-
Broj tema i poruka
1711 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: Novola
-
Odustao sam za sad od te rabote. Komplikacija velika, a nije neka ušteda, opet papreno. Hvala na informaciji
-
To mi je najveća briga iskreno, uzimam kao drugu mašinu, a bog te pita kakva je. Jeste ovo malo skuplje, al ajd, tu školu sa jeftinijim radom sam valjda već prošao.. ne moram opet
-
Računica je jasna, hvala. Bolje onda da odradim generalku pa da znam šta je u motoru. Što bi Elias rekao, Uradi kako treba i rugaj se.
-
Stranac je mašina, kako sam posle saznao, pa ću najverovatnije da odustanem od te varijante jer mi se čini skupo i komplikovano, mada možda i grešim.. Hvala na informaciji @bdada a znaš li koliko bi me izašlo carinjenje, otprilike? Čisto da se sračunam
-
Hahahaha kakvi ste vi kraljevi.. Druže, vidi, biciklom ako treba!
-
Brate moj dobri, zar misliš da mi je do bilo kakvog komplikovanja sad? Ubacio bi mašinu od T12 samo da znam da će me to na put izvesti. Ima u priči jedan dobar agregat i na korak sam da završim to, samo da vidim hoće to papirološki sve biti ok
-
Malo sam pregledao, potrebna neka potvrda od zvaničnog predstavnika za Yamahu, da je to taj agregat, i onda tehnički i nova saobraćajna. Kad je isti agregat. Nije to strašno. Ovu drugu peripetiju drugog modela motora ne bih ni pominjao.
-
Fala vi
-
Drugari, ako bih imao opciju da ubacim drugi, ispravan, odličan agregat.. koja je tu sad papirološka zavrzlama? Menja se broj motora u saobraćajnoj? Koliko je to legalno? Ds li je uopšte legalno? Lupam sad, al ajd ako neko zna nešto o tome, dobro bi mi došla bilo kakva informacija pre nego krenem da kopam po netu
-
Hoćemo hoćemo, samo još koji dan. Ima Bokilić puno posla pa ide polako. Evo dokaz da nisam bio baš potpuno beskoristan.
-
E zdravo ekipica, mali update, provozah se danas do gosn Bokija, dogovorili se da zajedno skidamo mašinu da vidimo o čemu se radi. Otprilike je onako kako smo i mislili, desni klip ima lufta nekih 2-3mm, sjebana je radilica tu, ovaj drugi je ok. Ventili su neoštećeni ali je taj desni klip malo izgreban zajedno sa stublinom, tako da će i tu biti posla. Jedna od karika zapekla, nije radila šta treba. Za sad treba klip, lanac bregaste, karike na oba klipa, komplet dihtunga, sređivanje radilice. Žurkica, al odradićemo, ko ga jebe P.s. slike su katastrofa, zamastila kamera, i njoj treba generalna
-
Jel ima možda u spreju? Ako znaš slučajno.. jbg nemam pištolj.
-
Svaka vam je na mestu, realno, ja sam planirao da to neki profić odradi, nisu velika oštećenja, naprotiv, sitnije ogrebotine, al sigurno da treba malo urediti to ipak. Isto tako, siguran sam da ako se odradi dobra priprema šmirlglom, pa prajmer, posao bi završio i sprej koji je Deki pomenuo, samo dok može temperaturu da trpi. Ipak nemam ja neke vrhunske standarde i prohteve, samo da se osveži i jbg, da bude crno. Crno mi nešto gušt.
-
To sam odavno opravio... Al izgleda neka polutanka bila..vidiš da me neće nešto. Razumeo
-
Jbt Deki provalio si me na keca Bila harley crna ili Tenere crna ili ciga iz marinkove bare crna, 'di da ga ofarbam?
-
E jedno pitanje.. Sad nešto sedim i mozgam, pošto uskoro mašina ide dole i rastavlja se u fulu, jel zna neko nekog ko radi farbanje mašine? Koliko to novaca izađe otprilike? Merak mi je od prvog dana da bude crna mašina a sad je najbolja prilika, a ima malo oštećenja od poluga menjača i zadnje kočnice pa da se i to sanira... Neka mat crna boja bi bila savršena. Jel zna neko nešto o tome?
-
-
To je brate svaki dan na poslu! Jer jbg niko ne nabavlja skafander od 2.00m već jebavaju sojke sa ovim od 180cm, kako bi koleginice mogle da upakuju dupence. @Bigor Od mene nećeš čuti skoro vesti brate, izgoreo sam od ovog sranja sa motorom, malo ću da se okrenem drugim stvarima, malo da se iskuliram. Kod Borisa je mašina, otvoriće je kad završi par motora pa ćemo videti dalje. Malo se prebacujem na bajs.
-
Šklombucna curi kod ispravljača. A ide se u noćnu za 20minuta... Provali što imam zaštitu na radu, oni se realno zajebavaju sa nama
-
-
Izgleda da nije.
-
Zajeb.
-
Ja kakve sam sreće, ovako će mi obrađivati glavu
-
Načekaćeš se kolegaaaaaaa (Kod mene bar)
-
Nije me mrzelo da se vratim 120ak strana u nazad da nađem prvo postove koje sam pisao vezano za Teneru..simptome koje sam opisivso i to. U pravu ste svi, verovatno mu nije presudio put do Pazove. Verovatno karburatori nisu bili uopšte problem. Mislim da je on ovaj problem imao i pre nego što sam ga kupio, i da je zato i prodavan, malo sređen za prodaju i to je to. Taj motor kod mene nikad nije prešao duže od 10ak km u jednoj vožnji jer je odmah, ako se sećate da sam stalno smarao, počinjao da se trza, guši, gasi... Taj motor nije nikad otišao više od polovine sa radnom temperaturom, jer nije bilo vremena da postigne to, a u stvari, kako se zagrevao, tako su ti simptomi postajali sve vidljiviji. Hladan radi super, odnosno prvih 4-5km koliko je meni trebalo do posla i nazad. I juče kad ga je Bokilić upalio, hladan radi kao nov.. A onda put u Pazovu, 50km na visokoj temperaturi gde je onda dokrajčen, celim putem je trzao, dimio, istina, nisam čuo da lupa radilica, ali se čulo 3000 užasnih zvukova, zveckanje, ako je i bila "načeta" tu je onda bio kraj.. Eto, moja teorija. Mada moja teorija ne vredi ni pišljiva boba jer do sad sve što sam "mudro" pretpostavio, nisam bio u pravu. Pamet u glavu i slušajte starije kolege.
