Jump to content

Moto Zajednica

URKE 80

Članovi
  • Broj tema i poruka

    211
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: URKE 80

  1. Danas Simeun poteran na Rudnik i do Kote. U povratku svratili do Oplenca. Razlog,zašto Rudnik i Oplenac, je taj što gospođa i Simeun nikada nisu bili. Za Simeuna i mogu da razumem,mlad je. Ali za gospođu ne razumem i eto razloga za prelepu rutu od oko 240km. Simeun se zadovoljio sa 2.75 l/100km a gospođa i ja sa po hladnim nesom i lepinjom sa kajmakom. Malo nelagode su mi unosili GS jahači čiji su mi bočni koferi prolazili na pola metra od Simeuna. Jeste hrabro ali i ludo u krivini baš toliko prelaziti u suprotnu traku. Inače Simeun odličan,žena otišla da se hvali po komšiluku a ja umoran ko pas. Ulje koje je sipano na drugom(zadnjem) servisu je odlično u odnosu na prošlo sipano. I posle 2 i nešto hiljada kilometara,mrdnulo nije. Prošli put sa sa prošlim uljem sam morao da dolijem posle ovoliko pređenih km. Zadovoljni i dalje.... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  2. Kod mene je odlična. Tapatalk ubije rezoluciju.Evo ponovo. Ako i dalje mutno bude,slikaj ekran i na Google Gemini je postavi i traži da je "sredi",izoštri... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  3. Ovakav manual,samo štampan i bez reklama za ulje i načina penjanja putnika na skuter,sam dobio i ja u Eurosumaru. Čak na kraju uputstva ima tabela sa puno tehničkih podataka,između ostalog,navedeni su zazori usisnog i izduvnog ventila. Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  4. U manualu,na engleskom,se negde i spominje na 1000km servis,koliko me pamćenje služi... Pitao sam i Alexa,pošto vozi isti vazdušar,i on mi je potvrdio isto što i Sloba. 3000km ili 12 meseci. Štelovanje ventila, je kako Alex tvrdi,jednostavno. On praktikuje na 10000km. Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  5. U Eurosumaru za ovaj model servisni interval 3000km ili 12 meseci. Šta pre istekne.... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  6. Ko kuća! Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  7. Sym Jet 14 200 ima blokadu na 9k/min. Do nje stiže bez problema. I onda muk... I tako može kroz celu Grčku,Tursku,Srbiju,Ameriku sa sve koferima,rez.kanisterima i Rumunom Alexom na njemu.... Pitao sam ga par puta preko komentara na njegove klipove u vezi vrućina i to što vozi po 700,800km u danu pun gas. I uvek mi odgovara da je to bukvalno magare od motora i da ga on vozi uvek tako... Ja ga takođe vozim sa "teretom" (supruga) ali ne prelazim 8,8.5 k o/min. Po zvuku i ne prevelikim vibracijama, rekao bih da mu prija takva vožnja. Potrošnja je takva,kakva je. Nekome ok,nekome prevelika za tu kubikažu. Meni je ok... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  8. Ne znam,ali da lepo potegne iz mesta to je tačno. Kad bi znao da može da se otključa "nešto" softverski odmah bi to uradio... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  9. Meni je toliki merak da vozim vazdušaru da ću teška srca da se rastanem od 169ccm i pređem na nešto jače,kada za to dođe vreme. Juče u Golupcu čovek mi tražio broj da se čujemo ako odlučim da prodam Simeuna. Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  10. Koji je to Jet 14? Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  11. Jutros posle noćne smene gospođa izrazila želju da se provozamo do Kazana. I šta ću,upregnem Simeuna i pokret ... Usput nam se pridružio mlađi kolega na Kawasakiju koji je od jutros na godišnjem. Bukvalno je pravo sa valjaka na tehničkom krenuo za nama. Vreme fenomenalno. Na Dunavki motora na desetine. Od toga 90% strane tablice. Na odmorištu iznad Kazana nakon fotkanja,pristigla ekipica iz Hrvatske. Ispričali se malo o jučerašnjoj tekmi protiv njih i Engleske. I bukvalno ih boli patka. Na proputovanju su kroz Srbiju ka TA i TF. U povratku ponovo Srbija. I to Čačak,Zlatibor pa do Crne Gore i posle Trebinje pa spust do Makarske. Gledali Simeuna i dečko koji je bio sa GS om kaže da kada završi ovu turu seda na Vespu i sa ženom kreće na putešesvije. Kaže,Vespa je Vespa. Iznenadilo ga,u pozitivnom smislu,sedište na Simeunu. Inače,potrošnja 2.7l/100km metodom do čepa. Ja sam danas uživao u svakom od 300 km, i pored toga što me je mučio išijas. Nakon vožnje ulje i dalje na max. Što bi se reklo,Simeun standardan.... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  12. Mnoogoo dobar motor... I koristiš ga baš kako treba... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  13. Koliko koštalo to zadovoljstvo sa sve demontažom i montažom? Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  14. Danas Simeun poteran na laganu turu od 320km okruglo.. Društvo mu pravile dve Honde. Kawasaki ovaj put nije mogao da se potera. Kolega kaže da mu je lanac baš istegljen i da ne želi takvog da ga vozi. Išli smo od Požarevca-Petrovca na Mlavi-Kučeva-Majdanpeka-Rudne glave do Donjeg Milanovca i posle nastavili do Golubca,V.Gradišta,Rama i na kraju Kostolac. Vreme za moj ukus,fenomenalno. Ovo je do sada najlaganija vožnja,ne preko 90km/h po gps-u. Možda u par navrata.Pošto najmlađi kolega nije išao, preostali deo ekipe doneo odluku da se uživa u prirodi. Simeun popio 2,57l/100km. Ovo je do sada najniža potrošnja koju sam napravio sa njim,ako me pamćenje ne vara. Proverio nivo ulja i posle 1200 km i poslednjeg servisa,i dalje na max. Gospa i ja zadovoljni... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  15. Mad max! Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  16. URKE 80

    Golubac

    Ja sam hteo da odlepim od ulaska u Tursku do Kušadasija. Ja u životu nisam naišao na toliko kružnih tokova i raskrsnica na brzim saobraćajnicama. Još štrecanja zbog onih maketa policijskih automobila sa sve blinkerima... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  17. URKE 80

    Golubac

    Nisu... Non stop neka preusmeravanja,neke mašine koje stoje za ukras.Signalizacija, onako. Ko ide često i ne može baš lako da pogreši. Ima najava,pa zona usporavanja i zatim skretanje. Bitno je da se nakon skretanja saobraćaj odvija dvosmerno. E tu je zajeb kod dosta vozača koji se prestroje u levu traku i peglaju dok im unezvereno ne ablenduje vozač iz suprotnog smera. Opet napominjem,ja sam u zadnjih par meseci prošao baš dosta puta pa mi i nije toliki problem. Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  18. URKE 80

    Formula 1

    Uslovno... Nema čovek da plati... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  19. I da im ripe cene... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  20. Auto putem ne volim da vozim. Zbog posla koji radim auto put mi je monoton na kub. Ali zbog onih koje vozim može i život da im spasi tih par minuta. U istočnoj Srbiji,Dunavska,Rudna glava,Perovac-Kučevo i dr. su magistralni putevi sa odličnim kvalitetom asfalta. Simeun gospođi udoban,ne preterano brz i što je najbitnije ona ništa manje od mene hoće da ide na "duže" ture. Evo primer od juče,sa sve maltretiranjem na granici,dužini od 400km,jutros ni jedan jedini bol. Udoban je za dvoje,barem za mojih 180cm i gospođinih 165cm... Stvarno uživamo u vožnji... Pratim,između ostalih,i njega. Mada Alex je prešao igricu... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  21. Upravo tako.... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  22. Bila na parkingu,pa reko aj da je slikam. Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  23. Prvi dan odmora i odmah vožnjica. Danas 390 km,laganih,kroz fenomenalnu prirodu i bez gužve. Ruta je bila od Požarevca,Golubca,Donjeg Milanovca,gp Đerdap do Turnu Severina. Naime,na pauzi za kafu u Donjem Milanovcu gospođa vadi iz ranca pasoše i kaže da hoće u Rumuniju. Guglala neku maketu mosta na ulazu u Severin i još neka čuda i kad smo već na sat vožnje greota da se ne obiđe. I tako i bi. Simeunu na granici prišlo nekoliko kamiondžija i dvoje motorista iz Češke. Mislim da su se ovi Česi čudili da li sam lud da sa ovim idem na toliki put. Zamolio me da podignem sedište da vidi koliki je prostor ispod sedišta i da li staje kaciga. Što se tiče granice kod naših ladovina. Kod Rumuna za ulazak 10 minuta. Ja sam u februaru bio u Hrvatskoj i zato me je samo slikao a ženi i otiske uzeo. U povratku kod Rumuna totalni haos. Pretres bukvalno svakog. Motor,kola bukvalno sve. Slikali me i uzeli otiske na izlazu. Zašto otiske,pojma nemam. Saobraćajnu za Simeuna i 4 Čeha bukvalno pola sata proveravala službenica carine. Niko nije hteo da se provlači do početka kolone. Otišao jedan Čeh sa GS om da pita i nisu dali. Simeun fino podneo vrućinu i zadovoljio se sa 2.7l na 100km. Od granice do Donjeg Milanovca ni jedno,jedino vozilo nije prošlo. Uživanje u prirodi i vožnji je danas bilo 10/10... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  24. Zadnja je bila 2.950 Ali nisam siguran da ga više ima novog u ponudi. Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
  25. Civilni auto a ja "žurio"... Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja