim na savetima i na pomoci, ali definitivno bez pravog alta tesko da bi uspeo.

 

Pozdrav//Aca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja