Jump to content

Moto Zajednica

Norveska 2015

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Wolfsburg
  • Motocikl: Suzuki Intruder VZ800

Veliki pozdrav svima! Krajem jula meseca planiram jedno duze putovanje za Norvesku u trajanju od oko 2 nedelje. Krecem iz Wolfsburga, a krajnja destinacija je Molde ili Kristiansund gde se nalazi cuveni Atlantik Road (najveci norveski gradjevinski poduhvat u ovom veku. Zanimljivost: 7.5 km ovog puta se prostire preko Atlantika). A u povratku se ide preko Bergena, pa do Kristiansanda gde se feribotom nastavlja za Dansku (a postoji opcija da se kopnom nastavi do Malmea u Svedskoj, pa preko cuvenog Peberholm mosta koji spaja Malme sa Kopenhagenom). Od kad sam kupio motor, samo mi je jedna stvar u glavi. A to su putovanja i obilasci! Norveska je opcija br 1 zbog svoje prirodne lepote, i prelepih fjordova.
Pa ako je jos neko raspolozen da mi pravi drustvo bilo bi super. Bicete moji gosti u Wolfsburgu. Dodjete, odmorite dan-dva, pa pravac Norveska.
Inace Norveska je puna kampig mesta, hostela, motela... Cene soba i kamp-kucica se krecu od 50 do 100 evra. A mesto za sator i motor za jednu osobu kosta oko 15-20 evra za noc. Na svakom kamping mestu imaju kupatila i tus kabine, internet, hrana... Nekoliko puta cemo morati da koristimo feribot, pogotovu na putu od Moldea do Bergena. Cena feribota na ovoj trasi iznosi od 10 do 50 evra, u zavisnosti od duzine putovanja. Tu su jos manji troskovi putarina, i to je to.

 

Ziveli  :cirka2:

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Pratim. Voleo bih da odvozim ovu turu uz vracanje preko Finske i Estonije, pa istocnom Evropom do Beograda.

Nisam siguran da li bih mogao da ti se pridruzim, posto postoji mogucnost da cu ici vozom na nesto slicno ovog leta, ali ako ne bude bilo nista od toga i ako nekako uspeju da se sklope kockice, svakako cu ti se javiti.

U svakom slucaju, uzivaj i nadam se da ces naci lepo drustvo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Wolfsburg
  • Motocikl: Suzuki Intruder VZ800

Pratim. Voleo bih da odvozim ovu turu uz vracanje preko Finske i Estonije, pa istocnom Evropom do Beograda.

 

Nisam siguran da li bih mogao da ti se pridruzim, posto postoji mogucnost da cu ici vozom na nesto slicno ovog leta, ali ako ne bude bilo nista od toga i ako nekako uspeju da se sklope kockice, svakako cu ti se javiti.

 

U svakom slucaju, uzivaj i nadam se da ces naci lepo drustvo! :)

 

Ta ruta preko Finske i Estonije deluje zanimljivo.

Obavezno se javi ako promenis plan. Pozdrav druze

 

samo se dobro obuci sad je napolju oko 4s a ja sam 170km od mamea :D

 

Reci mi kakav je jul u Svedskoj? Jel ima kisnih dana i kolika je temperatura otprilike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

evo slucajno nadjoh sliku iz  Veggli to je  blizu Osla

01.06.2015

Inace  nadmorska  visina  ovog  grada  je  900 m

Sto se  tice  vremenskih uslova,  moras  biti spreman na sve  :)

post-15938-0-36378800-1433323114.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Wolfsburg
  • Motocikl: Suzuki Intruder VZ800

evo slucajno nadjoh sliku iz  Veggli to je  blizu Osla

01.06.2015

Inace  nadmorska  visina  ovog  grada  je  900 m

Sto se  tice  vremenskih uslova,  moras  biti spreman na sve  :)

Jesi siguran da je ova slika od prekjuce? Ovo mi deluje kao klasican zimski period. Srednja junska temperatura u Oslu iznosi 15 stepeni. Ovo sam procitao na sajtu visitnorway.com. Eventualno moze biti malo kise, ali sneg nikako, valjda. Ali ipak treba da budem na sve spreman. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

Druže evo ja kao donekle validna informaciaj danas celi dan oko 9s subjektivni osećaj je 2s navodno kao prošle god je bilo toplije mada im ja neverujem al ovde narod vozi motore imaju opremu koja ima grejanje dođu kući i pune je preko usb.

No da se vratim na temu što se tiče kiša ovde sija sunce i pada kiša nema pravila za to veruj mi i isto tako krene sneg bez najave dok sunce sija recimo negde na severu švedske oko 150km od sStokohlma drug išao prošli vikend kaže brate sneg nije nešto strasšno nema na putu al sneg tako da neznam šta da ti kažem.

Ovde najavljuju od sutra toplotni udar do 20s ja se nadam iskreno muka mi više idem ko trut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

to sam vidio na njihovu neku grupu, zena  je  postavila dvije  slike , ako ona  laze  lazem i ja  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

63. Put broj 63. Gledajući mapu (&StreetView & fotose) deluje kao 106 kilometara orgazma. Nemoj to da propustiš.

Za tebe cela tura je ~4000 km. Za nekog odavde još 3000km pride. Jak zalogaj i za 3 nedelje puta. Voleo bih, ali teško ove godine. Želim ti da ostvariš zamisao.

Inače, nije neuobičajeno u Norveškoj da krajem maja i početkom juna snega ima i dalje u izobilju. Jul bi trebao da bude OK.

https://www.google.rs/maps/@62.013746,7.396739,3a,75y,333.09h,43.21t/data=!3m5!1e1!3m3!1sTrXYeijTbZMAAAQZHhqKYg!2e0!3e11?hl=sr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Wolfsburg
  • Motocikl: Suzuki Intruder VZ800

63. Put broj 63. Gledajući mapu (&StreetView & fotose) deluje kao 106 kilometara orgazma. Nemoj to da propustiš.

Za tebe cela tura je ~4000 km. Za nekog odavde još 3000km pride. Jak zalogaj i za 3 nedelje puta. Voleo bih, ali teško ove godine. Želim ti da ostvariš zamisao.

Inače, nije neuobičajeno u Norveškoj da krajem maja i početkom juna snega ima i dalje u izobilju. Jul bi trebao da bude OK.

https://www.google.rs/maps/@62.013746,7.396739,3a,75y,333.09h,43.21t/data=!3m5!1e1!3m3!1sTrXYeijTbZMAAAQZHhqKYg!2e0!3e11?hl=sr

 

Daaa, obavezno 63-ka. Svejedno sam i tuda planirao da prodjem u povratku kad budem krenuo iz Moldea ka Bergenu. I ja sam satima zevao po street-view-u :). Tura bi trebala da bude mozda cak i 5000 km, ako budem isao duz cele obale na jugu. Gledah na jutjubu nekog lika sto je isao cak do Nordkapa, u julu. Snega uopste nije bilo, mozda samo ponekad kisa i to je to. Inace dobra stvar u Svedskoj i Norveskoj je da mozes da kampujes gde god ti volja! Totalno slobodna zemlja u tom smislu. A ako bi neko dosao iz Srbije, ne bi bio nikakav problem i da ostane duze kod mene da bi se odmorio. Al verujem da je dobijanje odmora najveci problem, kao i novac.

 

Bratski pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja