Jump to content

Moto Zajednica

Motociklista kao uzor malom detetu...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Pa sto rece Lunja....emocije! Ako hocemo o emocijama, moram i ja da napisme nesto! 

Moj cale je 1972 kupio novog Tomosa kolibri TL 14 kako kaze u starom Merkatoru na Novom Beogradu! Kaze mnogo visanja je morao da obere te godine za njega! Onih pravih a ne onih sto je brao Marko Milosevic! U to vreme kod nas u selu taj metalik plavi Tomos je bio kao sad nova R1! Vozio ga je dugo.....Kad sam ja napunio dovoljno godina da mogu da ga vozim, vrteo sam se oko njega svaki dan ali trebalo je delova dosta! Jednog dana, kada je inflacija bila svakodnevna rec u nasim zivotima zahvaljujuci Markovom caletu, moj cale je dosao sa posla, noseci dve kese u rukama, pruzio mi i rekao...Izvolte....A unutra nesto neverovatno, nesto nestvarno tada za mene! Novo sve...Cilkindar, klip, radilica, lezajevi, korpa, lamele, birac brzina, komplet dihtunga sa semerinzima, sajle i jedna bela nalepnica za tank TOMOS! Jedna, sta ce mi za obe strane :) I to sve original iz Sarajevske! E to je taj trenutak sto kaze Lunja kad se nesvestno upisas u gace!! To je to sto se pamti, sto se prica! Ali koliko vidim, danasnjim klincima ne postoji nesto sto bi poklonio da bi se upisali u gace! To je problem! Ja sam kupio istog takvog Tomosa skoro,  posto je cale pogubio papire za njegov pa nije bilo svrhe sredjivati ga! Kupio sam i poceo sredjivanje za svog sina Tanasija, da vozi pravu masinu!! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS SE 800, Honda 125 Varadero

Joj ja bio zaboravio ovu temu. Bravo za teču!

Moji stricevi vozili motore kao momci pa me pentrali na Yamahe, Jawe i druga cudesa cim sam prohodao. Skoro stigao stric iz inostranstva, nismo se videli godinama. On sad u svojim pedesetim. Isao da ga docekam na aerodrum. Cim se pozdravio pita: "Jel imamo motor i svu opremu?" A ne pita za zdravlje i familiju... Faca bio i osto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Doboj - Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR rc36

Драго ми је да и други деле ту еуфорију :)

Пошто често фурам тамо-'вамо прако границе, када имам викенд комбинацију за Добој, највише клинаца видим по аутима у колони.

 

Често махнем клинцима на задњем седишту, а невероватан је осећај кад се насмеју и махну назад :)

 

gallery_36403_1500_140505.jpg

 

На слици је мало рођак, дао сам му да заврне гас једном. Осмех са закаснелим паљењем ми је поправио остатак месеца :)

 

Одлична тема, нека иде на Sticky међу прве :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja