-
Broj tema i poruka
90 -
Pridružio se
-
Posetio poslednji put
Tip Sadržaja
Profili
Forumi
Galerija slika
Kalendar
Articles
Sve što je postavio član: zokkac
-
Prodajem novu moto jaknu, veličina M, ekvivalentna visina 172cm - 178cm normalne telesne građe. materijal spolja: CORDURA®, 100% poliamide (najlon) materijal unutra (postava, fiksna): 100% poliamid (najlon) reflektujuća ScotchTM® traka oko grudnog dela integrisani protektori (mogu se ukloniti) na laktovima i ramenima zatezni kaiš za struk dva gornja džepa dva donja džepa jedan unujtrašnji džep zakopčavanje jakne: zip + čičak traka + dugmad zatezanje ranfle rukava: čičak traka vodoodbojna (provereno na drugoj jakni, npr. ne propušta ni jednu jedinu kap pod jakim tušem ni za 20min.)tel: 063/555-480 SLIKE SLIKE (SLIDESHOW) CENA: 60€
-
Prodato. Moze zakljucavanje teme
-
Drugari, Samo da se javim da sam dosao iz Grcke pre nedelju dana, presao sam 2500km sa pomenutom gumom, jedino sam kao novu stavio unutrasnju, samo na zadnji tocak, i evo, vratio sam se u NS presavsi oko 2500km, iskljucivo po asfaltu, maaaaalo offroad, temperature vazduha su bile velike, ja 95kg, krcati bocni koferi E41 i top-case E55, pritisak u gumama je bio za 0.1 bar manji kada sam se vratio (12 dana voznje, 2500km), te su gume sve to odlicno izdrzale, tj. ne vidim skoro nikakvu promenu na njima!
-
b2man, Samo ti to pazari, i miran si, neces pogresiti, samo ako uzmes sator, obavezno uzmi i podlogu za njega (za Rock 32), kosta oko 2000din, to ti je dodatna izolacija izmedju satora i zemlje protiv habanja satora npr.
-
Cuo sam se sa njime telefonom, objasnio mi je jos bolje sve sto je ovde receno. Ostaje da mu javim kako motor "ide", verujem(o) da je ipak potrebno da ga on malo "pregleda", nije nista hitno, garantuje da ce biti sredjen do j...a Covek me je VEOMA prijatno iznenadio svojom ljubaznoscu, nema veze, to su noramalne stvari, time samo potvrdjujem ono sto je PLAVOBELI rekao, definitivno!
-
Peco, cini mi se da si podvukao liniju na pricu, niti ja imam vise pitanja, niti da mi nesto nije jasno, a smirio si i prasinu oko mojih neudomica da li je neko nesto rekao a da nije tacno. Nista, kao sto rekoh, samo da se dohvatim radionice pa da rasrafim tu starudiju, to nece biti problem nikakav, samo sam hteo da se dooobro informisem o svemu ovde ako vec mogu, da ne postavljam nikakva pitanja dok je pacijent pod skalperom... Prijatno vece svima, ako je ovo sve (cini mi se da jest), cujemo se uskoro - sa rezimeom! Cheers!
-
Nisam misli na to... oko crta... vec na ono o javljanju ljudi koji hoce... a ne znaju... Nemojte da rasturim taj karb, da ga otvorim i ne namestim, ja usred noci u tudjoj radionici, bez ikakve pomoci osim ove koju sam ovde procitao, a treba da palim u Grcku dan-dva posle toga... Btw, ovde u NS pojma nemam kome da se obratim oko toga, a i da znam, verujem da ne bi uradio nista bolje od mene, plus sto ne da bih dobi samar vec samarcinu po novcaniku tamo gde bi mi neko nesto uradi na motoru. Eto, pitam Bokilija da mi on to uradi i kaze posto, on me totatlno izignorisao i dvaput mi pojasnio postupak. To od novosadjana (uglavnom) tesko da mogu doziveti...
-
Bokili, ceo dan sam cekao da se javis! Sada mi je ipak sve jos malo jasnije, naravno da znam sta su klapna, iglica, telo karba i lonce, samo cela prica ce biti mnogo jasnija kada se tokom sledecih dana upustim u taj posao, samo da obezbedim radni prostor. Za sada bih te pitao, ako nije probelm da mi i na to odgovoris, da li srafic izmedju dva karba, kao sto je Peca pomenuo, sluzi za to stelovanje smese, i kad kazes 2 do 2.5 kruga, podrazumeva li se da ga "zavrnem" na levo "na nulu", pa udesno odvrcem 2-2.5 kruga? I najvaznije: Da li prilikom otvaranja onoh gornjih poklopaca karba, da bih dosao do iglica, moze nesto da "ispadne" ili "iskoci", pa da posle ne znam gde je bilo ili kako je stojalo? Ili vrtenjem tg srafica za stelovanje, da li i tu nesto moze da se odvrne pa da ispadne ili sl? Eto toliko, sada cekam da mi i to kazes pa da (nadam se) zaokruzim celu pricu.
-
Kako su mi ovde na forumu mnogi dobri likovi, pa ja ne stignem ni da porazmislim o problemima koji me muce, i o kojima pricam ovde, a vec dobijem toliko dobrih, i pre svega brzih odgovora, svaka Vam cast, svima, vrh! Bokili, izgleda mi da u tome sto govoris ima smisla, posebno zato sto sam tokom veceri cuo za tebe od jednog prijatelja iz NS, kaze ima neki tip u Sviljancu koji je haos dobar za karbove. Pretpostavljam da je o tebi rec Cuj, sve sto si rekao ne deluje mi komplikovano, jedino sto nikada nisam imao takav karb kao mehaniku u rukama, pa mi namestanje leptira na pola rupe (leptir znam sta je, za rupu ne) i vagres crevo nisu bas najjasniji pojmovi(upravo citam sta je vagres). Bokili, ako ja tokom sledece nedelje krenem put Grcke motorom, do tada mi nije frka, da li bih ja mogao mozda svratiti do tebe na tih 45 minuta da mi ti to obavis, naravno ako bude mogucnosti za to, kao i prostora za danak u mom budzetu?
-
Hah, nesto mi se cini da mi je sada sve jasno, ostaje samo da makinu malo raskomotim pa da bacim oko na sve pomenuto. Eto, ako se upustim u izradu skalamerije a-la-creva-oblika-U-i-slavine-za-akvarijum, cu da postujem ovde sta sam uradio i kako je sve to izgledalo, i naravno, nadam se da su tvojih par odgovora zaista ono sto treba da znam. Hvala ti puno, btw.
-
Peco, znaci taj vijak na slici 3 je za stelovanje balansa? Nema dva srafa, pa malo jedan / malo drugi, sto bi rekli, samo ovaj, tako? A vakum dizne na koje kacim creva... treba da ih ima dve? Da li bi na njih trebalo vec nesto da je nakaceno, neka creva, cepovi, nazalost nikakve slike nisam uspeo da iskopam da bih video gde bi se to moglo nalaziti...
-
Dragi prijatelji, Da li mi neko moze pomoci u vidu sugestija gde sta da prikljucim i kojim srafovina sta da podesavam na karburatoru moje Aprilia Pegaso Cube 1998 radi sinhronizacije (karburator Mikuni BST33), motor mi trosi po gradskoj voznji oko 8.5l/100km! Slike karburatora u prilogu, valda se vidi ono sto treba da se vidi da bi ste mi objasnili. Oni koji su mi ga doterali otvarali su ga, cistili, menjali membrane, ali nije nastelovan, garant mu je potrebna sinhronizacija. Sve ja ovo mogu sam da napravim i uradim, samo bih zeleo da ne rastavljam pola motora a da ne znam gde sata da prikljucim od tih creva, npr. Hvala puno unapred
-
Bajone, hvala ti na odgovoru, bio je kratak i savrseno jasan! E sad, probacu ja da se pozabavim sinhronizacijom karbova, a ako ne uspe, cu sta sumnjam, onda cu da porazmislim o pravim majstorima (sto ne znaci da ja nisam,. retko sta ne popravim )
-
Dragi prijatelji, Evo hteo bih da se informisem malo oko toga kolika je potrosnja Aprilie Pegaso Cube, moj potrosi 22l na oko 280km gradske voznje, a na otvorenom putu za sada jos ne znam, ne mogu ni da pretpostavim. Dobro bi mo dosle Vase informacije o potrosnji (normalnoj ili nenormalnoj , kao i da li bi se sinhronizacijom karbova nesto resilo, ako bi, onda i oko toga treba da se nakako informisem kako to da uradim, postoje razni postovi i videos oko toga, valda bih nasao pravo resenje. Hvala svima unapred!
-
Prodajem kisni moto-kombinezon, detaljan izgled je na prilozenim slikama, na prvoj j su oznacene sve dimenzije i tezina, naznacena velicina S na pakovanju je nemerodavna. Moja devojka ima 168cm, odlicno joj stoji, cak joj je malo velik, zato sam naveo da odgovara onima sa visinom 168cm do 172cm (koliko je visoka jos jedna osoba koja ga je probala). Podrazumeva sa da su pomenute osobe koje su ga probale na sebi imale panatalone i jaknu. Cena : 30€ Tel: 063/555-480
-
b2man, Mozete stati vi dvometrasi, realne dimenzije satora su: sirina=177cm, duzina=226cm, visina=114cm Naravno, manje vam mesta ostaje za stvari iznad glave ili ispod nogu, sa strane je OK ako ste dvoje u njemu, onda je zaista fino prostran, nije tesan, a ni prevelik.
-
Slovenačka granica, procedura za VAT?
zokkac je odgovorio članu zokkac u Moto prodavnice u inostranstvu
Mario Marko, DEFINITIVNO moze bilo ko drugi da ti podigne taj novac - njima u prodavnici je vazno samo da dobiju overenu dokumentaciju, a ona opet je mogla biti overena samo na ime kupca, tj. na onoga ciji su podaci iz pasosa na papirima, a tvoji jesu. -
Sve jasno kao dan, hvala ti puno na vremenu i odgovorima, hvala puno i svima ostalima, cuo sam skoro sve sto me je zanimalo, dosta toga novog sam saznao i naucio moram priznati, haos. Prijatan vikend, drugari, cujemo se...
-
Bobane, ako mozes i na ovo da mi odgovoris, onda sam saznao sve sto mi treba: spoljasnju gumu trazim pominjuci koje su mi dimenzije spoljasnjih, tako, one nemaju neku svoju dimeznionalnu oznaku,?
-
Prijatelju, hvala i tebi za info, cu verovatno das e raspitam kod coveka sta moze uciniti. Naravno, samo da se skontam hocu li skoro ili kasnije menjati gume, nesto mi se cini da cu ipak jos malo pricekati. Jos nesto, sve me vec sramota da pitam, a tice se unutrasnje gume, da li njen brend nije toliko polemican, tj. preporuka ja za kao spoljsnju Anakee, Metzeler, a unutrasnja?
-
Zextreme, Bobane, Mislim da je link koji je postovao Zextreme sa gumama u Sloveniji top-naj price koju sam ikada video ovde, ne treba razmisljati vise o bilo cemu drugom, samo treba skontati shemu kako da put do tamo, makar samo zbog guma, bude najpovoljniji i najisplatljiviji, a kupovina istih po tim cenama tamo je smejurija, a ovde - za plakanje. No, kako kome, i za koga, naravno.
-
Slaninar, Znaci, pazar Metzeler-a ovde je OK varijanta sto se tice cena? Mozes li mi reci gde bi to moglo da se kupi, cisto da znam?
-
Halo Drzigorius, Bravo na tako lepom postu, prikane, znas, mislim da je svakom normalnom coveku dobra stvar da cuje neko misljenje pride, a i iskustvo, kontam sta si sve rekao, malo sam sklopio neke kockice na koje, zbog nedostatka iskustva bas nisam obracao paznju. Za sada se sve svodi na to da: ako zelim dobru gumu, da "ne razmisljamo o njoj", onda da se iskesim za Anakee, u protivnom, postoje jeftiniji rivali, radice posao, necu crci ni ja a ni te gume, ali... verovatno se zna koja ce najbolje "raditi" posao. Druga stvar, bar sto se ove moje stare tice, jeste da ili progutam knedlu i pazim na nju do Grcke i nazad, uz obavezno nosenje rezervne prednje i zadnje (ponavljam, prednja je u odlicnom stanju, kao nova, takodje Anakee, nema potrebe da postujem slike), ili da nabavljam novu, zbog koje bih po ko zna koji put probio budzet za put, od planiranih soma za put ostalo mi je skoro samo pola, za benzin, kampovanje, najjeftiniju klopu i vodu bice valda dovoljno (posto pola vremena trebalo bi da provedem na planinama, hiking / trekking, nema tamo na sta da se trose pare)...
-
Hah. Sada su stvari jos jasnije, zahvaljujuci svima vama sjajnim ljudima na forumu. Za Anakee ovde mi je - previse para, ajde da je motor od 5000€, a ne od <2000€ kao sto jeste. Znam da se to tako ne gleda, ali... Zextreme mi je u PM objasnio da je papreno platio nove gume i njihovu zamenu u Grckoj, mnogo vise nego same Anakee ovde u Srbiji. A kaze da se iste mogu naci povoljno u Sloveniji, u koju idem - u nedelju uvece! U Ljubljanu. A vracam se u ponedeljak. Eh, da znam ljude ovde, pa bar da nekom nesto donosem po ceni odatle, da "zaradim" samo na popustu ili VAT-u, pa bih nekako jos i skrpio za gume. Ovako, moracu razmisjlati za gore pomenute one jeftinije, Znam ja da su Anakee - zakon za enduro. Kao i Metzeler Tourance, npr. Za Conti Escape nisam nista znao, samo mi je lik sa sajma u BG (novosadjanin) nudio da ih ima. Odoh na tracanje 12-tak km, vracam se oko 1h, pa citam da li ste mi nesto novo napisali
