Jump to content

Moto Zajednica

zokkac

Članovi
  • Broj tema i poruka

    90
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: zokkac

  1. Sale, hvala na odgovoru, primljeno k'znanju! Bas sam se pitao i kakva je varijanta da npr. ako bih isao motorom, i kupim kofere, da sa montiranim potonjim obavim proceduru ok VAT-a. Dobro je sada da znam da to nije dobra ideja ako hocu nazad VAT..
  2. Hvala prikane, ja sam inace pokusao da iskopam neki info o tome ovde na forumu, bas sam bio uporan, ali nigde nisam nista nasao, ne ynam da li sam ipak nesto preskocio...
  3. Pozdrav svima! Uskoro treba da idem u Sloveniju, pa bih nesto usput pazario u Ljubljanskom TC Motoshop-u, te me interesuje procedura oko povracaja PDV-a (VAT/TaxFree) na slovenačkoj granici. Trebao bih biti oslobođen poreza u visini od 20%, pa me interesuje da li ću na granici dobiti povrćaj u tom ili nekom drugom procentu. Molim nekoga ko ima iskustva da mi kaže nešto o tome, ili još nešto ako je potrebno da znam, nije na odmet da celu kalkulaciju unapred znam. Hvala puno unapred!
  4. Pozdrav, drugari, Isti model kacige, od iste firme, na ovogodisnjem sajmu alutomobila, sa popustom od 20% za 23800din. Evo koristim je vec mesec dana, mogu reci sve isto sto je rekao i Djunta. Imam obim glave 58cm, uzeo sam L velicinu, kao salivena mi je. Kada sam je kupio, nosio sam je par puta po pola sata na glavi, u stanu, cisto da vidim kako ce mi leci, da li cu imati nekih bolova ili sl. Jeste maaaalo zuljala na pocetku, ali kasnije je svaki osecaj zuljanja i stezanja bio potpuno nestao. Pri brzini oko 150km/h jeste malo bucna zbog poluge za spustanje naocara i mehanizma vizira, ali to je standardna cena flip-up kacige, pri duzim voznjama se sasvim solidno to moze resiti cepovima za usi, ako nekome bas jako smeta. N90 zaista uopste ne magli, pinlock je sa silikonskim minijaturnim dihtungom koji odvaja pinlok od vizira, tako da nema grebanja kao na serijama starije proizvodnje. Dodaci poput N-Com-a su zaista skupi, 180€, a pre toga treba imati osnovni set koji kosta cca 60€. Ko voli da parla za vreme voznje, i smatra da mu je to definitivno potrebno, drugacije ne moze, cena je upravo navedena. Apostoje i kineske, jeftinije varijante... Slazem se da u tom rangu cena nije bas veliki izbor (Nolan N90, Caberg Sintesi, Airoh, HJC...). Treba u svakom slucaju probati kacigu kada se ista kupuje, u ruci i na glavi sasvim drugacije deluje nego na bilo kojoj slici. Recenzije i review uvek treba uzeti u obzir, ali finalni zakljucak je individualan, isto kao i sa motorima i zenama
  5. Hvala Doktore, jos jedno misljenje vise, primljeno k' znanju.
  6. Uh, uh, ni da su dzabe, takvi mi ne igraju ulogu, ni prakticno ni u mislima. No prob sto si"u off-u", Tomerc, nisam ni znao za takve kofere do sada, hvala na odgovoru anyway!
  7. Hvala Dane, prvi si odgovorio, red je da uzvratim
  8. Pozdrav svima! Imam stari GIVI Maxia top case 52l, i do sada nisam razmisljao o kupovini bocnih kofera, ali evo poceo sam . Nisam imao prilike, nazalost, da probam ni GIVI E41a ni KAPPA K40, samo sam citao zilion postaova i sve zivo na internetu o oba. Kazu da E41 ima kvalitetniju plastiku. GIVI E41 je kod nas 370€, mogu ga dobiti iz Italije za oko 280€. KAPPA K40 moze kod nas da se kupi, ako uzmem u obzir pominjanih 5% popusta za clanove foruma, za cca 220€. Molim sve koji imaju iskustva da mi sugerisu isplate li se GIVI E41 za tih 60€ vise, i sto je najvaznije, razliku u kvalitetu, i ceni. Hvala svima puno unapred!
  9. Zdravo svima! Ovde sam registrovan mozda jedno dva meseca, nazalost nisam pazljivo pregledao sve opcije te se nisam ranije predstavio. Nisam neki "motoras", imao sam scoter Peugeot JetForce 125, a sada staru Aprila Pegaso 650 Cube, godiste 1998, nabavio sam je radi zelje da pocnem malo ozbiljnije da se vozam po zemlji i van, koliko budzet vec bude dozvoljavao, a nadam se nekom boljem (i novijem) motoru za godinu dve. Najvise sam citao sekcije o opremi i "uradi sam", a nezaobilazni su mi i putopisi. Odusevljen sam kakav friendly odnos ljudi ovde imaju medju sobom i ogromnu zelju da svako nekome nesto pomogne, objasni. Procitao sam gomilu dobrih postova o svemu i svacemu sto me je zanimalo, jako puno novih stvari sam saznao i naucio, i voleo bih da bude prilike da i ja na bilo koji nacim ovde nekome budem o koristi. Intoducing je mozda malo duzi, mozda sam svasta rekao, ali to potkrepljujem full pozitivnom reakcijom prema ovom forumu. Cheers!
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja