Jump to content

Moto Zajednica

m.milivojevic

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1156
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: m.milivojevic

  1. Izvinjavam se :-) Nisam znao. Znam da je meni sam tesnooo u pič, al sam uspeo da ih zamenim Sent from my iPhone using Tapatalk
  2. Kad sam ja zamenio na fzs-u bez skidanja rezervoara, po mraku, verujem da mozes i ti na kawi. Samo nemoj mnogo jako da zatezes. Pre toga, svrati do vulkanizera i na kompresoru, dobro izduvak sve oko svecica, da ne uleti slucajno prljavstina u cilindar. Hoce raznorazne liscice da se zavuku. Uzmes iridijumske i menjas na par desetina k 20-ak i vise :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  3. Upravo na oglasima gledam jedan oko 1900€ Sent from my iPhone using Tapatalk
  4. Fazer ima i naked varijantu: http://www.esfouro.com/wp-content/uploads/yamaha_fzs600_07_1200.jpg Sent from my iPhone using Tapatalk
  5. ja u subotu zamenio filter vazduha:
  6. Administratori, može lock teme. Nastavak se može videti na ovom linku. P.S. demontirao sam crossover, po savetu @bokilic Hvala
  7. Zdravo svima, pre svega, zahvalio bih se kolegi @Utjerivac na savetima i kontaktu majstora @bokilic. Pozvao sam coveka, objasnio mu telefonom moj problem i problem koji imam sa motorom. Naime, u temi koja se nalazi ovde, pokusao sam postaviti na motor equilizer na ventile za sinhronizaciju karburatora, sa nadom da cu prevazici problem koji sam imao - na nekih 8k rpm, motor se konstantno tresao, mučio i praktično nisam mogao da pređem tu famoznu granicu (u nekim slučajevima 9k je bilo max). E sada, pošto sam početnik to mi nije toliko ni smetalo, već sam to rešavao prebacivanjem u viši stepen prenosa. Time sam dostizao željenu brzinu, ali sam konstantno znao da nije to to. Nisam sinhronizovao karburatore, čekao sam sledeću sezonu. Ove sezone sam menjao Ulje, filter za ulje, svećice, ali nisam jednu veoma bitnu stvar - filter za vazduh (od novembra čekam BMC da stigne u maloprodaju -iako je kaparisan u prošle god). Pozvao sam telefonom @bokilic sa namerom da zakažem servis i da dovezem motocikl. Umesto servisa, koji je trebalo da platim, dobio sam najprijateljskiji savet, šta da učinim (Čovek mi kaže, lako ćemo servis, pusti servis, probaj da zameniš to i to, pa onda dođi - neverovatno u današnje vreme). Elem, otkazao sam naručeni filter, odvezao se do Batajnice, kupio novi i isti sam montirao. Motor ne mogu da prepoznam. 1-om -> 12k k'o iz topa ->70km/h, 2-om->14k, preko 100km/h... Pozvao sam majstora, zahvalio se. Ja i dalje ne mogu da prepoznam motocikl. @bokilic čim budem u prolazu, dolazim, da donesem, makar moju domaću "užičanku", a servis... Od sada, zna se pozdrav i hvala najlepše!!!
  8. Hval mnogo. ‘Cu da ga kontaktiram koliko sutra :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. Ja tek dosao :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
  10. Super, hvala. Da li bi mogao da mi das njegov kontakt, kako bih ga pronasao. Hvala unapred Sent from my iPhone using Tapatalk
  11. Ne vidi se dobro na slikama, načisto se istrošio ovaj centralni pin. ne postoji čini mi se da sada malo bolje ide. Čekam motomaniju da im stignu filteri (naručio sam još u januaru), BMC, pa ću i to da zamenim, a potom da nivelišem i karburatore (treba mi savet gde bih to mogao kvalitetno uraditi) Poz, Miki
  12. ja sam zamenio stare svecice koje nisu menjane sigurno 20k, sa DENSO IU 27
  13. Zdravo svima, zamolio bih vlasnike fazera fzs600, da pogledaju temu koju sam započeo na: i da mi neko odgovori ukoliko je moguće na pitanje : Veoma bi mi značilo Hvala vam mnogo unapred! tj. brine me što se malo greju spojevi, pa bih bio zahvalan, kada bi neko mogao proveriti na svom fazeru, da li se greju kapice. poz, Miki
  14. Bogte sada sam tek primetio koliko mi je motor prljav P.S. kupio sam i DENSO Iridijum IU27 svecice, pa cu i njih da zamenim za vikend. Inače, naručio sam ih preko https://www.sparkplugs.co.uk/ Denso Spark Plug IU27 = £28.08 Dostava avionom = £8.37 Total = £36.45 Stigle su za 3 dana
  15. pa čini mi se da malo stabilnije radi, ujednačenije. brine me samo to što se greje na spoju (a nisam proverio pre zamene da li su kapice vruce)
  16. treci posle 3 min voznje... (nemam opremu da snimam dok vozim)
  17. drugi, posle minut dva rada
  18. E pa drugari, Montirao sam ovo cudo. Tj nisam uspeo postaviti creva koja povezuju sva 4 karburatora, jer sam napravio malo rastojanje izmedju drugog i treceg, pa sam povezao prvi i cetvrti jednom crevom i drugi i treci drugim, tj. opcija dva sa sajta. Prvi utisak, hmm, pali bez gasa, palio je i pre, ali mi se desavalo, kada je hladan, da moram da dodam malo gas. Drugi utisak da malo mirnije radi, e sada, sto se tice reagovanja na gas do 7k, nisam u potpunosti uspeo da testiram, jer sam se provozao samo malo po nbg-u i nemadoh mnogo prostora za zaletanje, mada subjektivni osecaj je da malo bolje povlaci. Glavno zapazanje: cini mi se da se malo greju creva, sto je pretpostavljam i normalno (a najvise crevo, tj spoj na trecem klipu - vrlo moguce da se toplota prenosi sa creva za rashladnu tecnost, jer se nalazi veoma blizu). Sutra idem do posla motorom, pa cu imati prilike da se bolje uverim u funkcionalnost, pa cu posle podne da ih uklonim i da vratim sve na staro, te da testiram opet. Sutra ujutru, pravim snimak, koji cu potom uploadovati i postaviti link ka istom. Poz, Miki Sent from my iPhone using Tapatalk
  19. @N.F.S. jeste jeste. veoma jednostavno, al' nemadoh vremena ovih dana... malo klinci, malo posao, pa par dana puta... nadam se da cu uspeti ove nedelje da zavrsim... čim postavim, javljam. prethodno, naravno pravim video snimak bez i sa. pozdrav, Miki
  20. Napravih crossover, nadam se da cu ovih dana imati vremena da postavim na motor.
  21. @pronto pa upravo to. ne znam, nisam probao, probaću za sada, na karburatorima, imam kapice, koje zasigurno ne omogućavaju istim bilo kakvo izjednačavanje ili nivelaciju vakuuma. iskreno, ne očekujem da ću da napravim aždaju, ali, kad ne škodi, možda može da koristi...
  22. Zdravo svima, Da li je neko pokušao da napravo 4-oro kanalno izjednačavanje karburatora on-the-fly metodom? Našao sam na jednom forumu (momak je fzs1000 rasklopio do najsitnijeg šrafa i naravno sve opisao na istom) ovaj metod, pa planiram da pokušam. Voleo bih da čujem komentare/savete? Ja ću pokušati, nadam se ove nedelje, te ću iste utiske opisati u ovom thread-u. link ka resursima: http://www.cartestsoftware.com/fz1/carburetorequalizationmanifold.html Pozdrav, Miki
  23. H0 :-) Sent from my iPhone using Tapatalk
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja