Jump to content

Moto Zajednica

Sta uzeti (saveti)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Sta uzeti od ovih motora.Imam 18 godina i solidnog iskustva.Posle Honda VF500F,Yamaha tzr125,Sprint Explorer 150,Apolo 250 hocu da uzmem nesto vece i jace.Razmisljam izmedju 3 motora,koja mogu po mogucnostima da uzmem.Imam 65 kilograma.

 

Yamaha FZR 1000 Genisis.Motor je 1989 godiste.Potrebno zameniti gume za sledecu sezonu i neki put izbacuje iz druge brzine.

 

Gilera Nordwest 600.Motor je 1996 godiste.Nije prva boja.Lepo povlaci.Potrebno ulaganje akomulator.Motor ima strane papire.Carina nije skupa,bar toliko vlasnik kaze.

 

Kawasaki ZZR 600.Motor je 1994 godiste.U Extra stanju sto se tice izgleda i samog motora.Potrebno je samo registrovati motor.Na motoru uradjen mali servis.

 

 

 

 

Sve ove motore isplacujem na rate.Mogu da biram ta tri.Ta tri sam dobio u ponudi.Nzm koji da uzmem.Bitno mi je vase misljenje!

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Tog FZRa bi preskočio, vozio sam najmlađu varijantu koja ideee, zemlju ne dovata, ali to je napucani motor koji je dobrih godina nakupio, a ispadanje iz druge ti govori da nije ni čuvan, tako da ako si od Apola odustao zbog kvara od 100e, zbog ovoga ćeš da se rokneš samo od troškova redovnog održavanja

 

Gilera Nordwest je malo rjeđi motor, ono malo što znam o njemu nisam čuo da ima nekih velikih nedostataka, ali se proizvodio 91-93, kako je taj 96to nemam pojma, moguće da baš zato i nije ocarinjen.

 

ZZR600 je poznat po problemu iskakanja iz druge brzine, ako to nije slučaj kod tog primjerka onda je možda stvarno u ekstra stanju što se tiče mašine, ako je tako onda bi ti on možda bio najbolji izbor od ta tri.

 

Ovo je moje lično mišljenje na osnovu opisa koje si dao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

slazem se kolegom iznad

 

jedino bih dodao da je zzr jos poznat i po tome da im masine malo cesce prolupaju nego kod ostalih proizvodjaca tih godina proizvodnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Fzr zaobidji, ta druga izbacuje od tochkiranja (tako je meni recheno kad sam hteo da uzmem motor sa manom) znachi nije ga shtedio a pitanje je kako ga odrzhavao

takodje se slazhem za norwesta, redak motor i imao je neke kobne mane.

ZZR deluje kao najbolji izbor, ako nije drapan i bio je odrzhavan kako treba potrajache taj motor.

 

za zzr-a problem sa drugom je koshtao od 250-350E, mashina na pola, viljushka i zupchanik da se zamene + ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Nemam A2.Nebih da polazem jos za motor.FZR je najeftiniji od svih.Druga izbacuje (nekad),to bi moglo da se sredi.Da je skupo odrzavanje,to jeste.Sto se tice ZZR600.Taj motor je bas ocuvan.Vozio ga neki stariji covek.I koristio ga za dalji put (predpostavljam posto ima kofere i stariji je covek).Sto se tice Gilere,ona je presla samo 13000 (pravih).Al opet ne znam sta da radim.Cekam jos ljudi,da cujem njihovo misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ti imaš 17 godina !!! Molim te, molim te skloni se od tih motora. Kolko god da dobro vladaš motorima, iskustvo u saobraćaju ne može da se nauči !!! To se stiče vremenom, zato se i zove iskustvo...

Drugo, stari motori sa puno konjskih snaga, teško da su dobro očuvani ! Baš zato što imaju puno konja i vrte se na velikim obrtajima ! Imaćeš samo glavobolje... 1zdravo.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Ti imaš 17 godina !!! Molim te, molim te skloni se od tih motora. Kolko god da dobro vladaš motorima, iskustvo u saobraćaju ne može da se nauči !!! To se stiče vremenom, zato se i zove iskustvo...

Drugo, stari motori sa puno konjskih snaga, teško da su dobro očuvani ! Baš zato što imaju puno konja i vrte se na velikim obrtajima ! Imaćeš samo glavobolje... 1zdravo.gif

 

18 godina!!! :D

 

Agregat je u odlicnom stanju,ali samo taj menjac sto izbacuje iz druge.Mislim redje se desava.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ti imaš 17 godina !!! Molim te, molim te skloni se od tih motora. Kolko god da dobro vladaš motorima, iskustvo u saobraćaju ne može da se nauči !!! To se stiče vremenom, zato se i zove iskustvo...

Drugo, stari motori sa puno konjskih snaga, teško da su dobro očuvani ! Baš zato što imaju puno konja i vrte se na velikim obrtajima ! Imaćeš samo glavobolje... 1zdravo.gif

 

18 godina!!! :D

 

Agregat je u odlicnom stanju,ali samo taj menjac sto izbacuje iz druge.Mislim redje se desava.

to redje je samo pitanje vremena kad che postati stalno, a onda chesh da istresesh lepu sumu kesha da bi to sredio.. vidi se iz aviona da bi ti litru medj noge al misli tom glavom.

 

a ovo shto ima 18god, vishe to ne fermam, ima glavu, ima bar neshto mozga u njoj, pa valjda mu je jasno da je manje od sekunde zhiv ili mrtav.

nechu vishe da se nerviram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Izvini, ako će mo tačno imaš 17 god. i nepuna 2 meseca.1hmm.gif Osim ako nisi pogrešno upisao sopstveni datum rođenja u profilu ! Al što reče FJCharlie, ako ima malo mozga u toj glavi, poslušaćeš me !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1
<br />Ma pustite čoveka bar će napuni kvotu kod policajaca pa će nas malo manje da cimaju<br />
<br /><br /><br />

 

 

 

hahahah :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

1: Немаш дозволу и не планираш да полажеш.

2: Очигледно је да немаш пара чим купујеш мотор на рате.

3: То су стари мотори, прешли ко зна колико, издрндани су, а то се надовезује на ово друго, што значи да нећеш имати пара ни за поправке.

 

Мој глас иде да не купујеш ништа, лепо ти прво скупи паре за полагање, па после скупљај још за неки честит мотор, па се возај колико хоћеш, тј. колико пара будеш имао за гориво...

 

-Добронамеран савет. :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Zasto polagati za A2,kad bi vozio verovatno sporcki motor od 600 kubika,a za njega treba 21 godina (valjda).Pola motora bi isplatio odma,a ostatak na rate.Dok fzr mogu ceo odma da isplatim.Nego bi mogao ovako,a to bi brzo isplatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ajooj ти не знаш ни закон какав је сад, да би положио за спортски од 600сс мораш имати 24 године, или ако си претходно поседовао А2 категорију 2 године добијаш право да полажеш за пуну А, а то може бити већ са 20 година.

 

Ти немаш ни једну категорију, а нећеш ни да полажеш, мани се ти мотора, терај бицикло јефтиније је, безбедније, а не треба ти ни дозвола.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Teram ja i biciklu :DDD

 

Vozim bez dozvole.Sta da se radi.Pa eto ja kazem da mi dzabe sluzi dozvola ako vozim motor od 600 kubika.Sa A2 mogu da vozim Endura od 600 kubika.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Kako mislis dzabe ti je dozvola ako vozis "sporcki " motor od 600 ccm ? :zbunjen::stabre:

PS. Ako ti se ne daje 50-100 evra za popravku sadasnjeg motora , kako ces da das za veci , jaci i skuplji motor .

 

PS. Imam ja jednu biciklu na prodaju ako oces :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 488 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Teram ja i biciklu :DDD

 

Vozim bez dozvole.Sta da se radi.Pa eto ja kazem da mi dzabe sluzi dozvola ako vozim motor od 600 kubika.Sa A2 mogu da vozim Endura od 600 kubika.

 

 

 

Jos jedna usijama glava! :( Zelim ti sve naj bolje, mada, ja ti nikad nebi prodao motor, u tim godinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Yamaha R1

Teram ja i biciklu :DDD

 

Vozim bez dozvole.Sta da se radi.Pa eto ja kazem da mi dzabe sluzi dozvola ako vozim motor od 600 kubika.Sa A2 mogu da vozim Endura od 600 kubika.

 

 

 

Jos jedna usijama glava! :( Zelim ti sve naj bolje, mada, ja ti nikad nebi prodao motor, u tim godinama.

Ja vas ne kapiram.Kakve veze ima,ja sam punoletan.A i nisam ljubitelj brze voznje.Samo volim motore i gledam sta vozim!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Штаће ти 600сс ако ниси љубитељ брзе вожње, имаш 18 година, а понашаш се као да имаш 12....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

@PanuX - Brale nalupetao si se ovde pa ne znaš da staneš...(bez uvrede)

 

Ja isto imam 18 godina, motociklom sam prešao oko 10.000 km za 4 godine vožnje istih, od PSP-a na ovamo, i nikako ne smatram da je iko mojih godina sposoban da vozi motocikl od 100+ ks. Ne znam ni odakle ti novac, ja sam jedva nagrebao love da kupim sebi Majesty i ako ništa, bar ne tražim od mame i tate (sramota bi me i bilo) za gorivo nit za servis, toliko može sezonski sakupljač višanja i metlica da zaradi, mada ponekad instaliram i neki win za pare, povežem modem adsl itd....

 

Ti si možda dovoljno zreo da sa 18 godina upravljaš tako velikim motociklom, ja te ne pozanjem, mada sudeći po tvojim postovima do sada, ti si jedan mlad dečko željan jakog motora da ga na njemu vide, ne razumeš se u mehaniku naročito mnogo (ni ja), ne planiraš da čin vožnje sprovodiš legalno (da li uopšte znaš pravila saobraćaja????), i hoćeš da uzmeš dobar motor za malo keša.

 

Da ll u svojoj okolini imaš raoditelja da te uputi malo, ili nekog starijeg bajkera, kazne su velike, a ŽIVOT je još skuplji burazere.

Ako se ne varam pre godinu dana samo vozio si Sprint Explorer 150, odkud sad već na hiljadarku?

Dobronamerno i drugarski pišemo ovde, ako si dovoljno zreo da teraš tako nešto onda teraj šta god hoćeš.

Napisao si da imaš 65 kg, ako to nije suv mišić kao kod Brus Lija ja ne znam kako ćeš da održavaš da ne padne motocikl od 200 kg?

1neznam.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja