Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o ovom motoru?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Zanima me vase misljenje bas o ovom motoru sa slike i generalno o Kawi ZX9R.

Ovaj je 1997 godiste.

Na njemu su nove gume, novi lanac i lancanici, registrovan celu godinu, dino yet dizne, k&n filteri, akrapovic protocni izduv (uz taj daje i onaj fabricki sto je bio)...

Motor je u fabrickom stanju sto znaci da nije farban, nije padano sa njega, prva boja.

Jedino mi rekao da je pao motor na stranu i da je izgulio far i cini mi se da ima na par mesta sitne ogrebotine ali se vidi da nisu napravljene padom.

 

Motor je odrzavan u servisu 3T-Racing Balosava i covek koji saradjuje sa njima (Raja iz Mladenovca) se raspitao i rekli su mu da je motor odlican.

 

Nesto vise, kakav je za odrzavanje, potrosnja na otvorenom, gradska voznja, voznja u visokim obrtajima na otvorenom i po gradu, kakav je za putovanje...

 

Evo i slika bas tog motora:

 

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

404.jpg

 

Meni se motor kao motor dopao jer se stvarno vidi da je ocuvan i redovno odrzavan a i vozi ga stariji covek koji mi bas i ne lici na nekoga ko se izivljava.

Sta mislite koja je realna cena ovog motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ma sta te briga kolko trosi, motor izgleda vrh, ja imam od 2 ljudi samo reci hvale za Ninju 9ku, bas ssam prekjuce pricao sa momkom koji ima istog, crnog u duplo gorem stanju i prezadovoljan je.

 

Ako je odrzzavan, pazzen i mazzen..............

 

Go for it! :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Kovin
  • Motocikl: Puch

Odlicna makina! Moj ortak vozi 9-ku 97 god. i prezadovoljan je

Sto se tice potrosnje to vec zavisi od tebe koliko gasa! toliko goriva!

Znas kako se kaze: snaga na usta ulazi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Znas kako, ninja je vrh... samo je zesca makina kao i sve Kawe, imaj to u vidu :) Meni se licno dopada kako izgleda, deluje spolja ocuvano ali opet, kod Rova je naravno bitnije da je "iznutra" kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Nesto vise, kakav je za odrzavanje, potrosnja na otvorenom, gradska voznja, voznja u visokim obrtajima na otvorenom i po gradu, kakav je za putovanje...

 

 

Ja sam ovaj model vozio i vozio...

Kum mi ga je imao pa mi ga je ostavio kada je krenuo na more.

Ne znam sta da ti kazem. Deluje robusno, dobro se vozi osim sto je za danasnje pojmove dosta tezak ali mi je to nekako ulivalo vecu sigurnost. Sa njega sam seo na R1 (drug me nagovorio da je probam, inace me takvi motori ne zanimaju) i cinilo mi se kao da sam seo na decji bicikl posle ove kawe.

 

A sto se tice putovanja na njemu, mislim da je ZX9R jedan fenomenalan putni motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: beograd/SRBIJA

Ortak mi vozi 9tku i zadovoljan je poprilicno s njom,ali nije bas da je neunistiv...!!!

Sve zavisi kako ga vozis, ako ga vozis kao on za mesec dana ces ga sahraniti, ali sto se tice voznje veoma je podvozna i drzi do jaja!!!Za krivine je extra lagana a sa malih obrtaja povlaci bas dobro.....

Imaj u vidu da je to stara 9tka.....

Sve u svemu doar motor....Kol'ko para, tol'ko muzike...!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Cena je 4000e ali stvarno je extra i ako ga uzmem, uzimam ga iz prave ruke.

 

Razmisljam i o CBR 900RR Fireblade koja je bas neunistiva mada ne mogu da ga uzmem za te pare u takvom stanju kao sto je ova 9-ka.

A i zato sto je skoro neunistiva svako ko je kupi je aka i izivljava se sa njom i sad posle 10 godina takve voznje pitanje kakva je.

Zvao sam za par njih, sve su kao extra. Jedan mi tako rece a motor nema ni oklop, ni farove, ni satove, 4200e fiksno, isto 1997.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Jebo te na kraju svi motori ispadose neunistivi a nijedan serviser nema manje od 100 kila(citaj: dobro se hrane=imaju posla) :lol:

 

Kupi motor ako ti se svidja i gotovo! Ko da si pitao za neku egzotiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Aaaa,owo je to chudo koje planirash da uzmesh,pa da ladish moju Yamahu? Samo da ti kazem,moj Dragan je stajao na crtu sa owim-wideo ga je u retrowizoru :wink: Ali dobro,100 kubika je jacha FZRka. Ima jedan dechko iz Ralje 9ku,ochuwanu maximalnu,i malo doradjenu (175ks) Da ne uzimash od onog iz Batashewa,neznam kako se zowe,wozi autobus?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

mislim da je dobar motor par drugara voze bas takve kawe i skroz su ok. jedino su malo vise osetljivi na gasu i na duze voznje sa suvozacem moraces da pravis vise pauza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Aaaa' date='owo je to chudo koje planirash da uzmesh,pa da ladish moju Yamahu? Samo da ti kazem,moj Dragan je stajao na crtu sa owim-wideo ga je u retrowizoru :wink: Ali dobro,100 kubika je jacha FZRka. Ima jedan dechko iz Ralje 9ku,ochuwanu maximalnu,i malo doradjenu (175ks) Da ne uzimash od onog iz Batashewa,neznam kako se zowe,wozi autobus?[/quote']

 

Jos uvek nije nista sigurno posto jos uvek gledam motore i razmisljam.

Danas jos samo da saopstim kevi pa cemo da vidimo...

Ne uzimam od onog iz Bataseva.

I ova je malo doradjivana i ako je uzmem tvoj cale ce mene videti u retrovizoru. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna

Aha,znachi danas je taj "odluchujuci momenat" :) Samo hrabro,zabranila-dozwolila isti joj djawo,jer cesh ga ti uzeti pa uzeti,bar mislim :wink: Ma,bolje da ti widish njega/mene u retrowizoru,nego da on/ja widi tebe na banderi :P Samo oprezno,u prawu su owi koji kazu da je oshtriji na gasu-nije oshtriji,nego je OSHTRIJI!!!!!!!!! Srecno s'kewom :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

E pa da i ja kazem moje subjektivno mishljenje... Moja 9-ka je '99, sa predjenih 20k km, i mogu vam reci da sam prezadovoljan! Do sada sam presao 2500km (za nekih mesec dana) i nisam imao problema (nadam se da ce tako i ostati). Pored fabrickih 145ks dobio je jos nekoliko uz pomoc drugog izduva, filtera i diznica, i mogu vam reci da je je##no brz. Elasticnost je isto tako za pohvalu, moguce ga je voziti 6-om brzinom na 2000rpm (40-ak na sat) i zavrnuti gas- motor poteze bez shtucanja i vibracija. Sto se tice max. brzine nju nisam mogao da testiram (zbog nedostatka pravog puta) ali sam vozio 290km/h na 11800rpm (crveno polje je na 12000 a stoper na 1000 obrtaja vise). Prilikom ubrzanja iz mesta motor je stabilan, prednji tocak ostaje na zemlji (ukoliko vi drukcije ne zelite :lol: ) a upravljac ostaje miran tako da nema potrebe za ugradnjom amortizera. U ovome je tajna zasto je 9-ka i brza od recimo R1 istog godista, u popularnom potezanju "od semafora do semafora".

Sto se tice udobnosti, na motoru se sedi relativno visoko i uspravno (za sportski motor) pa ture od 300-400km mogu da se predju bez bolova u ledjima i ukocenosti. Zastita od vetra je solidna, a sediste za suvozaca je sasvim korektno uradjeno. Kako se ponasa? Pa zbog (relativno) velikog medjuosovinskog rastojanja i uspravnog polozaja ne skrece bas kao 600RR i potrebno ga je malo "mushki" povuci na ulazu u krivinu, no kad se obori motor ide kuda ga vodis i na izlazu je moguce da mu bas "osrafis" gas, zadni tocak redovno prokliza, ali se to lako da kontrolisati. Ogibljenje je veoma tvrdo (posebno na modelima >1998) tako da ga je za sportsku voznju po putu potrebno podesiti na "mekano". Kocnice su po meni najslabija tacka. Iako su veoma jake, slabo se doziraju, a uz to i visoki upravljac ne "govori" dovoljno brzo sta se desava ispod, pa se lako moze desiti da pri naglom kocenju prednji tocak blokira. Planiram montazu pancirnih creva i drugih plocica pa cu videti sta ce se desiti. Zadnja kocnica ne sluzi ama bas nicemu.

Potrosnja se krece od nekih 7 pa do recimo 10l, ali koga jos to zanima... :D

Sve u svemu, pravi izbor za one kojima je R1 suvise sportski, VFR suvise slab, a CBR XX suvise velik motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Maki druze, svaka ti cast na ovim podacima, moram priznati da sam uzivao, jer si kompletno opisao situaciju i to ne kao novinar (pun mi ih je) nego kao vozacc. Odlicno! Zaista odliccno, sa ukusom za bitne detalje.

 

Reci mi, btw, sta si vozio pre Kawe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Vidis, ovaj covek mi kaze da su kocnica strava posto su kod njega sestoklipna klj(l)esta (ne znam da li su i kod tebe takva).

 

O ZX9r sam se raspitao i svi kazu da je to super motor i za sportsku voznju a i za dalji put.

Jedino Paun i jos jedan drugar me nagovaraju da ne uzmem 900ccm vec 600ccm ali pala je odluka, uzima se ova 9-ka ako prodje sve kako treba.

Danas je cale bio kod posrednika i u banci.

Sad cekam jos realizaciju racuna koja ce se zavrsiti po prazniku i u sredu cu znati da li mogu da podignem pare i da kupim tu 9-ku ili ne, mada su u banci prilicno sigurni (99,9%) da cu dobiti kes za taj motor.

 

Zvao me danas ovaj covek od koga treba da kupim i rekao mi slobodno da dodjem i teram motor ali nisam hteo (iako sam to zeleo) jer necu da se nesto iskomplikuje i da ne dobijem pare, pa sta posle...

 

Najkasnije u sredu cu znati da li ce motor biti u mojim rukama ili ne pa cu vam javiti.

Iskreno se nadam da ce sve proci kako treba kao sto me oni i uveravaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

ZX9R iz 1999 ima 128 korektovanih konjskih snaga na zadnjem tocku. Takodje maksimalna brzina je nesto preko 170mph ili 272 km/h. Evo jedan odlican clanak sa dyno grafikonom i uporedjenjem snage izmedju R1, TL1000 i ZX9R svi iz 1999 godine.

 

http://www.mcnews.com.au/Testing/zx9r.htm

 

1996 CBR900RR i 1996 ZX9R uporedni test:

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/900sports_96.html

ZX9R 117.4 KS na 10,500 rpm

CBR900 110.5 na 10,500 rpm

Razlika u konjskim snagaam izmedju dva teksta je zbog drugacijeg nacina merenja na dva tipa dyno metra.

 

'98 T595 Daytona vs '98 GSXR750 vs '98 ZX9R vs '98 CBR900RR vs 98' R1

 

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/ultimate98.html

 

290km/h je na ZX9R malo mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Za Endurac: Hvala! Ako nekog interesuje, mogu pred kraj sezone, kad malo bolje upoznam motor, da napisem opsirnije pretstavljanje. Inace pre Kawe sam vozio Apriliu 125 Sp (u ulicnoj varijanti naravno! :D )

 

Za Brku: Da, i kod mene su ta ista klesta (Tokico) i diskovi. Nemoj pogresno da me shvatis, koci on dosta dobro, ali moglo je to i bolje. Fabrika kaze da je u pitanju pregrejavanje diskova, pa tako modeli '00 i '01 imaju ista klesta ali vece i tanje diskove, a poslednja serija ('02-'03) ima cetvoroklipna klesta. Prve serije ('94-'95) su takodje nosile cetvoroklipna klesta ali nedovoljno jaka (kako test vozaci kazu) da zaustave tu grdosiju. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
ZX9R iz 1999 ima 128 korektovanih konjskih snaga na zadnjem tocku. Takodje maksimalna brzina je nesto preko 170mph ili 272 km/h.

 

290km/h je na ZX9R malo mnogo.

 

290 na kazaljci ~ 270 pravih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja