Jump to content

Moto Zajednica

California 2008

Recommended Posts

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Vec par meseci pokusavam da odem do Kalifornije da vidim i ja tu Kaliforniju i da se napokon upoznam sa G-dinom Motoholićem.  Na veliko insistiranje klijenta otputovao sam za LA odmah nakon doceka nove godine vec Prvog Januara.  Doticni G-din nije izdrzao vec me je sacekao na aerodromu i uz par komentara na vezanih za Zvezdin sal koji sam nosio (Motoholić je grobar) otisli smo na pice iako je vec bilo skoro 11 uvece.  Imao sam tj i dalje imam osecaj kao da Baneta znam godinama, razgovor je tekao sam od sebe, teme su smenjivale jedna drugu jer trebalo je puno toga ispricati jedan drugom.  Doduse ja sam malo vise pricao, oni koji me poznaju znaju o cemu govorim:  pricam bre kao navijen!  Dogovor je pao da se cujemo u narednih par dana kada ja budem znao kakav i koliki je moj boravak u Kaliforniji. 

 

Ponovo smo se sastali u Cetvrtak i zaglavili u jednom baru u Santa Moniki do kasno uvece i uz nisam neznam koliko piva i Banetove Coca Cole nastavili smo nase upoznavanje.  Dogovor je da se vidimo u Subotu i da ako nam vreme dozvoli odemo malo u neku voznju i da prespavam kod njega da se nebih vracao nazad u moj hotel.

 

Opis voznje i mesta gde smo bili cu ostaviti Motoholiću da napise i postavi slike a ja cu samo par kometara:

 

Prvo:

Zaljubio sam se u Kaliforniju, to je najbolja teritorija za voznju.  Dvadeset minuta van grada(LA) i vi ste u kanjonima (a ima ih milion) i nigde zive duse, divljina ti, motor i planine.  Za 75 milja videli smo samo dva auta.

 

Drugo:

Vozio sam NAJBOLJI motorcikl na svetu, BMW1200GSA!

Samo onaj ko nije provozao to cudo po kanjonima, po mokrom i blatnjavom putu moze reci nesto lose o tom bajku. Ljudi, puno sam trkalica vozio, vozio sam i GS-a, ali ga nikad nisam vozio po ovakvim putevima i moram priznati da sam vise nego odusevljen.  Taj motor se lakse upravlja od mojih Aprilija, a Aprilija je jako upravljiva.  Polukruzno je lakse napraviti na tom cudu nego na bilo kom R-u, a o grejacima ruku, GPS-u, udobnom polozaju, uopste necu komentarisati.  Jos da ubedim zenu i moj je! ???

 

I najvaznije:

 

Upoznao sam Baneta kome sam do groba duznik.  Covek je dosao na aerodrom da se upoznamo, ugostio me u svom stanu, dao mi svoje motore da vozim i proveo samnom vise vremena nego sa svojom devojkom.  Nadam se da je to samo pocetak prijateljstva jer ja nameravam ponovo u LA na par dana i jos voznje.

 

Hvala Branislave! Ajde sad postavi malo i slike i opisi ljudima gde si me vodio.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Zaljubio sam se u Kaliforniju

 

 

Pih, pa ti nemas pojma sa zivotom! Kako Kalifornija dobra kad se Svaba posle 12 godina odselio iz nje u Micigen?? Ah da....nije mu odgovaralo mesto i gajba u kojoj je ziveo.....a neeee, znam - okean mu je bio daleko!!!

 

4e3LX_svabaim6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

 

Zaljubio sam se u Kaliforniju

 

 

Pih, pa ti nemas pojma sa zivotom! Kako Kalifornija dobra kad se Svaba posle 12 godina odselio iz nje u Micigen?? Ah da....nije mu odgovaralo mesto i gajba u kojoj je ziveo.....a neeee, znam - okean mu je bio daleko!!!

 

404.jpg

 

ja ga tek sad nerazumem, ali otiao je on zbog para, vraticce se on kad tad, ono tamo je raj za motore.  Kakvi putevi, kakvi kanjoni, kakve ribe, ma sta da vam pricam sve same glumice, ma uzas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Evo 'vako...  Doš'o ovaj zvezdaš u Kaliforniju i don'o sa sobom kišu.  Čim je izašao iz aviona sa svojim groznim crveno-belim šalom, Bog se naljuti što mu na ovaj način skrnavi Kaliforniju, svetu Srpsku zemlju, i posla takav kijamet da sam pomislio da od vožnje motorom neće biti ništa.  No taman kad je posle nekoliko dana RSVMillenian završio posao zbog kojeg ga je firma poslala ovde, Bog se smilova i na jedan dan zavrnu česmu.  Taman.

 

Pita me devojka "A šta planirate da radite?".  Pa da se vozimo; sigurno nećemo u pozorište.  Elem, imali smo samo jedan dan na raspolaganju, a i olovno nebo je pretilo da svakog momenta napravi potop, tako da smo ostali u okolini Los Andjelesa.

 

Krenuli smo iz mog kraja krivudavim sporednim ulicama ka Beverli Hilsu (Beverly Hills) gde ova ekipa obitava:

 

241288739-L.jpg

 

Njih nismo našli, pa smo se spustili niz Sanset Bulever (Sunset Boulevard) do okeana.

 

241270732-M.jpg

RSV Millenian

 

Kad smo natankali motore, nastavili smo uz okean, Putem 1, na sever ka Malibuu.

 

241268927-M.jpg

RSVMillenian

 

241268991-M.jpg

RSVMillenian

 

Prohladno vreme nam nije pokvarilo uživanje, no uvek zeleno-plavi Malibu je ovoga dana bio ofarban u sivo.

 

241269130-M.jpg

 

Obratite pažnju na rukav:

 

241269174-M.jpg

RSVMillenian

 

F650GS ima toliko konjskih snaga i toliko je brz, da ga je RSVMillenian jedva savladjivao.  U jednom trenutku, kad je RSV samo malo dodao gas, motor ga umalo nije zbacio sa sebe:

 

241269230-M.jpg

 

Kad nam je vožnja uz okean dosadila (ko će gledati onoliku vodurinu po ceo dan?) skrenuli smo u jedan od mnogobrojnih kanjona koji spajaju obalu sa unutrašnjošću.

 

241269275-M.jpg

Ensinal Kanjon (Encinal Canyon) je jedan od nakrivudavijih u ovom delu Kalifornije...

 

241269321-M.jpg

...a za divno čudo za njega skoro da niko ne zna, tako da drugih vozila nema uopšte.

 

241269393-M.jpg

Na ovoj slici RSVMillenian (levo) drži u ruci ključ od motora na čijem privesku piše "Volim Partizan".

 

Pošto je asfalt bio mokar, a i blatnjav na dosta mesta, nismo divljali, već se vozikali opuštenim tempom.  Na više mesta naišli smo na manje odrone blata baš na sred krivine, prouzrokovanje skorašnjom kišom.

 

241269505-M.jpg

Zamenili smo se motora, tako da je RSVMillenian prešao na većeg GS-a...

 

241269581-M.jpg

...na čijem privesku takodje piše "Volim Partizan".

 

241269652-M.jpg

Malholand Hajvej (Mulholland Highway)

 

241269698-M.jpg

 

241269825-M.jpg

 

241269954-M.jpg

 

Zatim smo ponovo izašli na okean:

 

241269980-M.jpg

 

241270046-M.jpg

 

241270107-M.jpg

 

Kratka pauza:

 

241270180-M.jpg

 

241270293-M.jpg

 

241270452-M.jpg

Surferi

 

241270400-M.jpg

Srbija! (RSVMillenian gleda prema Tokiju)

 

241270526-M.jpg

RSVMillenian je odlučio da se preseli u Kaliforniju, kupi GS-a, i predje u Partizanovce.

 

241270655-M.jpg

Ostatak vožnje protekao je bez zaustavljanja jer je kiša polako počela da rominja.

 

Nazad kod mene u stan smo stigli uveče, taman kad je krenula provala oblaka.

 

Sve u svemu, super dan.  Krivo mi je samo što je RSVMillenian morao tako brzo nazad za Čikago.

 

Dejane, kod mene si uvek dobrodošao!  Sledeći put planiraj bar 3-4 dana, pa da obrnemo malo veći krug po Kaliforniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Fenomenalno !

 

A BMW mi je ostao neispunjena želja obzirom da košta dva ipo puta više nego Honda.

 

Dobiću i ja šesticu na lotu :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Deki,vidi ovako:

 

kad bi ziveo tamo dosadilo bi ti za dve nedelje,

imas kod mene GS-a kad god hoces a jos je i lepshi(zut) i brzi,glasniji(two bros)

i sto je najvaznije.....GS kao i vlasnik navija za Zvezdu....

 

a jos se pitao Motoholic zasto necu da provozam njegovog da uporedim , kad sam pre par meseci bio u LA-u, pa odgovor je na privesku...

 

Odlichne slike.... pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Svaka cast, ljudi, zavidim vam na voznji...

 

Sta ti je zvezdas... cak i loptu nosi ispod jakne!  ;D ;D

??? ??? ???To je bre ona jos iz Barija, nikako da je se resim nekako mi zao, sta cu kad sam sentimentalan. :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Svaka cast, ljudi, zavidim vam na voznji...

 

Sta ti je zvezdas... cak i loptu nosi ispod jakne!  ;D ;D

??? ??? ???To je bre ona jos iz Barija, nikako da je se resim nekako mi zao, sta cu kad sam sentimentalan. :D :D :D

AAAA hahahaha ha ha ha  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Svaka cast, ljudi, zavidim vam na voznji...Sta ti je zvezdas... cak i loptu nosi ispod jakne!  ;D ;D

??? ??? ???To je bre ona jos iz Barija, nikako da je se resim nekako mi zao, sta cu kad sam sentimentalan. :D :D :D
AU , ime! A ja pomislio da ti je mala Motoholičarova jakna... Kad ono lopta iz Barija :D :D :D  Legendo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Moram da nosim tu loptu uvek sa sobom narocito kad idem kod grobara, da i oni vide kako izgleda lopta evropskog sampiona! :P

 

Inace Motoholic je genijalac, kad mi je dao motor pravo sto mi je rekao je bilo:

"Nemoj da ih mazis!" ;D

Nisam jurcao jer sam uzivao u voznji GSA, a onaj GPS je do kahones.

Davno sam sebi obecao da nikada necu voziti auto bez grejaca sedista a sad sam tome dodao da nikada necu kupiti motor bez grejaca za ruke i GPS.  Ma nikada necu kupiti motor koji nije bar BMW1200GS. 

Sajam motora je za dve nedelje pa cu morati nekako da ubedim zenu da je GS ono sto nam treba i da ce nam on poboljsati vezu i bracni zivot. ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

nekako da ubedim zenu da je GS ono sto nam treba i da ce nam on poboljsati vezu i bracni zivot. ;D

 

Ahahahahaha !!!  i kvalitet zivota i materijalnu situaciju !  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Motoholiću, slike su ti odlicne! Kako ti onako dobro ispadaju u voznji?!

 

Tenk ju.  Ukratko:

 

1. Odabereš foto aparat koji ima brz i tačan auto-fokus.  Na primer, Canon A700 je odličan; ovaj Canon A630 što ga ja imam ne valja ništa.

 

2. Foto aparat mora da ima VELIKO dugme za okidanje, da možeš lakše da ga koristiš dok nosiš rukavice.

 

3. Na motoru, foto aparat držiš u LEVOJ ruci, i to naopačke.  Dugme za okidanje pritiskaš palcem.

 

4. Kad slikaš, pritisneš dugme nežno do pola (malo teže s' rukavicama), sačekaš sekundu da auto-fokus ukapira šta 'oćeš da slikaš, pa onda pritisneš dugme do kraja.

 

5. Ako tvoj foto aparat ima malo naprednije funkcije, potraži na njemu shutter speed priority funkciju. Ukratko, ovo odredjuje koliko brzo se aparat "otvara i zatvara" kad slikaš.  Namesti da taj broj bude 1/500 ili 1/1000.  Ovo pomaže da slike ne budu mutne, al' funkcioniše samo kad napolju ima dosta svetla (čitaj: kad je sunčano).

 

6. Slikaj DOSTA. Vežbaj, eksperimentiši.

 

7. Nauči osnovne osnovne fore u Photoshopu: kako da ispraviš sliku, popraviš svetlost/kontrast, i kako se crop-uje.

 

I to je u glavnom to.  Od svega ovoga najvažnije je ovo pod 6.

 

Deki,vidi ovako:

 

kad bi ziveo tamo dosadilo bi ti za dve nedelje,

imas kod mene GS-a kad god hoces a jos je i lepshi(zut) i brzi,glasniji(two bros)

i sto je najvaznije.....GS kao i vlasnik navija za Zvezdu....

 

 

Samo se ti teši.  Jesi li ugradio plug za čišćenje snega na taj tvoj GS?  U tom tvom Mičigenu to je najvažniji deo opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Najveca ironija u svemu ovome je sto kad sam se vratio u Chicago vreme je bilo lepse nego u Kaliforniji, a mene motor ceka da mu zamenim cilindar kvacila (jebeni Brembo) koji 2 meseca vozikam u mojim kolima.

 

@Delije Forever!

 

u 2 ujutro sam terorisao Motoholic da gleda Zvezda-Bajern i Zvezda-Olimpik da vide grobari kako je to kad se osvoji Kup Sampiona!  Da sam ostao jos par dana, Bane bi 100% bio delija!  Ima vremena preobraticemo ga... 8)

 

BTW Gledali smo i Jugoslavija-Bugarska 3:2 s komentarom legendarnog Delica!  Ljudi moji jel' to moguuceeee, kakva ludnica"  a s tribina ide ono Druze Tito mi ti se kunemo......bas ludnica! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Samo se ti teši.  Jesi li ugradio plug za čišćenje snega na taj tvoj GS?  U tom tvom Mičigenu to je najvažniji deo opreme.

 

Prc!!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Samo se ti teši.  Jesi li ugradio plug za čišćenje snega na taj tvoj GS?  U tom tvom Mičigenu to je najvažniji deo opreme.

 

Prc!!  ;D ;D

 

e samo ti molim te cuti, u BG-u je bar 10 stepeni niza teperatura nego ovde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

 

Samo se ti teši.  Jesi li ugradio plug za čišćenje snega na taj tvoj GS?  U tom tvom Mičigenu to je najvažniji deo opreme.

 

Prc!!  ;D ;D

 

e samo ti molim te cuti, u BG-u je bar 10 stepeni niza teperatura nego ovde

 

 

Mož' biti... al' zato je burek vruć  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Samo se ti teši.  Jesi li ugradio plug za čišćenje snega na taj tvoj GS?  U tom tvom Mičigenu to je najvažniji deo opreme.

 

Prc!!  ;D ;D

 

e samo ti molim te cuti, u BG-u je bar 10 stepeni niza teperatura nego ovde

 

Mož' biti... al' zato je burek vruć  ;D ;D

 

 

uhhhh, nisko Čeh, niskooooo  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Kao da je i taj burek srpski specijalitet?  Al' nema veze mlogo ga volem, pa jos kad ti mast curi niz bradu, onako vruc pa ga hladis jogurtom.....mmmmmljac.  Eh hebem vas bezobrazne sta nam radite, odoh je da po burek, sve mi bale krenule niz bradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Svaka cast na druzenju, drugari! :D

 

Uh Kalifornija... Nekoliko puta sam bio u San Jose-u i sve vreme sam pizdeo sto nemam motor tamo... Gledao sam kako da rentiram bajk, al lopovi trazili 2-3 hiljade dolara depozit, razumljivo.

 

Secam se prilaza Yosemite nacionalnom parku, asfalt savrsen bez ikakvih rupa i ulegnuca kao kod nas, ni najmanju pukotinu nema. Ma savrsenstvo. A krivine? Uh... cini mi se da ih je bilo 15-20, savrsenih za voznju motorom. Imam negde i snimak, videcu da ga okacim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja