Jump to content

Moto Zajednica

Problem menjac cbr600 f3

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova

Pozdrav svima!!!!! Imam cbr-a F3 i negde u avgustu mesecu imao sam manji pad sa par ostecenja,sve se sredilo i ponovo vozim ali prilikom pada ostetio sam saltericu koju

smo ispravili bez problema medjutim desava mi se da prilikom saltanja iz nize u visu tj. 1-2-3-4-5-6 radi extra ali iz vise u nizu npr. 6-5 bez problema i onda iz 5-4 napravi se

neki prazan hod i dok (saltericu malo ne osamarim) nece da presalta,i sve tako do 2 brzine zakljucno sa N.Da li je problem u samoj salterici recimo ona polugica ili moze biti

u samom menjacu,motor radi odlicno ne ispada iz brzine i slicno pre pada nisam imao problem sa menjacem u principu nije strasno navikao sam na taj prazan hod ali ponekad

iritira i moram stalno da razmisljam o tome@jos jednom pozdrav za sve i nadam se da neko ima resenje za moj problem@

###zaboravio sam da dodam da sam sipao motul 15/50 sto se nadam da to ulje nije uzrok problema i zanima me postoji li neki

trik oko stelovanja NUT-a da li mora biti u odredjenoj brzini i slicno jer kako sam ga skinuo sa neutrala tako je i vracen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

Tesko da je do polugice ako si je vec ispravljao, mozda je pri padu blago nabio ili iskrivio osovinu na koju se kaci poluga I napravio unutra neko ostecenje...npr viljusku. verovatno ces morati da otvaras menjac ako zelis da resis problem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako si pri padu udario u osovinu(vratilo)koje ulazi u manjac, onda je moguce da si ostetio viljusku koja pokrece birac brzina, tj deo koji salta na nize. Delimicno se moze konstatovati i mozda popraviti kad se skine korpa kvacila, ako je to kvar naravno. Pogledaj i da osovina nije iskrivljena i proveri polozaj nutova salterice, da mu nisi skratio hod pri saltovanju u nizu brzinu.na osnovu onoga sto si rekao mislim da je to to. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Imas li druze neku ideju,moze li da bude opasno recimo da zaglavi menjac napravi neku blokadu i sl

meni se slicna stvar (bez krivljenja polugice) desavala sa mineralnim elfom 20-50 posle predjenih 1000-1500km (3-2 i 2-1)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Druze ima li neki trik za NUT mislim odredjena brzina i sl. jer bio je na N i vratio sam tako polugicu nista nisam stelovao

Ako si pri padu udario u osovinu(vratilo)koje ulazi u manjac, onda je moguce da si ostetio viljusku koja pokrece birac brzina, tj deo koji salta na nize. Delimicno se moze konstatovati i mozda popraviti kad se skine korpa kvacila, ako je to kvar naravno. Pogledaj i da osovina nije iskrivljena i proveri polozaj nutova salterice, da mu nisi skratio hod pri saltovanju u nizu brzinu.na osnovu onoga sto si rekao mislim da je to to. Pozz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

Imas li druze neku ideju,moze li da bude opasno recimo da zaglavi menjac napravi neku blokadu i sl

meni se slicna stvar (bez krivljenja polugice) desavala sa mineralnim elfom 20-50 posle predjenih 1000-1500km (3-2 i 2-1)

ne znam, ne verujem da moze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja