Jump to content

Moto Zajednica

Momentum

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1063
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Momentum

  1. Veceras ih nema nigde, zima druze Bio do miseluka, smrzo' se ko pi*** :))
  2. Nikad problema sa saobracajcima na motoru nisam imao, cak sta vise veoma su korektni. Recimo ovde u Novom Sadu, jos ni jednom me nisu zaustavili kad malo brze vozim ili kad hocu da se provucem kroz saobracaj. Kad me vide da vozim brze nego sto je ogranicenje, pokazu mi rukom da usporim (isto se odnose i obicni saobracajci), tako da ja do sada imam samo reci hvale za odnos prema motociklistima. Mozda ima i onih nadrndanih koji zaustavljaju i kaznjavaju sve redom, ali ja jos nisam naisao na takvog. Cak sam pre neki dan i zaustavio se pored patrole i pohvalio ih kako se odnose prema nama na dva tocka. Sta ce, nasmejali se i zahvalili se.
  3. Ne, provlacenje izmedju vozila u gradu NIJE dozvoljeno. Legalno je u nekim drzavama, kao recimo Kalifornija ili Engleska, ali kod nas i dalje nije dozvoljeno i siguran sam da bi te zaustavio saobracajac da te vidi kako se provlacis izmedju traka...
  4. Da, ali opet je naglaseno da se moze primenjivati samo na preticanje mopeda i motocikala. Nadam se da ne pomisljas da obilazis automobile tako?
  5. @donmarkoni® tako je, to se odnosi na deonicu regulisanu znakom zabrane preticanja ali se u praksi isto primenjuje i kad imas samo punu liniju, bez znaka. Prosle nedelje sam video saobracajca kako obilazi quad bas tako, lepo dao covek levi migavac i obisao lika u traci.
  6. Pa kazem ti, mozes da pretices motocikl ili neko manje vozilo, pod uslovom da ne predjes u drugu traku i imas dovoljno prostora izmedju vas (tu je naglasak na ono "bezbedno preticanje" u objasnjenju). A posto su trake siroke tek toliko da moze automobil da stanje u nju, to je kod nas veoma rizicno
  7. Puna linija oznacava zabranu prelaska u drugu traku, a ne zabranu preticanja. Tako recimo mozes da zaobidjes vozilo u traci, recimo drugi motocikl ili vozilo koje se zaustavilo iz nekog razloga, ali ne smes prelaziti u drugu traku dok to radis. Kod nas obicno idu zajedno i znak zabrane preticanja i puna linija. Obilazenje u traci se praktikuje samo kod obilazenja manjih vozila, recimo manjeg traktora, motocikla, prepreke. Mislim da niko pri cistoj svesti ne bi obilazio kamion ili automobil u traci i da ima malo prostora da to uradi. To je nonsens.
  8. Samo juce su me bar 3-4 puta isekli u sred grada, da sam bukvalno morao sivonjski da nabadam kocnicu. Najgore je sto oni uopste ne kontaju sta su uradili, sto znaci da nisu ni svesni kako voze vec onako "na pamet" voze, po automatizmu nekom. Nema migavca, nema retrovizora, nista. Al zato ima sirenu kad ga obidjem. Ruku na srce, ovo su bukvalno saobracajni "izrodi" koji ili ne voze cesto ili voze PREVISE pa su izgubili onaj osecaj za druge i sve im je neka rutina kroz koju moraju taj dan proci. Ljudi pazite sami sebe, na "ove" ostale se ne oslanjajte, sve su to roboti za volanom
  9. Ljudi moji ova godina stvarno u crno zavijena. Sta se ovo desava... Tuga...
  10. Evo, kad ne otkacis partial fuel up, onda ti racuna ovo best i last recimo Sent from my iPhone using Tapatalk
  11. Ja ne znam stvarno sta ti radis kad unosis novo sipanje, meni sve racuna kako treba. To "Partial fuel up" kad otkacis, onda ti ne racuna ovo "Best L/100km" recimo, inace prosek potrosnje, novce i kilometre racuna otkacio ti ili ne
  12. Ne moras do cepa, gde si to video? Imas tamo svaki put kad sipas, otkacis "partial fill up" i to je to
  13. Da Fuelly je. Pa tako se i radi, unosis broj sa odometra i koliko si sipao litara i koliko si platio Sent from my iPhone using Tapatalk
  14. Druze moj, sve je to neefikasno protiv organizovane kradje. 3 lika ga dignu i ubace u kombi. Protiv sitnih lopova mozda i uspes da se odbranis, ali ja u to ne polazem nadu nikad. Ljudi su prijavljivali da su im nestajali motori iz zakljucanih garaza. Jedino sto se meni cini kao dobro resenje je garaza sa cuvarom.
  15. Sent from my iPhone using Tapatalk
  16. Dobra Honda
  17. Poz Vladane, deder neku sliku masine okaci, da vidimo to cudo
  18. Moguce da je malo preopterecen server, tako da ako se i desi nesto, samo malo strpljenja i sve ce biti ok
  19. http://www.sport365.live/en/player/593cf554f235b353858654/4/1021/593d2dd66779c/GrandPrixofCatalunya-R-/768/432 cini se kao najbolji
  20. Ja koliko vidim, Milos A. vozi ZX14, tako da si se malo zeznuo Slobodane
  21. Inace, ko voli da gleda u HD-u na 50 fps : http://brontes.feralhosting.com/tafb/Live/
  22. Trese Marquez lepo PS: Sta je ovo sa Yamahama?
  23. Mislim da nema neke razlike oko fzr500 i 600 tako da taj manual za 600 bi trebao da ti pomogne. Nije lose da malo pretrazis ove facebook grupe. Dosta ljudi pravi ove "owners" grupe gde ljudi kace sve i svasta, manuale, wiring dijagrame i slicno. Recimo ovako to izgleda u ZX9R owners grupi Uvek ima dobrih saveta i trikova oko odrzavanja i sta god.
  24. Momentum

    Dainese

    Svi bi da udju u nju a masno se samo jede Odlicna jakna, steta sto sam kao trokrilni ormar
  25. @bocca_bastard pa dobro vidis da covek nece da otkriva tajne
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja