Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: NSU Pretis

Pozdrav drugari. Zovem se Dejan i živim u Boru. Nabavio sam NSU iz 1957. godine sa neispravnim i nekompletnim motorom. Cilj mi je da ga dovedem u ispravno stanje. Nadam se da će te mi pomoći svojim savetima a i oko nabavke neophodnih delova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: NSU Pretis

Hehehehe, renoviranje je stalo na početku. Upravo pokušavam da nabavim neko detaljno uputstvo (Pravilo službe JNA i sl pošto je bio u u potrebi u JNA). Ovo je tip 125 OSB iz 1957 god i dobro je oćuvan jer je podrum bio dosta suv prez prevelike vlage. Problem je što je glava motora otvorena kao i deo sa statorom i pokušavam da kompletiram te delove. "Šlajfovao" sam ventile i deluje mi da je bregasta dobra i da nema risova i nekog lufta. Nedostaje mi i ručica za gas i gumeni delovi za ručice kao i zakrivljeni deo razvodne grane do auspuha. Ma ima posla. Prvo bih probao da ga kompletiram i upalim a onda da krećem sa restauracijom. Imate li vi neki drugi predlog, sugestiju i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 459 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

prvo, dobrodosao. drugo, svaka cast kad si odlucio da se uhvatis u kostac sa restauracijom :takoje:

pravilo sluzbe ti bas nece biti od pomoci, posto se njime regulisu neke druge stvari. probaj da nadjes tehnicko uputstvo ili pravilo za taj motor. sad mala zackoljica, ne verujem da ces ga pronaci kao pravilo za motocikl NSU, posto vojska ima svoju nomenklaturu. ali, imas foruma koji obradjuju tematiku sfrj i jna pa pokusaj tamo, verujem da ce ti izaci u susret

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: NSU Pretis

Tražim bilo koju knjigu koja obrađuje temu opravke kao "JNA knjiga MOTOCIKL PRETIS MAXI 175ccm" ili NSU max Uputstvo za popravak 1960" i to je ono što tražim. Znači, ne treba meni plan održavanja, gde su mazalice , kad se šta menja jer sam sve to našao, nešto doduše i na engleskom i nemačkom ali čika "Gugl" je tu da pomogne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Zdravo, bacio sam pogled po netu, a verujem da si i ti, pa sam nasao da je ovaj tvoj model drugacije nazvan NSU Superfox.

 

Trazio sam po njemacki u guglu sledece: "NSU Superfox Instandsetzung Handbuch"  , a evo rezultata...

 

Manual za OSB 251:

http://www.ich-fahr-max.de/download/InstandsetzungsanweisungMAX.PDF

 

Samo neke brosure:

http://www.nsu24.de/html/nsu_download.html

 

Sajt sa tips&tricks za restauraciju:

http://www.nsu-greifzu.de/html/schrauberseite.html

 

Neki jeftiniji manuali:

http://www.wk-verlag.de/Katalog/Motorrad-Moped-Mofa-Roller/NSU/NSU-Superfox-Reparaturanleitung/A1736

https://de.storeslider.com/nsu-super-fox-instandsetzung-werkstatthandbuch-1956-361351594153e.html

 

Pozdrav i srecno!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: NSU Pretis

Hvala ti puno. Upravo mi je danas vlasnik dao kopiju saobraćajne dozvole gde u njoj piše da je Tip "Fox 125" dok na pločici motora piše da je tip 125 OSB i da na netu ništa o njemu nisam našao, čak ni da je postojao takav tip. Po slikama mi je ličio na Fox-a ili Superfoxa ali računam da je fabricka tablica ono originalno. Hvala ti na materijalu, nešto sam i bio našao a nešto sad prvi put vidim. Hvala još jednom. Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Nema frke, pravi sam gugl internet majstor ispao!  :sampion: A za ono pravo, treba se zaprljati!  :jee1:

 

Hvala ti puno. Upravo mi je danas vlasnik dao kopiju saobraćajne dozvole gde u njoj piše da je Tip "Fox 125" dok na pločici motora piše da je tip 125 OSB i da na netu ništa o njemu nisam našao, čak ni da je postojao takav tip. Po slikama mi je ličio na Fox-a ili Superfoxa ali računam da je fabricka tablica ono originalno. Hvala ti na materijalu, nešto sam i bio našao a nešto sad prvi put vidim. Hvala još jednom. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja