Jump to content

Moto Zajednica

gixxer

Članovi
  • Broj tema i poruka

    205
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: gixxer

  1. To ne bi prihvatio ni jedan saobracajac,jer takav slucaj i naravno paragraf ne postoji u njihovoj bibliji zvanoj ZOBS
  2. Nema veze sa periodicnom registracijom,ali ima sa registracijom,jesenas uvezem motor i naravno ne registrujem ga preko zime,nego sacekam prolece,prognoza sa sutra 20 stepeni, ja jedva docekao,odem danas da ga registrujem,platim drzavi 31000 dinara i pravac MUP,predam dokumentaciju,koju je sluzbenica detaljno pregledala,i naravno sve je u redu i na broju, ali,j...m im ali,dobili su registracione nalepnice ali sada prvi put tako da nisu dobili neku sifru pod kojom treba da ih zavedu da bi mogli da ih koriste i zbog toga ne moze da pokrene ceo postupak i da mi izda tablicu i nalepnicu,zove nadleznu seficu,ona zove nadleznu osobu koja je napravila propust,ali doticna danas ne radi a naravno nema ko je menja,a ne zna se kada ce se pojaviti ponovo na cenjenom radnom mestu,mozda u ponedeljak,a mozda i ne znam kada,tako da ja sad moram to da sacekam, registracija koju sam posteno platio mi ide ,a ne mogu da vozim motor,pitam da mi daju umesto spoljne nalepnice unutrasnju kao za auto,kaze ne moze jer je uplacena spoljna i na tehnickom treba staviti naznaku da se trazi unutrasnja,sutra lepo vreme a ja nemam tablicu i mogu samo da psujem jebenu banana drzavu i njene mnogo cenjene ustanove i da gledam i slusam kako se drugi voze.Ko zna po koji put ovakvo i slicna mu iskustva i uvek opet i ponovo.U ponedeljak ako ne dobijem sve ima da se vozim ceo dan bez tablice ispred svake moguce patrole pa neka me zaustave.Ima da im stanem 50 m dalje pa nek malo pesace,pa kad dodje na rukohvat ja opet 50m pa dok im ne dosadi,ako sam udavio izvinite jednostavno morao sam da nekom ispricam,sretnu i bezbednu voznju zelim svima sutra i u buduce
  3. gixxer

    Uvoz iz Kanade

    Skoro kod svakog auta mi skinu bar jednu godinu proizvodnje,posle duge i zucne rasprave sa njima opet po njihovom,zadnji slucaj,prva registracija auta u Austriji 26.12.2005,oni stave 2004,ja se zalim,kazu deseti karakter u broju sasije odredjuje godinu proizvodnje a ne datum prve registracije,ja kazem ok deseti karakter je broj 5,znaci 2005,hm tamo ,hm ovamo, u medjuvremenu ja spominjem i majku i oca na kraju kaze lik od svih stakala na autu na jednom su nasli 4-ku na svim ostalim je 5-ca i zbog toga su ga krstili na 2004,mogu kako hoce imaju monopol a ti se zali,nista ne vredi,na kraju sam prestao da se nerviram u vezi toga a liku sam rekao da mi popusi i on i njegova agencija
  4. gixxer

    Uvoz iz Kanade

    Najveca glupost koju su izmislili uvodjenjem ABS
  5. Prelep ti je motor kolega
  6. Celog zivota putujem na R motorima,i uvek dnevno 400-600 km,bez problema,dobra oprema i pauze na svakih 100-150 km i problema nema,naravno nismo,svi isti,neko voli komfor,neko adrenalin,sve u svemu ne slusaj nikoga,sednes na motor ,krenes i vozis se dok ti ne dosadi,onda stanes,nadjes prenociste,pa sutra opet tako
  7. Verovatno si ili jaci ili mladji od mene.ili oboje koliko je dugacka i koliko je debela?
  8. Zato sto je daska debljine 1 cola po mom misljenju tanka,moze da pukne pri utovaru a i teska je,za pakovanje da ti ledja odpadnu,daska od 2 cola debljine koju sada koristim je dovoljno cvrsta i jaka,ali brate odkida ledja koliko je teska,samo zbog toga,racunam od lima pogotovo perforiranog je mnogo laksa a dovoljno jaka da izdrzi teret motocikla
  9. Max .duzine 2 m ,da moze da stane u prikolicu kad je spakujem
  10. Kupujem navoznu dasku za utovar motora u prikolicu ,naravno da nije drvena ,nego od pocinkovanog lima,perforiranog lima i slicno,naravno po nekoj prihvatljivoj ceni,ko ima a ne koristi je neka se javi ovde ,PP ili na 063-177-05-08
  11. Ljudi, idite na sajam automobila da vidite aute koje nikada necete voziti zene,da vidite kakve ribe nikada necete biti i muskarci, da vidite kakve ribe nikada necete k...i
  12. Kome je vruce nek ide u bazen a ne na motor.Svaka cast za ovu recenicu
  13. Yamaha TZR 50 je idealan motor za tebe,samo da je u dobrom stanju,neotvarana masine ,netuningovana ,50 cccm bez kitova za povecanje kubikaze,samo sve fabricki,i jednom i drugom sinu sam kupio po jednu kada su bili tvojih godina,na njima su se naucili voziti,i imam samo pozitivna iskustva,malo lenja dok se ne popne do 6 hiljada obrtaja,a onda kao iz puske,vrti se do mislim 12000 obrtaja,svaki tuning skracuje vek masine i povecava potrosnju goriva,posto mislim da nema mladje od 10 godina starosti, kad kupujes,ne kupuj godiste nego opste stanje,i obavezno ako jos uvek nema zutu tablu,trazi da ima papir od zvanicnog zastupnika za Srbiju da max brzina ne prelazi 45km na sat,inace neces moci da je registrujes na zutu tablu nego na veliku a za to vec treba velika dozvola,toliko od mene
  14. Bitno je da se ti osecas dobro na njemu,ostalo sve nije vazno,sem ako si maneken
  15. Definitivno po mom misljenju dovod goriva nije konstantan,zbog ?
  16. Preko puta Robertove kuce se nalazi veliki parking Univerexporta,tako da ne brinete da li ce svi motori imati gde da stanu
  17. Probiker,zenska kozna kvalitetna jakna,model PRX 7, mislim da je broj 40 kao nova,2 x koristena 130 eu poseduje sve protektore,063-177-05-08
  18. Kupljena dekla danas u Austriji
  19. Model je 2002-2003 onaj bez radijalne prednje kocnice,boja Kawasaki zelena,korito oklopa tamno ljubicaste boje,to je fabricka kolor kombinacija
  20. Ziva nema sta ne moze da pronadje
  21. Za drugara trazim neostecenu deklu kvacila za Kawasaki ZX 12 R 2003godiste po nekoj normalnoj ceni,ako neko ima ili zna nekoga ko je ima molim da mi javi,ovde,na PP ili na 063-177-05-08,unapred hvala na bilo kakvoj informaciji
  22. Od svih spomenutih,svi su dobri kada su u sacuvani,ali moj glas iskljucivo ide Kawi Z 750,zato sto najvise pruza od svih spomenutih,kako kazu najvise paprike ima u njoj,a po meni i najlepse izgleda,imao sam vise komada i imam samo pozitivna iskustva,posto kazes da bi pre kupovine svakako seo-probao svaki,tu ti je i odgovor,kada sednes na njega i uhvatis se za volan samo ce ti se kazati,ja sam uvek tako kupovao kada sam imao nedoumice oko modela,zelim ti svu srecu u kupovini,pa jos malo i na drum
  23. gixxer

    GSXR K6 vs K7 vs K8

    K6 i K7 600-750 ako na njih mislis,razlika samo u kolor semi,K8-L0 noviji model,po meni najlepsi koji je Suzuki ikad napravio,poboljsanja su ti vec rekli u predhodnim postovima u odnosu na K6-K7,jedino mi jos pada na pamet druga pozicija reglera u odnosu na predhodni model,ali ipak jos uvek na pogresnom mestu,govorim iz iskustva,imao sam ih oba i na K7 mi je 2 puta crkavao regler a na K8 jedanput,fabricka mana ovih modela,sve dok nisam na K8 premestio regler ispod donjeg trougla prednje viljuske i nikad vise nije bilo problema sa njim.Moj licni utisak je da je K8 za nijansu finiji motor mozda zato sto su repamirali CDI
  24. U svakom slucaju Suzuki GSXR 1000 K5-K6,imao sam ga jednu sezonu.neprevazidjen motor,toliku eksploziju snage nisam doziveo ni na jednom drugom,a imao sam ih dosta,neukrotiv motor i to je ono sto ga cini drugacijim od ostalih,treba malo vremena da ga naucis,i posle ti vladas njime a ne obratno,naravno da ce ljubitelji opevane marke motocikala zvane Honda da te odgovaraju od Suzukija,ali ne daj da te nagovore,njima savetujem da probaju i jedan i drugi ,pa da se uvere u razliku,dizajn svakako u korist Suzukija,antihoping kuplung takodje,pokazivac stepena prenosa fabricki takodje,itd,jednom recju Suzukijev neprevazidjeni model,ako nadjes dobar primerak,kupuj i neces pozaliti dok si ziv,cak i kao ja kad se jedanput rastanete iz razloga da kupis neki novoji model,uvek ga ces se sa setom secati
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja