Jump to content

Moto Zajednica

konkurencija proizvodjaca nasih ljubimaca..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

dakle, postoji mnooogo fabrika cija imena vidjamo na danasnjim, gradskim, motorima..

 

kako zapravo fabrike fungcionisu, zasto ni jedna zasigurno receno nije najbolja, zasto se ne prodaje samo jedna marka, zasto samo nije najprodavanija jedna firma motora..?

 

sva ova pitanja se odnose na medjusobni konkurenciju..

 

ja mislim da nisu podeljene ni prema regionima u kojima se prodaju, ni po kubikazi, ni po tipu motora.. a kad malo bolje pogledas (pogledate) svi su isti.. hocu da kazem da je R svake firme, manje vise isti (da li je mono ili duo viljuska, +-10 HP........)

 

ja sam se potrudio da Vam objasnim..  ;):);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova

dakle, postoji mnooogo fabrika cija imena vidjamo na danasnjim, gradskim, motorima..

 

kako zapravo fabrike fungcionisu, zasto ni jedna zasigurno receno nije najbolja, zasto se ne prodaje samo jedna marka, zasto samo nije najprodavanija jedna firma motora..?

 

sva ova pitanja se odnose na medjusobni konkurenciju..

 

ja mislim da nisu podeljene ni prema regionima u kojima se prodaju, ni po kubikazi, ni po tipu motora.. a kad malo bolje pogledas (pogledate) svi su isti.. hocu da kazem da je R svake firme, manje vise isti (da li je mono ili duo viljuska, +-10 HP........)

 

ja sam se potrudio da Vam objasnim..  ;):);)

 

 

Mozda jesu isti kad gledas podatke na papiru ili kad gledas kako izgledaju, u voznji je vec druga prica  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Pa jedan od odgova je i cena jer nije ista cena za sve R-ove, a i nemogu svi istu količinu para da odvoje za motor određene klase koja im se sviđa, pa tu na scenu stupju jeftiniji modeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Agregat je ustvari kopija honde qmb139, odnosno gy-6. Svi skuteri kineske proizvodnje od 50 do 150 ga koriste. Ukljucujuci kineski pezo, i jos neke "evropske" i indijske skutere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Scarface  ;), hocu da mi neko objasni kako firme funkcionisu, kako napreduju, zanima me to jer cu i ja mozda nekada imati tako veliku firmu  ;D ;D..

 

Taman da rezervishem jedan motor.... :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: NBGD, blok 44

Scarface  ;), hocu da mi neko objasni kako firme funkcionisu, kako napreduju, zanima me to jer cu i ja mozda nekada imati tako veliku firmu  ;D ;D..

 

To je pitanje koje ne moze da dobije odgovor u nekoliko recenica. Danas velika imena ako (govorimo o svetu auto i moto firmi..) su u velikoj vecini poceli u malim garazama. Imali su nesto alata, znanja i neizmerno mnogo ljubavi prema mehanici. Upravo ta ljubav je pokretacka snaga iz koje moze da se izrodi i neka inovacija. Ako se ta inovacija dopadne trzistu oni ce kupovati tvoj proizvod. Posledica toga je da ti imas dovoljno novca za nove inovacije koje imaju sansu da se dopadnu trzistu. Ako opet prodjes, tvoja ljubav se sve vise okrece prema novcu i zaposljavas ljude koji vole mehaniku, da smisljaju nova resenja. Zatim zaposljavas ljude koji ce te inovacije predstaviti svetu (marketing) i trudis se svim snagama da ljudima dokazes da tvoj proizvod vredi. Ucesce na takmicenjima je dobar nacin za to. A tamo opet zbog velikih napora kojima je tvoj proizvod izlozen izvlacis zakljucke kako da nesto napravis bolje. I tako u krug. Razvoj, marketing... Ako se ispostavi da tvoj proizvod jeste ono za sta tvrdis da jeste i za to trazis adekvatnu kolicinu novca imas sanse da uspes. Jedan od uslova da uspes je da u pocetku razvoja firme tvoja sekretarica ne sme da bude previse zgodna i zavodljiva... Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Scarface  ;)

 

Jedan od uslova da uspes je da u pocetku razvoja firme tvoja sekretarica ne sme da bude previse zgodna i zavodljiva..

Jel to zbog pada koncetracije ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: NBGD, blok 44

Scarface  ;)

 

Jedan od uslova da uspes je da u pocetku razvoja firme tvoja sekretarica ne sme da bude previse zgodna i zavodljiva..

Jel to zbog pada koncetracije ;D ;D ;D ;D

 

Zbog preusmeravanja koncentracije i velikih dodatnih troskova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Scarface  ;), hocu da mi neko objasni kako firme funkcionisu, kako napreduju, zanima me to jer cu i ja mozda nekada imati tako veliku firmu  ;D ;D..

 

To je pitanje koje ne moze da dobije odgovor u nekoliko recenica. Danas velika imena ako (govorimo o svetu auto i moto firmi..) su u velikoj vecini poceli u malim garazama. Imali su nesto alata, znanja i neizmerno mnogo ljubavi prema mehanici. Upravo ta ljubav je pokretacka snaga iz koje moze da se izrodi i neka inovacija. Ako se ta inovacija dopadne trzistu oni ce kupovati tvoj proizvod. Posledica toga je da ti imas dovoljno novca za nove inovacije koje imaju sansu da se dopadnu trzistu. Ako opet prodjes, tvoja ljubav se sve vise okrece prema novcu i zaposljavas ljude koji vole mehaniku, da smisljaju nova resenja. Zatim zaposljavas ljude koji ce te inovacije predstaviti svetu (marketing) i trudis se svim snagama da ljudima dokazes da tvoj proizvod vredi. Ucesce na takmicenjima je dobar nacin za to. A tamo opet zbog velikih napora kojima je tvoj proizvod izlozen izvlacis zakljucke kako da nesto napravis bolje. I tako u krug. Razvoj, marketing... Ako se ispostavi da tvoj proizvod jeste ono za sta tvrdis da jeste i za to trazis adekvatnu kolicinu novca imas sanse da uspes. Jedan od uslova da uspes je da u pocetku razvoja firme tvoja sekretarica ne sme da bude previse zgodna i zavodljiva... Srecno!

 

sad mi je jasnije, mada sam i ja mislio slicno, al' rekoh da ne pametujem mnogo, tu su iskusniji da nauce nas mladje, neiskusne..

 

samo da se izvinim ako je neko shvatio da ja zelim da osnujem firmu, NE, samo me zanima kako tako velika firma funkcionise medju, iz mog ugla gledanja, veeelikim konkurentima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja