Jump to content

Moto Zajednica

Darko Mihajlovic

BJB Vitez
  • Broj tema i poruka

    2755
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Darko Mihajlovic

  1. Hvala svima koji su se javili u inbox . zavrsih sve
  2. Da se ne otvara nova tema... Ima li clanova kojima je blizu Bear u Zemunu ? proverio bih da li postoji nesto kod njih , ali na mail ne odgovaraju a viber nemaju. ne bih telefonski da ne dodje do nesporazuma. ( ali kome je bas ono ili blizu ili usput , ne bih da maltretiram nikoga oko gluposti )
  3. U kom si delu grada? ...mozda bih skocio da pogledam motorce
  4. Zloupotrebiću temu ! Od mene javna zahvalnica @lencuga ! Planirali ja i neko drustvo soping u Becu ... Pitali ga za neke savete povodom toga ... Jedan od njih nam je spasio živce , vreme , novac , sve ... ( Prešaltao nas na bolji termin ) Prosli bi pakao da ga nismo poslusali ! Elem, neko drusto odustalo, nekome ispao neki posao, i- završismo ja i žena sami u Beču ! E sad !!! Čovek je dosao po nas do hotela , vodio kuci , gostio 3 dana , vodio da vidimo ovo i ono , upoznao sa nekim drustvom i tako ... Pa bih želeo da kazem - zahvaljujuci Lenjom, proveli smo lepo i kvalietetno vreme , i ja i zena! Hvala puno , iskreno zelim i nadam se da cu moci da se revansiram i ti i tvoja skvo budete jednom moji gosti ! ( Eventualno da se udruzimo ja i @Žaksi , pa zajednickim snagama nesto , a ) Salu na stranu , zahvaljujuci forumu , jos jedan kvalitetan kontakt i drug !
  5. Eto ga moj... Bas ga pamtim kao udoban bajk.. Dok sam kao klinac vozio BT 50 , CTX 80 , piskao u gace kad je izasao ovaj zzr..
  6. Da da , 2001 , to sam mislio , ne 1991... Jedno pisem , drugo mislim ... Penzija , vreme je...
  7. Kawa zzr 600 , neka 91 god , E model ? U pravu li sam ? Usput, meni je tokom voznje jednom tu negde iza cajgera izasla bogomoljka ...vecu zivotinju u zivotu video nisam...kad tad nisam poginuo - nikad necu . Elem, tad sam naucio da vozim bez ruku , sedeci na zadnjem delu sedista , na suvozacevo mesto. Dole niz banjicu...sa vma se vracao kuci. Pamticu dok sam ziv
  8. Evo jos jedne .. Jes vestacka , ali istinita !!!
  9. ima jedan fiat 500 ... #samokazem #unosimrovca
  10. ciji je ovo moped , nisam ispratio ?
  11. ja sam imao saradnju prosle godine sa Culetom. covek je doktor , bar za svoju konkurenciju , trio motors i motoring. ne znam da li si ikada zvao i trazio nesto u motoringu , i kakva im je politika za narucivanje delova , ja evo , ne znam kako ti ljudi posluju uopste s onakvim stavom. ali , nisu tema. kao sto rekoh , imao sam neko "ceskanje" u saobracaju , naravno , nisam bio kriv pa se iskurcio i oterao motor kod Culeta u ovlasceni , jer je tamo i kupljen. motor je dobio sve novo , iz kawe oridjidji , i sve je bilo gotovo za mesec dana. kako su iz osiguranja isplatili Culetu iznos ,tog dana me je zvao da dodjem i preuzmem motor. veoma pozitivno iskustvo. druga stvar , aku za GTR je jako tesko naci...zapravo , da nazovemo stvari pravim imenom , ne moze se naci u Srbiji. da da , dobro si procitao - ne postoji ! ta jacina u toj dimenziji - nema. jedini ko moze da ga nabavi - Cule. jes dranje , ali posle okrenutih milion telefona za aku - jedini koji ga ima - Cule. tako da , od mene za ovog dobrog coveka - sve preporuke. po preuzimanju motora , isli na pice , upoznao me s majstorom koji je radio motor... dakle , tata
  12. sad se kupuju letnje gume , sunce li mu sunasko
  13. sve to jedan narod bre ! ajde ajde s tim klipovima , ide zima , treba se gleda nesto... izmedju ostalog nordkap je nesto sto mi je zelja , i sto ce se desiti u nekoj buducnosti, pa ovakvih klipova i tema nikad dosta PS- mala sugestija. pisi prenocista , troskove i to...
  14. Jel iz Leskovca ?
  15. za koliko su ga na kraju dali ? veoma se mislim vec duze vreme
  16. @Tumbe je burazer , nece se naljuti
  17. Lepo su ispravili ram , s obzirom na onaj udes sto je bio ... Alal im vera...
  18. Posedovao, vozio ! Taj motor nema konkurenciju kako ide i kako koci ! Veliki hendikep sto nema fabricke kofere...skupi su kao jaja od prepelice , a sa bilo kojim drugim je ono , bzv... Fabricki top case ima plivajucu plocu radi sprecavanja voblinga itd
  19. To je vec level up... Drugi razred Ili bolje da roknem 0w-60 u agregat i ne gledam u termometar nikad ?
  20. Slika kod koje se najčešće greši ili ogrešno tumači... Kada dijagram u uputstvu pokaže da je 10W-30 „do 30°C“, to ne znači da je na 35 ili 40 stepeni to ulje odjednom nebezbedno ili „pretanko“. To „30°C“ nije granica rada motora, već konzervativna granica spoljne temperature koju je proizvođač nacrtao na grafikonu. Motor i ulje ne rade na spoljašnjoj temperaturi, već na radnoj temperaturi motora (ulje je tada oko 90–110°C). Drugi broj u oznaci (30) odnosi se upravo na tu radnu temperaturu, ne na vazduh napolju. Ako bi 10W-30 zaista bilo neupotrebljivo na +40°C spolja, ogromna količina Hondinih motora bi stradala čim izađu iz garaže leti – što se očigledno ne dešava.
  21. Ima tu delimično tačnih stvari, ali je zaključak pogrešno izveden. Naravno da temperatura okoline ima uticaj na izbor ulja i da proizvođači razmišljaju o klimatskim zonama, ali nije tačno da „naravno ne treba sipati ono što je Honda preporučila“. Honda ne piše viskozitet napamet niti za jednu konkretnu državu, već testira motor u širokom rasponu uslova, uključujući visoke temperature i velika opterećenja. Ako u uputstvu stoji 10W-30, to znači da je to ulje predviđeno da pravilno radi u definisanom temperaturnom opsegu, a ne da je rezervisano samo za hladnu klimu. Česta je zabluda da čim je preko 30 stepeni mora gušće ulje. Kod modernih motora to često pravi više štete nego koristi, jer su tolerancije male, uljni kanali uski, a protok ulja jednako bitan kao i njegova debljina. Gušće ulje sporije stiže gde treba, može smanjiti protok i podići radnu temperaturu motora. Zato više ne važi pravilo „gušće je sigurnije“, to je ostalo iz vremena starijih konstrukcija. Postoje situacije kada odstupanje od fabričke preporuke ima smisla – ekstremna vožnja, stalno visoki obrtaji, ozbiljna potrošnja ulja, istrošen ili modifikovan motor – ali to su posebni slučajevi, ne normalna vožnja po Srbiji. U regularnim uslovima, sa ispravnim motorom i kvalitetnim uljem, fabrička preporuka je ubedljivo najsigurniji izbor. Proizvođač je te stvari već uzeo u obzir, a menjanje viskoznosti „na osećaj“ često napravi veći problem nego što ga reši.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja