Jump to content

Moto Zajednica

Restauracija fara...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Pitanje i molba za pomoc, ideju, resenje ili sta god.. :), Ukratko motor je izigravao podmornicu, sve se lagano resava ali za sad mi je far enigma. Unutrasnja kalota koja treba da reflektuje svetlost sijalice je delom izgubila sjaj. Kako to ponovo posrebriti ili sta god da je. Odmah da napomenem da ne moze da se prefarba, zbog temperature posto je u pitanju halogena sijalica, mada i da je neka druga opet nije preporucljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

post-15330-0-13375600-1451244507.jpg

Pitanje i molba za pomoc, ideju, resenje ili sta god.. :), Ukratko motor je izigravao podmornicu, sve se lagano resava ali za sad mi je far enigma. Unutrasnja kalota koja treba da reflektuje svetlost sijalice je delom izgubila sjaj. Kako to ponovo posrebriti ili sta god da je. Odmah da napomenem da ne moze da se prefarba, zbog temperature posto je u pitanju halogena sijalica, mada i da je neka druga opet nije preporucljivo.

Evo slike da bude jasnije o čemu se radi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Verovatno je ABS plastika u pitanju posto znam da se ona moze niklovati, hromirati i sl ali ne znam da iko u Srbiji to vise radi.

Stara škola.kalota je metalna.. :) tad je bog hodao zemljom i motore pravili od metala.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Ako je od metala onda je mozes hromirati (valjda) mada mislim da nikada nece biti kao novo...Mzda bolje pojuriti drugi far...Ako se odlucis da probas sa hromiranjem vidi sa Bokilicem mislim da je napisao da ima nekog ko to radi a inace radila je to firma DES u Kajmacalanskoj u Bgd-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Onda nije problem uraditi galvanizaciju samo mi nije jasno ako je metal zasto i kakva je ono zuta podloga ispod. :stabre:

Iskreno ne znam ali neka podloga za ono sjajno sto ide preko..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

jedno od resenje sto rade momci koji ,,budze farove`` ovde kod mene je da zalepe hrom foliju za automobile. Drugo resenje ti je hrom sprej u vise slojeva :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000
  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Kako mi se cini tu je plstika u pitanju,nekada sam takve probleme resavao lepljenjem alu folije za domacinstvo.

Koristio sam sintelan lepak,i drzi odlicno.Treba samo strpljenja das e ne izguzva folija dok se lepi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Auh...mogao je far biti urađen i drugačije ali mi nije u prvi mah palo na pamet jer je Peđa napisao da je far metalni.

 

Reč je o tzv.metodi ''metalizacije'' a to se radilo ovako:

 

U visokom vakuumu predmet koji je naelektrisan bombarduje se istopljenim česticama Aluminijuma suprotnog naelektrisanja (koji takođe ima visok stepen refleksije svetlosti).Te čestice se lepe na predmet i stvaraju tanak sloj izuzetnog sjaja.

 

Debljina tog sloja se merila u Angstremima :staa2: ,nekad sam radio baš merenje debljine tog sloja...

 

Peđa od kog metala je far?

far je limeni, definitivno.. mislim metal, gvozdje... i definitivno je to to sto si pomenuo, jedino rade u Kragijevcu 21 oktobar ali tu masinu retko pale.. zvao sam ih ali su mi na tom tel dali neki drugi koji cu tek da zovem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

I ja sam pre par meseci zvao 21. oktobar, mislim da je oko desetak evra bilo za jedan far. 

Radi i ovaj lik-Steva 0603778382, al koliko se secam bio je nesto bezobrazno skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja