Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav od novog člana

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: NBG

Pozdrav bajkeri.

 

Zovem se Peđa i od skoro sam član foruma. Tek treba da upišem A. Bez motora ali sa namerom i stavom :)

 

Imam 34 godine i prelomio sam da budem ponosan vlasnik i vozač entry level "čopera". Maštao o Hondi Shadow i Yamaha Virago. Došlo vreme da se mašta pretvori u stvarnost.

 

Prijatno iznenađem forumom i zajednicom :) Ostaje da g-đa odobri budžet i eto mene za gomilom pitanja (naravno ako odgovore ne već pronađem).

 

Pišemo se uskoro.

 

POZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: NBG

:-)

 

Nikako da stignem ove nedelje do neke od auto škola na NBG da se raspitam oko upisa. Nisam siguran da sam izabrao pametno vreme obzirom da je već oktobar.

 

Imam AM (došlo uz B po starom zakonu), tako da iako totalni laik, idem na A.

 

Kao što sam naveo, romantičar. Godinama gledam i zamišljam sebe na nekom coperu japanske proizvodnje i konačno poželeh da to uradim. A kada nešto odlučim onda je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: NBG

Svaka čast! Dobro došao.

I javi detalje, mene interesuje onaj deo kad gđa odobrava budžet...  :)

 

Hvala na dobrodišlici.

 

Pa predlog budžeta će biti skroman. Neka manja i privlačna cifra na koju bi mogao posle da dodam koji % pod izgovorom "ali to je ono pravo" :-)

Priznajem da gledam cele godine oglase ali mi bzv da trčim sa kupovinom a iskustvo jadno, gotovo nikako. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB500FA

Kolega, dobro došao, ja sam juče položio za A, pre toga imao AM, slično kao ti.

Razlika je što kod mene gospođa ne odobrava budžet, već ja sam, pa sam pre mesec dana kupio Hondu CB500FA :)

 

Ako treba neki info ili pomoć oko polaganja, tu sam.

Mislim da ti nije kasno, moj instruktor kaže da se mnogi ljudi obučavaju i polažu u ovo vreme.

 

Pozdrav

Dejan

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: NBG

Svratio do auto skole :)kao bilo mi je usput. Definitivno upisujem sada. Uzeo sam testove da prelistavam. Nije bas da blistam ali polazem ili sam ispod granice. Ocigledno da je bilo vreme da obnovim gradivo. Kao i prvi put kada sam polagao, situacije i znakovi 100% ali okidam na kaznama i po neko teorijsko pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: NBG

Radio sam neke pripremne u auto skoli. Cim prijavim test, otvorice mi nalog pa cu moci da pristupim Mup-ovom testovima.

Sledece nedelje sam van zemlje pa nisam hteo da prijavljujem jer necu imati mnogo vremena za ucenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 591 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Dobro dosao u zajednicu, nikad nine pogresno vreme ako stvarno nesto zelis i spreman si da uradis. Ja sam se pojavio u auto skoli krajem novembra (49g.) I kad sam rekao da zelim da polazem za A samo su me cudno pogledali kao u fazonu jel ovaj matorac normalan al posle je sve teklo prilicno brzo, vozio po susnezici i kisi, smrzavao se na skolskom motoru posto svoj jos nisam imao( gospodja jos nije bila odobrila budzet ;-) ni za auto skolu a kamoli za bajk) i tamo negde u iz drugog pokusaja zavrsim u martu sve he he he. Prvi pokusaj mi je propao zbog toga sto mi je pandur na polaganju prakticnog dela urucio zabranu voznje na mesec dana zbog nekog glupog prekoracenja brzine pa sam silom prilika pravio pauzu od mesec i kusur ali kao sto je neko jednom reko: kad nesto zelis,pronadjes nacin a kad nesto ne zelis,pronadjes izgovor. Pozz.

 

sa mobilnog iz tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Teorijska obuka položena :-)

Bravo :) I ja sam polozio teoriju pre 2 nedelje :)  Sad cekam da pocnem sa casovima,nikako da krene to ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

Čestitam!!

Kod nas u CG je drugačiji sistem.

Položio sam za B još 2007. Ove godine položio za A, al kod nas ne moramo ponovo da polažemo testove, samo vožnja. Imao 2 časa vožnje po 10min. Na dan ispita na poligon vozio oko čunjeva i napravio jednu osmicu, poslije u grad pratio auto sa komisijom unutra.

 

Smor što morate testove polagat ako ste ih već polagali za B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Čestitam!!

Kod nas u CG je drugačiji sistem.

Položio sam za B još 2007. Ove godine položio za A, al kod nas ne moramo ponovo da polažemo testove, samo vožnja. Imao 2 časa vožnje po 10min. Na dan ispita na poligon vozio oko čunjeva i napravio jednu osmicu, poslije u grad pratio auto sa komisijom unutra.

 

Smor što morate testove polagat ako ste ih već polagali za B.

 

 

  Zakoni se menjaju da bi se uzimale pare ljudima. 1979 - te godine sam polozio " A " kategoriju sa 16 godina. 1981 godine sam polagao za " B " kategoriju. Po tadasnjem zakonu sam za prijavljivanje ispita za " B " kategoriju samo trebao da prilozim fotokopiju moje dozvole ( oni koji nisu imali nikakvu dozvolu su prilagali potvrdu o obucu u auto skoli ) , tako da sam ja uzeo 4 - 5 casova u auto skoli da mi instruktor pokaze sta treba da uradim na poligonu i kuda se vozi kroz grad prilikom polaganja . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Dobro dosao...

Ja sam se mojom "jachoj" polovini pojavio ispod terase sa motorchetom i jbg, nema nazad. Dobro nisam dobio saksiju u glavu. Posle par dana je proslo, odljutila se i eto.Davno to bilo, Sad me samo gleda, i sledi pitanje, opet gledas neki motor? Tako da sam od prvog motora kupljenog u bracnoj zajednici, dogurao do 5 komada..

Samo budi uporan...evo ti slike mog copera...malo da uzivas..

23

22

21

20

19

18

17

14

11

10

7

6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja