Jump to content

Moto Zajednica

PICASOO MZ

Članovi
  • Broj tema i poruka

    3121
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: PICASOO MZ

  1. Izvini Bole ali nisam mogao da odolim... ;D P.S.Mogao si ovu fotku a posaljes u takmicenju na temu "Lica"...?!
  2. Da se nadovezem samo na temu vezanu za stariji tip Wartburg-a, odnosno Wartburg typ 353 de luxe sa trocilindricnim dvotaktnim motorom, koji nije imao masinsko kocenje, bas uz pomoc tzv. "iber-laufa" ili kao sto rece Pantah "fraj-laufa" sve zavisi kako koji majstor to naziva. To se regulisalo uz pomoc sajle koja je non stop bila zategnuta i koja stoji ispod volana. Kad je zategnuta "iber-lauf" je ukljucen i Wartburg nema masinskog kocenja, kada je rucica spustena odnosno sajla opustena tada je bilo masinskog kocenja ali je radilo kao sadasnji ABS samo sto su trzaji bili i vise nego ocigledni... Sto se MZ-a tice, kao sto rece Lisac, na duzim nizbrdicama je obaevzno povremeno stiskanje kvacila i turiranje kako bi se motor podmazao... E sad' posto je Wartbur odavno otisao u legendu, trenutno vozim Nissan Primer-u 2.0 automatic koja ima masinsko kocenje samo u modu 1, 2 brzine i R (rikverc-reverse). u D (drive) modu masinskog kocenja nema!! Doduse kada se iskljuci mod "Overdrive" pojavljuje se blazi otpor na nizbrdicama i kada je u D modu...
  3. ...a jos kada su u grupi sve MZ-ejci, ihhhahahaj miline!!
  4. PICASOO MZ

    JawaMania

    Svaka cast momci...Jaworke su Vam k'o devojke samo napred !!
  5. Finansijske turbulencije i obaveze na poslu (citaj: Gazdino raspolozenje)mi ne daju da se sada izjasnjavam jer jos uvek nista ne znam...! Ukoliko idem-idem, a ukoliko ne idem mislim da jedna osoba + - nista nece promeniti samu organizaciju!! Dakle za mene nista nije sigurno, ako se vidimo-vidimo... :-\
  6. Evo ti ovde slike difuzora(http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17238.240) - filter vazduha od starog Ardie-a 250 ccm Ja bih ti savetovao ako vec moras da kupujes da kupis citav karburator!!
  7. Very nice Jesi radio nesto u PS ?
  8. Poslom sam obilazio neka sela u svilajnackoj i despotovackoj opstini...Spojio lepo i korisno ;D (vise na: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=35579.new#new)
  9. Meni je sa 3.9-4.2 l povecao potrosnju na 5-5.5l... Razlog je sto sam klasican filter vazduha i kuciste zamenio difuzorom... Jes' da trosi, al' sto ideeeeeeeeeeee
  10. U nedelju pri temperaturi od 28 stepeni sam poslom morao do jednog sela u Gornjoj Resavi, opstina Despotovac...mada je selo blize Kucevu nego Despotovcu. Naime, za potrebe jednih beogradskih novina sam trazio jednog interesantnog coveka da sa njim napravim pricu... E sad' do njega se dolazi nasipanim putevima koji vode kroz polja i njive, pa jednim delom pored reke Resave, pa malo po brdima... Eto sklopih lepo i korisno, pomesah posao i zadovoljstvo... ;D ;D Put koji se nalazi na tromedji izmedju Svilajnacke, Despotovacke i Petrovacke (na Mlavi) opstine Pogled na Gornju Resavu-Beljanicki masiv Kako sam saznao, ovaj most je napravljen pred sam pocetak Drugog svetskog rata... Sa brega na izlazu iz sela Roanda (opstina Svilajnac) pogled puca na Donju Resavu i... ...Gornju Resavu Crkva u selu Roanda. Crkva se nalazi na ulazu u selo iz pravca puta Svilajnac- Despotovac, i to na vrh brega sa koga se spusta u selo.
  11. Uuuuuuuu ekstra BMW... Mali of: Sta je sa rezervoarom, jel' iscukan ili ...?
  12. PICASOO MZ

    JawaMania

    Mnogo ubavo motorce...veoma pedantno odradjeno bez suvisnih delova!!
  13. Koliko ja ovde vidim niko nije komentarisao vlasnika a kamoli da ga je uvredio...!! Makica je dala svoje misljenje o ceni motorcikla... Da je mnogo-mnogo je...Ovo je moje misljenje!!!!!!!!!!!!
  14. ...eh sto ja nemam takvu babu
  15. Leeeeepa fotka, bas lepa...
  16. PICASOO MZ

    JawaMania

    :o :o Cekaj jel' ovo fabricko ili custom?? Rezervoar je koliko ja vidim od neke starije Jawe, ali je legao kao du*e na nosu... Sedista su super... Odlicno izgleda i deluje mi udobno...! Ima kao i poslednja serija ETZ-a pumpu za ulje... Ovo super izgleda!! 2 lord_oblivion Jesi pricao sa vlasnikom ili...? Ako znas daj jos neke detalje...!?
  17. Plava zica kod mene (MZ TS 250/1) je zica ler-a odnosno kada je menjac u neutralnom stepenu prenosa Na spojnici - klemi ispod sedista imas snop koji dolazi iz fara, snop koji dolazi od zadnje svetlosne grupe i snop koji dolazi iz masine odnosno od diname-alternatora i ler prekidaca... Ako nisu zice promenjene (promenjena boja) onda je prosto... Na klemi ih povezujes po boji...odnosno boja na boju!! Ta plava zica ne bi trebalo da ima veze sa kontakt bravom, glavna zica za bravu ti je crvena koja ide od ispod sedista...Mislim da ti je riknula kontakt brava, ali najbolje bi bilo da se Joska javi!!
  18. Koja je ovo kaciga? Ide li uz nju i kozna maska za nos i usta?
  19. PICASOO MZ

    MZ Caffe

    Valja nam po nekada poslusati i starije Makice svaka cast na imenu... Super je!! "Nekada davno svi konji u selu su se zvali jednolicno Sarac, Cvetko i sl., sem onih koji su bili voljeni od svojih vlasnika oni su imali specificna imena. Na osnovu imena si tacno znao koji gazda voli svoga konja, a ko konja koristi samo za rad..." Ovo je deo teksta iz jedne reportaze koju sam pisao pre 5-6 godina. Ovo je, meni u pero izrekao jedan nas poznati akademik, poreklom iz Svilajnca.
  20. Takodje...!
  21. Ova sa dugom eksp. je super...!
  22. ...ali je zato tvoja pozicija do 00 ekstra!!
  23. Kao gvozdje na kilo...! :D
  24. PICASOO MZ

    JawaMania

    Jawarosi uzivajte
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja