-
Broj tema i poruka
1156 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: m.milivojevic
-
Na opremi se uopste ne sme da se stedi! Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nemoj druze kineski, nikako... pogledaj samo vremena otvaranja: P.S. ne za*ebavajte se sa kineskom opremom... nista, ali bukvalno nista ne valja.
-
Vožnja oblacima Evrope - Routes des Grandes Alpes
m.milivojevic je odgovorio članu m.milivojevic u Putopisi
Kao sto sam i pretpostavio... Danas ćemo da kisnemo. I to žestoko! Za danas samo Splungen Pass (Granica ITA i CH) i Oberalppass. Ne vredi, nemoguće je voziti dalje, a sa obzirom na to da se oblaci spajaju sa zemljom, odlučismo da završimo za danas. Prvobitno smo planirali da se prebacimo malo dalje, ali kiša nas je tako kupala, da smo morali da potražimo smeštaj u Andermatt-u. Veoma je nezgodno kad kisneš, nemaš smeštaj i tragaš za hotelom u jednom od najskupljih gradića u CH... Nebitno. Šetnja po kiši, od vrata do vrata hotela, tražeći najjeftiniji smeštaj. Sasvim slučajno odabrasmo Hotel Bergidyll. A unutra... riznica. Tokom snimanja filma "Goldfinger", Sean Connery je spavao u Bergidyll-u. Recepcionarka nam je dala sobu br. 7, ali čistačica nije istu pripremila, te su nas prebacili u jedinu, koja je spremna. Soba 21. Soba u kojoj je spavao Sean Connery. * Anegdotica iz hotela: Oktuda Sean Connery i ekipa u ovom hotelu? Prosto i jednostavno. Englezi su i niko nije hteo da im izda hotel za potrebe snimanja. Niko sem tadašnjih vlasnika Bergidyll-a. Sutra je novi dan... nastavljamo dalje!- 4 odgovora
-
- 25
-
-
-
Vožnja oblacima Evrope - Routes des Grandes Alpes
m.milivojevic je odgovorio članu m.milivojevic u Putopisi
Znam da mi je plan malo "nategnut" jer ovog puta idem dalje, pa sam već od BG-a znao da moram da se u dva dana prebacim do jezera Como gde se nalazim sa zetom koji kreće iz Frankfurta. Ove godine nisam planirao da vozim Dolomite i italijanske Alpe. Ha, 'čuj mene... nisam planirao! Kao nužno zlo, do ITA sam došao autoputem. Najbrže je, a ITA? Prelepa u ovo doba godine, kao uvek. No, Iz Gorice? Kuda? Pa zna se. Planiniceeeee, prevojiii Dolomitskim stranputevi! Prošao sam ih već nekoliko puta i to u različitim smerovima. Tolmezzo, Ampezzo, Forni di Sopra... Passo Mauria, prirodna granica Furlanija-Julijske krajine i Veneta -> konstantno pratim put oznake SS52. Lagani spust ka Lorenzago di Cadore. Lozzo di Cadore, Pieve di Cadore, Borca di Cadore, San Vito di Cadore. Lepo mi je. Pevam, smeskam se... Želim da prozujim kroz Dolomite, i već znam da nemam vremena da svratim na moj omiljeni Giau Pass (ostavljam za povratak), pa skrenuh desno. Hop-cup, evo ga... Falzarego Pass. Sledeću pauzu sam planirao u Val Gardeni, te samo svirnuh par puta skupini na raskrsnici Falzarego Pass-a i produžih ka San Cassiano-u i La Villi @ProMaster Corvara! Blizu je Val Gardena. BAM! Bandera! Zatvoreno (od 08:30-16:00), planina je rezervisana za bicikliste. Jedina opcija je ka Bruniku, što i učinih. Ne. Nisam se pokajao (jeste da neplanirano napravih 100+ km), al' priroda je prelepa. Pola 2, a ja tek sam na pola puta... Ovih 100+ stvarno nisam planirao. Nebitno. Uživam i dalje! Sledeći u nizu je Passo del Tonale. Vožnja u oblacima Vožnja kroz Nacionalne parkove Pian di Gembro i Sant' Antonio Ski centar Aprica Ta daaam! Stigoh u Bellano. 40-ak minuta posle mene stiže i zetko. Pravac smestaj, raspakivanje, presvlačenje i šetnja po varošici. Sutra je novi dan a kako mi se čini... neće biti baš tako lepo vreme... *Umesto da prodjem "crvenom linijom" morao sam obići iznad. Google Maps MAPS.APP.GOO.GL P.S. izvinjavam se na kvalitetu i bojama slika, nisu ovakve u realnosti, ali sam smanjivao rezoluciju, kako bih mogao da postujem, te sam izgubio na kvalitetu...- 4 odgovora
-
- 17
-
-
Hello hello! Evo mene opet! Posle ITA22 i ITA23, na red je došla i '24-a. Septembrenje polako postaje tradicija, s tim što ove godine idem malo dalje. Zbog nemogućnosti da se uklopim sa drugarima (a ponajviše zbog dana odmora - @ProMaster @Krmco, @Nenadbg88, @Darko Mihajlovic), nažalost i ove godine krenuh sam iz BG-a. Spreman, izađoh malo ranije sa posla i gaaaass! Kao i uvek, dosadna vožnja autoputem kroz RS, CRO i SLO sa usputnim, tradicionalnim stajalištima. Lipovljani, točiono mesto 2 U SLO sam prijatno iznanađen brigom o motociklistima: Sa obzirom na planiranu rutu, ove godine sam se odlučio da "početna tačka" bude Gorizia (Gorica) - Italija. Gorica se pod današnjim nazivom slovenskog porekla javlja u spisika iz otprilike 1000. godine. Grad je vekovima pripadao posedima porodice Habzburg, da bi posle Prvog svetskog rata pripao Italiji. Na kraju Drugog svetskog rata jugoslovenski partizani su pokušali da u Gorici uspostave svoju vlast, ali su ih u tome, kao i u slučaju Trsta, sprečili zapadni saveznici. Mirovnim ugovorom iz 1947. g. Jugoslavija je dobila istočni obod grada (oko bivše železničke stanice). SFR Jugoslavija je na svojoj strani granice je u periodu od 1950-e izgradila grad - Novu Goricu. Izbor smeštaja je za prvu noć pao na porodični hotel u samom centru grada. Današnja ruta: P.S. Za rubriku "Verovali ili ne", sektaš krenuo samo sa topcase-om
- 4 odgovora
-
- 30
-
-
-
Zasto bih ja brale tebi zamerao. Kazem ti jer se osecam slobodnim da izgovorim, jer znam da nece biti pogresno protumaceno. Pricamo se. Pala*udimo… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Lepota je u oku posmatraca… Ne zameri, al’ brale, racing trakice na traktoru… Izmakni se malo, stavi ga na centralni, i posmatraj… Videces o cemu ti pricam. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Je li nekome poznat motor? Informisanje pre kupovine.
m.milivojevic je odgovorio članu N.F.S. u Pomoć prijatelja
Ahhahha. Tacan je to motor. Tacan. Kao sat. Bio je kod mene onomad i to 2-3 nedelje… brukica. Samo nije to igracka za zvakog. Sent from my iPhone using Tapatalk -
Ja i dalje nisam siguran. Dajte neki predlog. Ako uspem da ishendlam decu, eto mene. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Hoce li biti Ostrvice ove godine?
-
To je i bila poenta. Sledeci servis radim sam (ulje, filteri, kontrola) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Da da. On ima isti agregat, samo u adv izvedbi. Traktor je to. Ulja, original, ja doneo. Filter ulja MAN Vazduh hiflo Plocice original, ja doneo (presnje nisu bile za zamenu, zadnje jesu, al’ sam hteo da zamenim) Brza spojka (to im je mana, pukne plasticna) uzeo metalnu, ja doneo Manzetna na teleleveru, naprsla Semering balans vratila, pustio Kais original Svecice zamena Esa, kalibracija (wilbers -4cm), pa malo da se proveri Stender skracen (zbog tih -4cm) -> imam drugi set ogibljenja i drugi stender u garazi. Ma kad sam ostavio motor na 20 dana, rekao sam mu, bukvalno sve. Sve sto pomislis da li treba da se menja, menjaj, ne pitaj. Ja samo hocu da vozim. P.S. od servisa (20. Jul) do pre neki dan, oko 8k km ;-) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Tako treba [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23] IMT 577 Vidis znak sa bocne strane levo od zadnjeg tocka Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ostavio ga letos, dok sam bio na moru i zamolio ga da ga raznese bazukom, kad vec nisam tu. Nije imalo potrebe da se skida lamela i korpa, ali sam zeleo da to isproveravam i da zameni, ako treba. (Na satu imam nesto preko 100k km), pa sam smatrao da je to potrebno. Nova je 6,2, donja granica 4,5mm Spremao sam motor za put od 4500-5000k km u sept i zeleo sam da se sve isproverava do najsitnijeg detalja. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
E to sada, na zalost, diktiraju proizvodjaci, nase dazbine, uvoznici. Al’ sve mi je jasno sta pricas. Nazalost, tako nam je kako nam je… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Druze, Aj realno, koliko bi ti da bude? Sta mislis da je ok cena? Ako uzmes u obzir da u svakom ovlascenom servisu (auto - moto) imas po nekoliko servisera (5-10), koji treba sa zarade za sve zaposlene (porezi, doprinosi, bonusi, benefiti, trte mrte, za firmu + za vlasnika + za licencu), tzv management fee. Towlet papir je tu uracunat, struja, kafa, novi alat, obuke. Sve je u toj ceni ukalkulisano. Sta mislis da je u redu po tebi? 1000 din sat? Stavi se 5000 din i normira se. Evo primera: meni je letos Sergej spremao motor i njegov sat je tako, 5000, mozda i vise. Nebitno. Zamena svecica 10min (5000:60=83~85; 10min * 85din= 850din 4 svecice). Po meni je to u redu. Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Yep, al’ naviknes se kad ga gledas. Meni je lep Sent from my iPhone using Tapatalk
- 741 odgovora
-
- 1
-
-
- bmw motorrad
- bmw gs
-
(i 4 more)
Označeno tagovima:
-
e da, do ove godine, najveca km u danu mi je bila proslogodisnja sa @ProMaster-om... Merano -> BG u danu
-
sad u septembru nesto preko 1100km u danu. U povratku iz francuske, spavao u Milanu, pa krenuo natrag preko Dolomita (da se provozam jos jednom tuda u povratku kuci) i uhvati me ono nevreme gore, susnezica, itd itd, pa sam morao da se spustim na autoput. Generalno, kad dodjem do Ljubljane, to mi je k'o da sam u bg-u. znam da imam 5h voznje do kuce i to je to... sednes, otvoris gas i vozis. dosadno, al' sta ces, nema druge e to sam i ja stavio. onaj Givi AirFlow, sto se izvlaci, deflektore sa strane. odlican vizir, samo par za*eba sa njim. 1. toliko zatvara vetar da ti je leti u majici vruce 2. kad pada kisa, ne kisnes (sto je OK), kisnes, al' ne od vode sto bacaju auti i kapi sto "seces" vec onako, onoliko sto padne od vizira do tebe, ostalo ne. 3. kad pada kisa, malo malo, moras da izbacis glavu van vizira da bi skinuo kapi (nema vetra da odlete same) 4. mozes da vozis autoputem i da zapalis cigaru, ne bije te vetar Apsolutno se slazem sa tim! Bosna je ok, lepa, ima se stogod videti. E sada, ja svake godine 2-3 puta idem po ITA da vozim. Zelim to. Odmora nemam toliko da mogu da priustim sebi +2 dana voznje kroz BiH, pa onda moram da zrtvujem nesto i onda biram da idem autoputem. Jednostavno tako mora. Za sledecu godinu sam vec napravio rute (nazalost, opet AP do ITA): - krenem u sredu posle posla -> oko 22/23h sam u SLO -> ako krenem ranije spavam u ITA - cetvrtak, petak, subota -> Alpi - Nedelja Alpi i povratak kuci (bice sigurno 700km voznje) Eto... Suma sumarum, AP kroz CRO je suicid, al' ne vredi, zbog "manjka" vremena, biram tu opciju. Na AP, omeksam motor na max, podignem vizir, pustim muziku, pruzim noge (sad ce da mi stigne i "tempomat", sto mi je @the_doctor preporucio... i idemo...
-
Ma zasto pogresno. Ovo je forum. Tu smo da diskutujemo, pricamo, delimo misljenja, druzimo se. Ne kazem ja da ne treba da je koristi, vec da je sustina da je prednja vaznija. P.S. ja uglavnom iskljucim i abs i tc kad sednem na traktorce Sent from my iPhone using Tapatalk
-
. obrisao sam postove, nisu relevantni sa temom.
-
objektivno, ne subjektivno, al' bas iz razloga koji sam ti napisao. potrebno je da dovedes agregat (koji god) u stanje maksimalnog obrtnog momenta. tu pocinje zabava i tu imas snagu.
-
motor najbolje moze da "povuce" u obrtajima gde razvija maksimalni obrtni moment (torque) te ga zbog toga treba voziti najpribliznije tim obrtajima. ispod, al' da moze spustanjem 1-2 dole da "skoci" na te obrtaje. tada ces da vidis sta znaci "povuce" npr boxer motor, kao moj, najbolji odziv daje na visim srednjim obrtajima, znaci od 4500-6500 rpm. da, povuce on i od 2000, al' to nije to. kod tebe je to na 75 Nm @ 7250 rpm p.s. ks nemaju veze sa "povlacenjem" koliko sa krajnjom brzinom
-
ma koja zadnja po krivinama, izginucete... razmisli samo... oboris motor, gde je teziste, sta se desi kad pritisnes zadnju? hop, samo ode zadnji tocak... zadnju mozes da apliciras (ako ima potrebe) pred krivinu, u krivini ne. samo o tome pricam. prvo, nikada ne treba da dodjes u situaciju da "preteras" al' ako opet "preteras, apliciras kocnice pred krivinu i ulaskom u krivinu popustas koncice, i otvaras gas. tzv trail braking. no nebitno. ja se ne secam kada sam pritisnuo zadnju u voznji, ali ne secam se btw, pocetnicima je bitno da postave dobru osnovu, a ne nakaradno da nauce, pa posle da ispravljaju. zato i dajem savete sa moje strane
