Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav BJBajkeri

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima

Zovu me Boza,iz Beograda sam i imam 15 godina :D

Par puta sam vozio drugarov skuter Sprint ne znam tacan model davno je to bilo,proslog leta :D

Nazalost jos nemam sopstveni skuter sto mi je velika zelja ali nadam se da cu za sledeci rodjendan dobiti jedan :D

Pratim forum vec neko vreme i odlucio sam da se registrujem iz razloga sto hocu da naucim sto vise o skuterima i motorima uopsteno :)

Toliko od mene.Nadam se da cemo se dobro druziti :)

Zelim vam svima lepu voznju,leto vec pocinje,izvucite te motore iz garaze nemojte da dzaba stoje :D

Nadam se da cu i ja uskoro voziti jedan takav :D

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dobrodosao i kacigu na glavu. Nemoj uzimati nista novo kao prvi motor i samo pazljivo. Nemoj da budes jos jedna statistika. Pamet u glavu i polako stici iskustvo. Jesi polozio Am kategoriju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Ukoliko nisi polozio nemoj ici u saobracaj. Mozes voziti offroad nesto, kroser 49cc ili cak i APN koji je dobar jer je jeftin i mozes ga prodati bilo kada za iste novce za koje si ga kupio. Ovo je dobro jer ces da naucis da vozis, dobijes osecaj, naucis da saltas brzine itd. Ako te zaustave panduri na putu bez vazece dozvole kazna je 150 000 dinara, 30 dana robije i zabrana polaganja na godinu ili dve, nisam siguran. Skraceno, usro si motku. Van puta ti ne mogu nista, jer nisi ucesnik u saobracaju. Takodje, ne znas saobracajna pravila i mozes lako da se zbunis u nekim situacijama, desava se i onima sto su polozili pa su novi. Takodje, ako se desi nesto, udari te neko, ti cuknes nekoga i zovu policiju na uvidjaj, naebo si ko mali zuti mrav.

 

Moj savet, kupi polovan kros motor ili APN, vozi ga po zemljanim putevima, idi na pecanje, itd. Nakon godinu dana, polazi za Am kategoriju pa kupi nesto od 49cc neki skuter ili sta god hoces ili nastavi da vozis svoj kroser ili APN.

 

Takodje, kupi full face homologovanu kacigu, oko 10-12 hiljada mozes naci neku tipa AIROH ili slicno. Kozne rukavice i jaknu sa protektorima, sve polovno mozes naci. Jedino kacigu nemoj polovnu. Ona jednom kad se navikne na tudji oblik glave nece ti dobro stajati a i nije higijenski.

 

Nemoj sam sebi da useres motku na pocetku odmah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd

Wtf? Citao sam pre to za kazne ali ovo...

Ali dobro svejedno ne bih ugrozio svoj i tudji zivot u saobracaju bez dozvole.

Hvala ti na savetima

To je uglavnom bio i moj plan.

Neki skuter ili kros do 49cc pa tu okolnim putevima itd.

Kad polozim onda taj skut ili novi jos bolji.

Od opreme sve naravno,vodim racuna o bezbednosti.

Samo jedno pitanje ima li bitnije razlike izmedju voznja skuta i krosera 49cc?

Sta je bolje da uzmem za ucenje?

Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pa s obzirom da bi trebao da vozis van puta dok nemas dozvolu, skuterom ces to tesko postici. Mali tockovi, gume bez krampona, CVT prenos..Kupi polovan kros, moze i kineza nekog, bitno samo da na njemu sve funkcionise. Izmedju ostalog, naucices i brzine da saltas. Onaj ko vozi motor moze uvek sesti na skuter bez problema ali onaj ko vozi skuter i nikada nije vozio motor malo teze jer mora da se navikne na menjac, kvacilo, polozaj nogu, polozaj zadnje kocnice itd. Naravno, sve moze relativno brzo da se nauci.

 

I dalje ti je moj drugarski savet da kupis APN ili ako bas neces da menjas brzine onda tomos automatik. Prodas za godinu dana za iste pare za koje si kupio. Kada stane, naucis kako se popravlja i polako ucis i mehanicku stranu. Servis kosta 1000 dinara. Mala potrosnja. A i nece ti biti zao da mu dusu vadis po gudurama. Ja sam u tvojim godinama zarko zeleo tomos automatik ali ga nikada nisam imao, ali sam vozao jedan od ortaka kada mi je dao i to mi je bilo nesto najlepse u zivotu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja