Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za akumulator

Recommended Posts

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Nešto mi se akumulator joguni posle zimske pauze, iako sam ga regularno skinuo i dopunio.

 

U Markosu imaju samo suvi akumulator (12V 14Ah-desni) i košta 5800din,

u Guevari prodaju Unidab "obièni" za 2400din ali im je na "carini" (što u Srbiji zna i da potraje). U Temerinu ima neka firma za Exide akumulatore

cifra je 2800din ali mislim da nemaju prodavnicu u Beogradu.

Zanima me jel pazario neko akumulator skoro i kakva su uopšte iskustva sa "kiselim" ili "suvim" akumulatorima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

ja imam exide akumulator i bez ikakvih problema možeš da ga naruèiš pouzeæem ja sam se tripovao da nije dobar ali otkako sam popravio regler (prepunjavao), radi super tako da ne znam ja ne bi bacao pare na suvi akumulator ovaj mi je sasvim ok a nije mala razlika u ceni imam broj telefona od te firme pa ako hoæeš daæu ti inaèe garancija je 6 meseci i bez problema ti daju nov akumulator, probao sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Slabo se razumem u akumulatore, ali evo da pokusam da pomognem. Posto neznam sta spadaju pod "suve" i "obicne" podelicu ih na "one sto imaju cepove i sto se proverava nivo kiseline" i "one sto su trajno zatvoreni"

E sad, sa ovim prvim sam imao problema, bilo da su neke bolje marke (Varta, doneo sam je od preko, tako da 100% nije fals) ili neki male privrede, zajednicko im je to da traju jedva malo jace od sezonu odrzavao ih ti ili ne. Tako mi je bilo sa Apriliom a evo sad i na Keeway, cim stoji 2 nedelje drasticno izgubi snagu.

Sa ovim drugim sam prezadovoljan, Na obe Kawe imam Vartine (sad da me ubijes nemogu da se setim oznake, ali pored naziva ima jos dva slova), uglavnom izgledaju isto kao "obicni" samo sto sa gornje strane nemaju cepove. Od novembra meseca kako sam zavrsio sezonu nisam ih uopste dirao, a pocetkom februara kad je doslo vreme za budjenje imali su struje da komotno verglaju jedno minut dok karb. ne navuku gorivo. Evo i sad, u svakom trenutku kljuc u bravu i wrooom, nema da zaustavi alnaser.

Moja preporuka! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ja kad sam kupio motor (pre 19 meseci) na njemu je bio nov Bosh-ov akomulator. Ne znam koja je cena bila za njega ali pretpostavljam da nije bio nimalo jeftin.

Nikad mi se nije desilo da se ispraznio ili oslabio, cak ni preko zime iako je stajao na motoru u hladnoj garazi, svetlo je ostajalo po nekoliko minuta upaljeno bez rada motora vise puta na vece i nije se ispraznio, znaci sve najbolje za njega i imas moju prepruku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

malopre sam se cuo sa vlasnikom radnje Guevara i on mi je potvrdio da akomulatori jesu na carini ali da su oh izgleda malo cusnuli spediteri sa strane jer je preca roba koja mora biti carinjena u prethodnom mesecu (PDV, mrzi me sad da pojasnjavam sta je u pitanju precizno) ali da bi bilo jako cudnod a ne stignu akomulatori ove nedelje. Sad, koliko je zurba za kupiti nov akomulator, ne znam. Ja sam pokusao makar toliko da pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

zdravo ja sam iz temerina .mogu ti reci da exide akumulatori su jako dobri ja sam pre 2 i po meseca kupio za hondu cbx 550 [slao sam ti sliku] ima i u novom sadu mogu ti dati adresu ako te interesuje. pozdrav bela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Ja kad sam kupio motor (pre 19 meseci) na njemu je bio nov Bosh-ov akomulator. Ne znam koja je cena bila za njega ali pretpostavljam da nije bio nimalo jeftin.

Nikad mi se nije desilo da se ispraznio ili oslabio' date=' cak ni preko zime iako je stajao na motoru u hladnoj garazi, svetlo je ostajalo po nekoliko minuta upaljeno bez rada motora vise puta na vece i nije se ispraznio, znaci sve najbolje za njega i imas moju prepruku.[/quote']

 

Tja , tja, akumulator je upravo Bosch :cry: i akumulator je po reèima prethodnog vlasnika star cca. 2 godine

 

Mada ja tripujem i da je možda regler u pitanju, jer ako ja upalim motor na kablove i vozim ga dobra 2 sata akumulator bi trebao bar malo da se napuni a ne da kilavo vergla sekund posle gašenja i ne uspe da upali ili na jedvite jade startuje motor

 

Nikako da uhvatim vremena da skoèim do Joce i testiram regler ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova

pa jesi ga punio na punjaèu kako ti se posle toga ponašao sve i da ti ne radi regler kad ga napuniš na punjaèu trebao bi bar desetak puta da upali naravno bez svetla to je moje iskustvo jedino što može biti je da ti je taj punjaè za akumulator na recimo 12 A što je previše da bi punio akumulator od 14 A

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa sta imas da skaces kod Joce uzmi unimer i izmeri napon na akumulatoru dok motor radi. Kreni od lera pa do 5000 o/min treba napon na akumutoru da ti bude izmedju 13.5V i 15.5V. Pazi samo da dok meris ne napravis neki kratak spoj.

 

Pa u Markosu i prodaju Exide kolko je meni poznato(makar bilo kad sam ja kupio).

 

Ako moze da ti stane ovaj sa kiselinom stavi njega. Mislim da bi mogao da ga nadjes i jeftinije od ovoga sto ima u guevari. Pogledaj u Milesevskoj kad krenes od kalenica sa desne strane ima radnja sa zatamljenim staklima,pise u izlogu AKUMULATORI. Premeri stari akumulator zbog dimenzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
....Pogledaj u Milesevskoj kad krenes od kalenica sa desne strane ima radnja sa zatamljenim staklima' date='pise u izlogu AKUMULATORI. Premeri stari akumulator zbog dimenzija.[/quote']

 

Znam tu radnjicu ali mi nikad ne bi palo na pamet... hvala puno :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ako postanesh Tolikooo ochajan probaj ovo:

 

-iz Halo Oglasa:

 

AKUMULATORI, gume, šlemiæi, cirade, rolnice, ploèice, sijalice, sveæice, Lavlje kandže, sigurnosne sajle, Progrip ruèke, unutrašnje gume, za skutere. 063/864-1451

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Ako postanesh Tolikooo ochajan probaj ovo:

 

-iz Halo Oglasa:

 

AKUMULATORI' date=' gume, šlemiæi, cirade, rolnice, ploèice, sijalice, sveæice, Lavlje kandže, sigurnosne sajle, Progrip ruèke, unutrašnje gume, za skutere. 063/864-1451[/quote']

 

Pozdrav YOman-e, valda neæe doæi dotle :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Meni su se najbolje pokazali FIAMM i YUASSA akumulatrori. Siguran sam da s njima nema greske.

 

Dal se njihovi distributeri dobro kriju ili šta veæ, uglsvnom ja ih ne naðoh ovde :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Fiamm imas sigurno kod nas a Yuasa malo teze ipak je blize italija od amerike. Nekad su imali u Markosu. Pogledaj u onoj radnji sto sam ti rekao mislim da sam ih bas tamo video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Ja preporucujem Banner. Nemacki je i prilicno je kvalitetno uradjen. Ima ga i kod nas' date=' ako nekoga interesuje nabavicu kontakt telefon.

 

http://www.bannerbatterien.com/eng/bb1/bb11/bb1110/index.asp[/quote']

 

Ako ti nije neki problem za kontakt telefon - neæe da se baci :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

Ljudi da pitam i ja nesto.Cuo sam za neke akomulatore sa gelom pa me interesuje dali vam je to poznato?Svake godine kupujem akk za bmw i sledece nema nista ili slabo,ako prestoji dva tri dana nece da upali.

Bata iz Milanovca nudi te akomulatore sa gelom ili zelatinom(tako nesto)pa me zato interesuje znate li nesto o tome.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
Ljudi da pitam i ja nesto.Cuo sam za neke akomulatore sa gelom pa me interesuje dali vam je to poznato?Svake godine kupujem akk za bmw i sledece nema nista ili slabo' date='ako prestoji dva tri dana nece da upali.

Bata iz Milanovca nudi te akomulatore sa gelom ili zelatinom(tako nesto)pa me zato interesuje znate li nesto o tome.Hvala[/quote']

 

Pa to su ovi, kako ih kod nas zovu, suvi ili aku bez odrzavanja. Potpuno zatvoreni i imaju prozorce sa signalizatorom stanja. Ako je zeleno - sve je ok, ako je crveno u prozoru - zreo je za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Zirovnica, Kragujevac

termogedzo, nije to znam za to ima nesto novo to bi trebalo da bude kao baterije za UPS, cuo sam da imaju duplo vecu udarnu snagu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 391 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Yuasa su fabricka ugradnja na Pezoima.Ime mi jako smesno zvuci i bilo mi je omiljeno za ismevanje kumovog SpeedFight-a II,kojeg je kupio novog,i posle prve sezone nije hteo ujutro da pali na anlaser.Inace ne kudim i ne ismevam marku Yuasa,vec mi je ime jako zanimljivo.

U Andreji (ili tako nesto slicno) imaju akumulatore Exide,i imaju veliki lager i dosta su povoljniji od Markosa i Moto-Davora,na primer.

Imace,ne preporucuje se zamena zelatinskog-kiselinskim i obrnuto jer se struje punjenja razlikuju.najbolje stavite sta fabrika preporucuje.Inace,zelatinski duze traju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja