Jump to content

Moto Zajednica

stoka

Članovi
  • Broj tema i poruka

    262
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: stoka

  1. stoka

    AKUMULATORI

    Ma nece mi iscuriti po ramu jer imam ono prelivno crevo ali kad motor stoji 3-4 dana jako tesko upali, posle 5 dana moram paliti na kablove.
  2. stoka

    AKUMULATORI

    Ljudi, dali znate kako akumulator reaguje na višak kiseline? Ja pitao autoelektrièara on kaže da to nema veze, nevalja kad fali al kad ima viška ne smeta. Ako je tako zašto onda na akumulatoru ima min. i max.?
  3. stoka

    Maglenje vizira

    Dali je neko probao one "Fospaic" folije iz Louisa i dali to ima nekog efekta? Sto se tice tog pinlock-a kako da znam dali to moze da se montira kod mene, koliko sam ja skontao to treba da ima dve rupice u koje se fiksira ja jedino da izbusim vizir?
  4. stoka

    Maglenje vizira

    Ljudi kako se borite protiv maglenja vizira na kacigi, znam za varijantu da ga malo odškrinete ali ujutro ka ja idem na posao bude poprilièno hladno pa to baš i nije pravo rešenje?
  5. To je zato sto je tad bila mom kumu svadba, mozda se neko seca mladenaca u BMW-u sa prikolicom ( ja sam bio onaj pijani u odelu sto je ispadao iz golfa u svadbenoj koloni)
  6. stoka

    MURIJA

    Ma kod mene nema da se prijava zagubi, ja sam odmah kod sudije. Da je za svakog isto nema problema da se poostre kriterijumi al' ovako stvarno nema nekog smisla. Ali i to je ispravljanje krivih Drina, dok god je policije bice i tatinih sinova.
  7. Ja sam carinio motor pre mesec dana i troskovi ti idu ovako: 1. Spedicija na granici 2500 din. 2. Neka taksa na granici 250 din. 3. Ulazak u terminal (u Sr. Mitrovici) 650 din. 4. Spedicija na terminalu 3500 din. 5. Takse za carinjenje 1210 din. E sad ako nemas broj motora u saobracajnoj sto je cest slucaj i moj naravno moras platiti 1180 din za ocitavanje koje se zove vanredni tehnicki pregled. Naravno imas 18% PDV i 5% carine koju moras platiti u roku od 7 dana od dana carinjenja. Za vrednost ti se uzima cifra sa racuna ako nije drasticno manja od kataloske vrednosti, ako jeste onda ti pukne neku cifru k'o da je nov i vec ragistrovan ovde. Moras doci na carinu 3 dana od ulaska u zemlju. Ako ti je motor vec ovde to se kod pogranicne policije u saradnji sa carinom a preko nekog speditera odradi za 50 evra cirka. Sa tim papirima posle mozes da cekas godinu dana na registraciju, sta posle toga to niko nije uspeo da mi kaze ali registracija nije neka tarifa. Ja sam za 250 kubika 82. godiste platio 7000 din. i to verovali ili ne na CEKOVE. SRBIJA MAJKA
  8. stoka

    MURIJA

    Ma ja imam jedan specifican problem, zivim i S.M. a prijavljen sam u Mrkonjic Gradu, R.S., pa mi je potrebno mnogo slobodnih dana i novaca koje trenutno nemam da odem na polaganje pa sam kontao da se malko provozam, s' obzirom kakvo je lepo vreme al' se bojim da me ne otresu posto ja nesto nemam srece sa njima.
  9. Koliko vas cesto zaustavlja murija, mislim kad imate kacigu, tablicu na motoru i sve to sto treba na prvi pogled?
  10. Ne zalim sto cu ispasti glup ali gde je njoj filter za ulje, kontam kako treba da izgleda i gledao sam, i listao sam neki univerzalni hondin "manual" i nism nasao nista sto bi licilo na uljni filter. Ja imam iskustva u mehanici automobila i kamiona s obzirom da prve vozim 13 a druge 7 godina ali ovo je za mene nesto potpuno novo i stvarno se snalazim mnogo manje nego sto sam se nadao da cu
  11. Kazi mi jos koje ulje koristis, negde na forumu sam procitao da treba koristiti ulje koje proizvodjac preporucuje u uputstvu samo gde naci uputstvo za motor koji je napunio 25 godina?
  12. Svaka cast na trudu. Kazi mi koliko ulja ide u motor, ja imam isti motor koji sam kupio skoro pa bih promenio ulje al da ne naspem previse, iskreno merac mi nije bas njjasniji.
  13. stoka

    Prvenac!

    Puno bezbednih kilometara brate novajlijo, ja sam kupio prvi motor u 30-oj pre neki dan
  14. ovo sam ja i neki clanovi moje porodice
  15. Ustvari, na motoru pise CB 250N, a u svajcarskoj saobracajnoj nema broj motora i covek kaze da motor ide preterano za 250 cm3, ja sam tek pocetnik i nerazumem se a lik koji mi je drug i dugogodisnji bajker tvrdi da je to motor od 400cm3 tako da ja neznam sta da radim i neznam dali je puno 1000 evra za takav motor jer ce me toliko kostati da ga ocarinim i registrujem ovde.
  16. U jebote ja sam ladno zaboravioda napisem cenu. Coveku je zadnja cena 800 evra. Doduse on bi mi sredio papire za ulaz ja treba da platim spediciju i carinu i PDV naravno al' nibi imao peipetija sa papirologijom
  17. Tip mi nudi Hondu CB 400, Neocarinjena, ali je dobra(bar meni tako izgleda a ja sam totalni laik), na satu pise da je presla 8500km ali na njoj pise da je CB 250N a '82. je godiste pa mi vi sad recite dali je to OK cena i sta da radim? ](*,)
  18. Voli motore, kamione, rock & roll i zene. I naravno pivo, hladno i u veeelikim kolicinama
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja