grbava suzana
Članovi-
Broj tema i poruka
109 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: grbava suzana
-
Imam dobru volju i vremena na pretek sad dok je zima a umem jer me muka naterala da umem i što ne umem...Bih ja voleo novu mašinu ali...za to već nije dovoljna dobra volja.neko je život majka a nekom tata tajkun. Biće više slika onako s voljom pri montaži.Pozdrav
-
Neverovatno je koliko se štroke najela tj kakvo je ulje i to uz slabu ekploataciju jer sam mnogo više vozio freewinda ... ali to su naši putevi.Ubuduće ću svake sezone menjati ulje.Nije neka investicija ni veliki posao a sigurno znači.Riseva nema jer još nije svukla one fine poprečne od prošlog poliranja a noćas sam zevao po netu i nisam mogao da verujem kakve oni štapove sređuju.Doduše nigde se ne vidi kako se to ponaša na dalje u praksi.Ali je to izrđalo,izgrebano.Ovo moje je novo spram toga.Svestan sam da sam je prošlim poliranjem stanjio a i radi već tolike godine pa sigurno nije na standardu ali skratiću malo opruge pa nek traje koliko traje.Primetio sam da ove zaštitne gume nemaju oprugu pa se nosim mišlju da umesto njih stavim stare semeringe kao bolju zaštitu od spolašnjih uticaja.Po veličini je izvodljivo ali ne znam da li ću šta postići time.I stari semering zaptiva dosta dobro oko štapa dok ova guma i nova tandrlja po njemu ko da služi za ukras.Hvala što pratiš moje jade
-
-
a ako napunim štapove s grafitnom mašću...onda valjda neće cureti?...he he he a i trebalo bi da postignem dobru tvrdoću prednjeg trapa
-
Blagodarim ponosni vlasnik starije mašine
-
Đunta svaka čast za trud a još više za strpljenje sa pesimistima...mnogo babica,kilava deca Nigde ne videh minuli rad ovih što mrače a ti si sve obrazložio u slici i reči!!! Pozdrav.
-
DOBRODOŠAO
-
Hvala Boki One čizme su obišle obućara i pošto su od ne "tanke" kože mogu lako da se preprave ako ne odgovaraju ponosnom vlasniku...prekroje se na papuče i rešen problem he he he he he... Pozdrav!!!
-
Sinoć su mi iz Suzkija iz Beča stigli original semerinzi,teflonski prstenovi i brišuće tako da menjam sve jer mi motor ne sluzi za ukras ili ti pribor za pecanje nego za putovanja...po njivama freewind,po gradu skuter a po lepim putevima na delje teram moju babu Iskreno do skoro nisam znao da se tube mogu menjati...pod uslovom da spoljašnje nisu krive ako se nakon ovog sređivanja ne proslavim zameniću i njih.Tada mora biti trajno rešeno jer kad klizna površina bude nova tefloni novi pa nema lufta,dobri semerinzi...onda mora trajati.pošto su tube obe oko 200 evra ovaj put ih neću menjati aa pošto stankara traži 100 evra samo za ruke onda mi to i nije neka investicija mada može biti veliki problem kako sam čuo izvaditi stare tube.Postojeći štapovi nisu ni blizu rđe jer se bavim rosfrajom tako da su i sada na oko kao ogledalo ali naravno da nisu ok čim je jedan pustio.Nemam tu čast da te poznajem lično a prvi post mi je delovao prepotentno pa sam zato tako i reagovao. Hvala na posvećenom vremenu i razumevanju.Pozdrav
-
Ako sam dobro pročitao izmedju redova tvoj savet je da ga (motor) s Pregrevice pustim u dunav i kupim novi..? Viljuska nije kriva (to se na strugu lako primeti),risevi se poliraju,skratim opruge na novim semerinzima...ni prvi ni poslednji koji to radi...postavio sam temu jer mozda postoji (rupa na saksiji) za koju ne znam. HVALA
-
Ne točkiram ga tj jako retko kad me ujede buva...prošle me te godine...a i kad činim to spuštam ga mekano (ne kao neki ko budak u zemlju) hvala,pozdrav.
-
Već sam se patio na ovu temu ali nisam imao kolege s BJB-a za pomoć i savet.Pre tri godine sam kompletno uradio viljušku najbolje što sam znao i umeo jer mi je stankara samo za ruke u to vreme tražio 200 evra pa se ja odlučim da sam zasučem rukave...Brat mi iz austrije donese teflonske prstenove,semeringe i one završne brišuće gume.Ovde kupim fork oil u guevari...rasturio,oči pobelele od trljanja-poliranja...pošto je motor tri dana stariji od Dunava skratio sam malo opruge na semerinzima i to je cele dve sezone trajalo.Jedan je još uvek suv ali jedan štap mi je pustio a ne volim da vozim sa podmazanim diskovima.Šalu na stranu ovih dana će opet na kanal da ga sredim do sezone pa je svaki savet dobrodošao u smislu da ako se već zajebavam to bude što kavlitetnije tj dugotrajnije rešenje,ako je to uopšte moguće.Zanimaju me iskustva drugih ljudi jer sam svestan da je ta viljuška dugo vremena radila svoj posao pa mozda i ne moze bolje. Čime je najbolje polirati ih? I problem mi je količina ulja jer imam service manual s neta za taj motor pa u njemu ima više modela pa količina ulja varira od 417 do 492ml po štapu.Broj šasije počinje sa GR7BA ako to išta znači...
-
P R E L E P O ! ! ! Mnogo lepši prizori od sumornog pogleda kroz prozor u ovim zimskim danima. Samo guraj
-
Al SINGERICI je potrebna i šnajderka da bi sve imalo smisla pa ne znam dal da načnem novu temu u vidu oglasa "POTREBNA ŠNAJDERKA ZA ŠTEPANJE I ENDLANJE NA SINGERICI"....he he he...
-
kazem ti ja,,mozemo jos da oborimo potrosnju ali...nece ni da ide bas ...... Samo kad nas vetar nije oborio na ovom ledu u povratku...može neke pop nitne il eksere u gume za ovakve neočekivane snežne padavine u sred januara a ptrošnja je savršena!!! U povratku je retko kad video treću a kamo li 4,5,6. i non stop mu je jadnom temperatura bila u minusu i jutros i sad kad smo se vraćali.Mogu da zamislim kako će tek da šapuće kad dođe toplije vreme,kad mu naprskam filter i kad ga budem vozio normalno šestom brzinom.
-
Sa 7 litara 104 km i ostalo goriva...ja prezadovoljan potrošnjom a uslovi eksploatacije više nego nepovoljni,te s toga kad bude nekih 30 stepeni onda će verovatno početi da proizvodi gorivo.A sve zahvaljujući maestru БОКИЛИЋУ!
-
I jedan i drugi su odlični motocikli ako su u dobrom stanju.Šta je lepše,o ukusima ne vredi raspravljati,reče mačka i nastavi da liže svoje dupe...Pošto ne verujem da ćeš ga za 15 dana menjati onda smatram da je najbitnije da tebi odgovara.Meni je suzuki mnogo prijatniji za vožnju.Dakle nadji motor u što boljem stanju za pare koje imaš na raspolaganju ali dobro obrati pažnju kako ti leži kad sedneš na njega.Meni se zx9r '99 svojevremeno baš sviđao.Doterao mi burazer iz Italije,ja sav happy...ubedljivo najgori motor za vožnju koji sam ikad imao.Tandrljao sam na njemu ko na ražnju napred nazad.Motor je bio u odličnom stanju i nikakvih drugih zamerki nemam ali kad siđem s njega kao da sam dajca dva dana vozio. Pozdrav i srećno s kupovinom i nek te dobro služi za šta god da se odlučiš
-
nema R-a bez GSX-R-a ))))))))
-
Gledam ove karbove i divim se pa mi pade nešto na pamet...Boki-skidaš li kamenac sa zuba? ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
-
Izvinjavam se na nekim drevnim srpskim izrazima,ponela me atmosfera
-
au.......pa ti nisi video....pa ono jes,,zene sto netreba odma vide... a zeni nedam pivo,,polse ja budem kriv kad te prebije onako pijana..jokkkkkkk Pijana ona i bez tebe,porodila joj se snaja...rodila malu Dunju,nek je živa i zdrava,jebem li joj tetku ))))))))) Aj na neki alkohol.
-
Evo, moja žena iz prvog reda viče da je prva primetila razliku pa u vezi tog piva...
-
Jedva čekam prvu priliku da testiram...ali već je očigledno da je druga priča...u klot prazan rezervar sam sipao 5 litara kod Bokija,novosadskim do zmaja pa ka zagrebu do aerodroma,u surcin do zene na posao pa kuci u zemun polje.A dobro sam ga žiškao..ranije bi se ugasio 9 puta sa 5 litara.Đorđe Fajfert(1000) minimum do grada i nazad.
